MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe - Internal Heat - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe - Internal Heat (/temat-techno-ixipe-internal-heat)



Ixipe - Internal Heat - Ixipe - 4.06.2018

Zabrałem się do tego utworu tak jakbym miał nim opowiedzieć jakąś historię. Krótka ta historia bo trwa niecałe 5 minut. Mix starałem się wykonać poprawnie ale nadal sprawia mi on wiele kłopotu.


RE: Ixipe - Internal Heat - patorecydywa - 4.06.2018

Mix jest, tak jak piszesz, bardzo poprawny. Wyartykułowany, klubowy, nie przesadzony. Wszystko git!

Estetycznie mi to jakoś nie podchodzi, bo nie wiem (nie czuję) o co Tobie chodzi.


RE: Ixipe - Internal Heat - Ixipe - 4.06.2018

Ale że co?


RE: Ixipe - Internal Heat - Wasp - 5.06.2018

fajny pluskający bas i te ni to conga ni to bonga :) ciekawie się tam od czasu do czasu zwijają rytmicznie
a od 3:28 super melodyczne klimaty i na zakończeniu kick z reverbem jak w tym wałku
.. bardzo dobrze zrobione


RE: Ixipe - Internal Heat - Ixipe - 5.06.2018

No właśnie.. ja basów nie umiem robić.. ten jest wzięty z neurofunkowego wooble odpowiednio przycięty :P


RE: Ixipe - Internal Heat - patorecydywa - 7.06.2018

(4.06.2018, 23:47)Ixipe napisał(a): Ale że co?

Pisząc że estetycznie nie wiem o co Ci chodzi, mam na myśli że nie wiem w co celujesz tą kompozycją. Nie wiem jaki jest jego klimat. Czy jest coś co przewodzi. Czy nastrój, czy jakiś specyficzny rodzaj energii, czy specyficzny klimat. W większości kawałków techno które lubię, dosyć łatwo to określić. Tutaj brzmienia są fajne i zestrojone. Kawałek motorycznie taki jakby trancowy(?). Ale ogólny klimat jest taki trochę niezdecydowany (jak dla mnie).


RE: Ixipe - Internal Heat - Shabboo Harper - 18.06.2018

Hey Mateusz. Przykro mi, lecz Beat mnie nie urzekł ;(. Kick rachityczny (wart większego Sub'a); mizernie "uderza" przy takowym kolorycie i w tymże konkretnym stylu (Dark) Techno. Podobnie tło nie jest specjalnie urodziwe (odległe Hi Hat'y; niewyraźny Clap; szorstkie Fx'y). Zresztą spójrz, proszę, jak dziwnie prezentuje się "fala" (link do SoundCloud'u) :|. W tymże gatunku to stopa właśnie wyznacza górny zakres i z reguły linia górna jest wysoka; cechuje ową równomierny poziom będący efektem rytmicznego, mocnego Kick'a. W przypadku Twego utworu istnieje "wave"; są "zejścia" a "kop" uderza wciąż indentycznie. Czyli? Kick jest słaby i nie spełnia (oczekiwanej) funkcji; a przecież tenże ton to arcyważka "cząstka" projektu ;)... Bass poprawny acz również godny wzmocnienia. Aranż ogromnie wstrzemięźliwy. Prócz tego brakuje większej klarowności "w górze"; track winien, w moim odczuciu, być głośniejszy w brzmieniu (artykulacji); barwniejszy w swej witalności tak by "poczuć" owy tytułowy "Internal Heat"... ;D

PS. "Wather is good"? ^^


RE: Ixipe - Internal Heat - Satesla - 10.07.2018

Powiem Ci, ze spodobał mi się ten utwor :D Jako wierny sluchacz i fan techno musze powiedzieć ze w minucie 3:45 ładnie mnie bass poniósł i chetnie bym potupał przy tym tracku :D


RE: Ixipe - Internal Heat - marcellus - 21.08.2018

Lubie takie "czające sie" mroczne klubowe kawałki. Bass trochę góruje nad resztą, sam nie wiem czy to dobrze czy źle