MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB F.P.P - Kaleidoscop - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB F.P.P - Kaleidoscop (/temat-drum-bass-f-p-p-kaleidoscop)



F.P.P - Kaleidoscop - F.P.P - 4.06.2018

Ema xD
Jak zwykle nie potrafię nic skończyć, tak i tym razem wyszedł nowy shit z mej amatorskiej stajni. Może kiedyś skończę :D żartowałem.... Może. nie wiem.



RE: F.P.P - Kaleidoscop - Wasp - 5.06.2018

fajne niskie akordy na początku które ciągną się dalej
od 1:30 dobry motyw, miło się tego słucha
nawet taki amenowy smaczek od 2:20 wysłyszałem w tym Twoim bicie


RE: F.P.P - Kaleidoscop - seba.pce - 5.06.2018

mi po rozkreceniu spodobalo sie to miałczenie z bassem :) nie slyszalem takiego miau miau jeszcze :) aranzacja spoko dodalbym filtry na bity ale to tylko takie moje o :) pozdrawiam i daje ocenke 4/5


RE: F.P.P - Kaleidoscop - barthus - 5.06.2018

Ehhh.... mam trochę zgrzyt z tym utworem :|
Zacznę od tego, że wg mnie to jest całkiem wysoki poziom ;)
Myślę, że snare jest przekompresowany (trochę taki 'clicky'). Intro bardzo spoko.
Pomyślałbym nad innym build upem. Bardziej.... build upowym :P 1:08 - 1:30, perke dałbym na fade inie, jakis filtr i automatyzacja, tak żeby bardziej "nastawić" na drop (U know what I mean?).
A wspomniany zgrzyt polega na tym, że leady są bardziej... eksperymentalne? Nie są jak w 'klasycznym' DnB "in your face", dlatego myślę, że bardziej kombinowana perka by się tu nadała. Wywaliłbym/dał ciszej shakery i pobawił się jakimiś foleyami, czy innymi ciekawymi perkusjonaliami.
Lub w drugą stronę - dać konkretny lead. Chociaż myślę, że pierwsza opcja jest lepsza :D
No i outro... nieporozumienie. Na prawdę zacny track, dopracowałbym to - bo warto ;) Serio.

Mimo wszystko leci 5. Za to, co dzieje się w 2:21 do tego (pozostawiającego mega niedosyt) końca ;)

EDIT: Zapomniałem dodać :D przypomina mi trochę 'Where Is The Sun' Joe Forda ;)


RE: F.P.P - Kaleidoscop - Zarax - 7.06.2018

Bardzo ciekawa perkusja, aż przypomniał mi się "Memory Line".
Jeszcze gdyby drop był ciekawszy konkretnie ta melodia która bardziej pasuje na zwrotkę.


RE: F.P.P - Kaleidoscop - F.P.P - 7.06.2018

Już parę dni odpoczełem i słyszę te niedociągnięcia. Narazie na słuchawkach robię trochę zmiekczają rzeczywistość, ale nie mam wyjścia po nocach trzeba hobby realizować, bo normalnie to nie ma zawsze czasu. Lead na pierwszy drop jest trochę za słaby spróbuję coś tutaj zrobić żeby uatrakcyjnić, delikatnie go wydłużę razem z piano, robię zwolnienie i wyjadę z następnym bildupem i zapodać już ten procesorami lead tak to ten sam co od początku leci. Zebra ma naprawdę dobre brzmienie krzyczy trochę czasami ale jak na darmowy vst daje rad. Z Fordem też mi się trochę skojarzyło.


RE: F.P.P - Kaleidoscop - Shabboo Harper - 14.06.2018

Hey Krystian. Pod względem klimatu projekt jest w zgodzie z gatunkiem (quasi Liquid Drum&Bass). "Wietrzny" Background "dotknięty" zadziornym Synth'em; wdzięcznym Pad'em. Piano zbytecznie tak wycofane; wszelkie Fx'y celne. Sporo "się dzieje" i jest, w jakimś stopniu, specyficznie melodyjnie :). Aranżacyjnie nie jest kiepsko; przeciwnie godnym byłoby stworzyć ciąg dalszy tychże industrialnie astralnych nut z temperamentnym Beat'em. Technicznie względnie okey. Sugeruję, ciut zintensyfikować Snare/Kick, tak by Bassline nie tłumił owego. Keeep doin'... Beer