MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) (/temat-electronica-janusz-popal-plastikowe-obudowy-3)



Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) - patorecydywa - 4.06.2018

Hejka. Po długiej przerwie, zaświtał mi pomysł takiej właśnie vintage kompilacji. Plastikowe, w trochę innej formie, prezentowałem już kiedyś. Tym razem miałem zaszczyt współpracy z Panem Aqmoolatorem, który dokonał naprawdę świetnej interpretacji Heart










RE: Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) - denial3 - 5.06.2018

1) sztos
2)_ sztos
3.) sztosik
4) szt05
5 i 6 i 7 i 8 i ... i ∞) Juuppiii!!! Patorecydywa powrócił do nas!!!!! Nareszcie!!!!


RE: Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) - Royal Cartel - 8.06.2018

Autorze wybitnego jakże utworu "Kiełbasa", świetna robota!
Zastrzeżenia mam jedynie do wokalu, który w niektórych momentach jest słabo słyszalny, przez co są problemy z rozpoznawaniem słów.


RE: Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) - Shabboo Harper - 18.06.2018

Hey Patorecydywa; hey Aqmoolator. Ewidentnie nie jest to "świat moich nut", przeto, pozwolę sobie odnieść się głównie do kwestii technicznych. Utwory w swym entourage'u jednoczy zbliżony charakter tonów w odcieniu Vintage. Generalnie jest homogenicznie i... niepotrzebnie tak jednostajnie. Myślę, iż tematy krótsze w swej esencjonalności byłyby po prostu bardziej "kuszące"; nie tak nużące ;)... Aranż powściągliwy; Sound Design bliski estetyce Waszej twórczości (minimalistyczny aliaż Synth/Electro dźwięków; chwilami przesadnie "suchy"). Miks przemyślany; "gruby"/"ciężki", pełen rezonacji oddolnych. Te przysparzają słusznego timbre :). Beat (szczególnie Kick'i) "przystojny"; wszelkie Pad'y trafione; charakterne "pierwiastki" gwarantują "rozbicie" pewnej monotonii projektów (w tym aspekcie najgorzej prezentuje się track #2)... Jeśli chodzi o ekspresję głosu Janusza to, według mnie, jest różnie ;(. Niestety w licznych momentach brzmi nieklarownie (zbyt interferuje z melo; zwłaszcza z Bass'em). Wokale winny być czytelniej (intensywniej) wyeksponowane (Layering); nadto lekko trzeba by było "podbić górę", tak żeby ostrzej tenże faktor produkcji "przebił się" do słuchacza. Przykładem kiepsko ujętego Vox'u jest track #3. Owy brzmi tak jakby partia wokalu była solidnie "wycofana"/"za mgłą" (niezręcznie dograna do instrumental'a). Remix jawi się korzystniej; jest przejrzyściej, z polotem (wariacja Synth'ów melodyjna)... Summa summarum "kompilacja" klimatyczna, spójna; "dotknięta" finezyjnym rysem Analog 80's Style. Jednakże prezencja wokalu godna jest większej troski. Tak czuję.

PS. Gentlemen, gratuluję Wam collab'u. :D


RE: Janusz Popal - Plastikowe Obudowy (+3) - marcellus - 21.08.2018

Utwory delikatne, zmysłowe, osobiste. Świetne wpasowany vibe lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wokalowi nic nie brakuje, podoba mi się to specyficzne brzmienie