MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Classer - Rasta (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Classer - Rasta (Original Mix) (/temat-classer-rasta-original-mix)



Classer - Rasta (Original Mix) - eAttis - 3.06.2018

Classer - Rasta (Original Mix)

Gatunek: Electro-House / Dance / Disco







Pierwszy kawałek po kilkuletniej przerwie, zapraszam do komentowania. Beer


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - patorecydywa - 4.06.2018

Bardzo podoba mi się rytmiczna podpora tego utworu. Zwrotka która zaczyna się w 1:19 to dla mnie najlepsza część utworu. Te piły w przerwach brzmią dyskotekowo, i tak troszkę tanio. Ogólnie, fajny materiał i wydaje mi się że może się podobać.
Z minusów to jest trochę za "głośny". Tzn. jak na tak przepompowany master, to nie jest źle, bo wciąż wszystko względnie słychać (gratuluję), ale szkoda całej dynamiki.


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - Dj 1982 - 5.06.2018

Witam.
Fajny utworek, rzeczywiście utwór jest trochę za głośny, podoba mi się też linia basowa, i ogólnie całość.
Powodzenia w następnych projektach!


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - eAttis - 5.06.2018

Wielkie dzięki za komentarze, walczę i próbuję rozkminiać współczesny mix materiału, więc stąd te moje błędy w głośności czy z "przepompowaniem" całości...
Zastanawia mnie jednak jak wypada na różnych odsłuchach "kick z bassem" w tej mojej mp3-ce...
Z mixem tych dzwięków walczyłem zarówno z 8 lat temu, jak i teraz po sporej przerwie w produkcji... - także wszelkie opinie w tej kwestii są dla mnie niemal jak "Wyrocznia" !

Pozdrawiam.


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - Deonite - 6.06.2018

Podoba mi się użycie wokali z prawdziwego użycia. Jednak myślę, że break jest zbyt ubogi, a przejście na drop niezbyt dynamiczne. Za to drop wykazuje się naprawdę oryginalnym wykonaniem. Ode mnie 4/5 :)


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - Shabboo Harper - 12.06.2018

Hey eAttis/ Classer. Jeśli pozwolisz ode mnie trzy punkty mych spostrzeżeń: 1. względnie dobra dynamika (krztynę zbyt duża. Wszystko mocno "uderza"; bez ograniczeń). Perka niepotrzebnie tak jednolita; homogeniczna w swej artykulacji. 2. Wokal akuratny; całkiem zgrabnie "wpleciony" w entourage (nietrudnych) nut. 3. Sound Design chwytliwy (szorski Snare, strzeliste Synth'y, gęsty Bass); aranż okey (sporo "przejść"/mini Drop'ów; od 1:35"wchodzi" efektowny Lead wart solidnego "wyłuskania" z miksu). :)

PS. Piszesz:

Cytat:" (...) walczę i próbuję rozkminiać współczesny mix materiału, więc stąd te moje błędy w głośności czy z "przepompowaniem" całości..."

Nieśmiało sugeruję więcej troski w aspekcie wyważonego użycia Gain'ów plus treściwsze korzystanie z kompresora. W przypadku tegoż utworu niewykluczone, iż wystarczy "odfiltrować Sub'a" z całości Brickwall'em na EQ lub posłużyć się wtyczką właśnie do tego przeznaczoną, np. Linear EQ Low Band od Waves. W tej chwili "Rasta" mimo, iż posiada power to, w finalnym wrażeniu, męczy w odsłuchu przez rejestry z okolicy 20-50 Hz. ^^


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - eAttis - 12.06.2018

(12.06.2018, 2:12)Shabboo Harper napisał(a): Nieśmiało sugeruję więcej troski w aspekcie wyważonego użycia Gain'ów plus treściwsze korzystanie z kompresora. W przypadku tegoż utworu niewykluczone, iż wystarczy "odfiltrować Sub'a" z całości Brickwall'em na EQ lub posłużyć się wtyczką właśnie do tego przeznaczoną, np. Linear EQ Low Band od Waves. W tej chwili "Rasta" mimo, iż posiada power to, w finalnym wrażeniu, męczy w odsłuchu przez rejestry z okolicy 20-50 Hz. ^^

Dzięki za Twoje rady, okazały się bardzo użyteczne, lekko odchudziłem kawałek w tych dolnych pasmach ale bez przesadzania bo trochę tej ciężkości trzeba zachować, brzmi to zdecydowanie lepiej, nabrało trochę oddechu...

Tak mam to ustawione na chwile obecną: (wykresy)
[Obrazek: 90a07d1da4635d12.jpg]


RE: Classer - Rasta (Original Mix) - Shabboo Harper - 18.06.2018

Cytat:"Dzięki za Twoje rady, okazały się bardzo użyteczne, lekko odchudziłem kawałek w tych dolnych pasmach ale bez przesadzania bo trochę tej ciężkości trzeba zachować, brzmi to zdecydowanie lepiej, nabrało trochę oddechu...
"

Ależ proszę; cieszę się... ^D Wykresy prezentują się dobrze; wszelako to "tylko" obrazek. Istotne jest by całość brzmiała "apetycznie", przekonująco. Ciekawie byłoby odsłuchać Twój track po korekcie ^^. Widzę, iż "podciąłeś" Sub, również "zdjąłeś" ciut ze 120 Hz (tam gdzie "bije" Kick). W tej chwili winno być lżej i milej "dla ucha". eAttis, keep it up... :D