MusicProducers.pl
AMBIENT
Ann Hope - Water Dreams - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Produkcje (/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (/forum-electronica)
+--- Wątek:
AMBIENT
Ann Hope - Water Dreams (/temat-ambient-ann-hope-water-dreams)Ann Hope - Water Dreams - Ann Hope - 11.06.2018 21:39

Witam,
Wyszło mi coś takiego co miało być spokojnym i relaksującym utworem. Słucham tego któryś-setny raz i już sama nie wiem czy będzie coś z tego. Prosiłabym Was o jakieś wskazówki i opinię czy coś tu można poprawić czy w ogóle do kosza ;)... I'm newbie :DBrak prefixu, poprawiam

Wystawiono przez KnifemanRE: Ambient Water Dreams - Shabboo Harper - 14.06.2018 1:37

Hey Ann Hope. Utwór Twój kreuje dyskretnie stoicki, spokojny nastrój. Tenże jest pełen inercji, finezyjnej refleksji; jednolitej ekpresji ascetycznych nut. Coś a'la Angelo Badalamenti mood :). Koncept zacny. Nostalgiczne melo, z "pierwiastkiem" niepokoju tudzież tajemnicy. Aranż miarowy; przewodni motyw urodny acz "czegoś" jeszcze (w pewnym momencie) brakuje, tak by przykuć uwagę dłużej/utrzymać ową emocję... Minimalny sztafaż tła przysłużyłby się "Water Dreams" ;). Technicznie? Podgłośniłabym krztynę efekt Bells'ów, lecz tylko punktowo w automatyzacji. Track potrzebuje również większego rozmachu w panoramie. Owszem, jest "szerokość", niemniej "czuć" deficyt właściwej przestrzeni. Dochodzi bowiem do wrażenia "ściśnięcia"/"niedoboru powietrza". Nadto, separacja winna być klarowniejsza (EQ); kontrabasy (Pad'y) niekiedy zbyt rezonują; Outro niewykończone... Tyle ode mnie. ^D


RE: Ambient Water Dreams - abyssMB - 16.06.2018 11:54

Prosto, a jak pięknie - I like it :). Bardzo przyjemnie to płynie. po pierwszym przesłuchaniu chciałoby się żeby więcej się działo, ale myslę po co jak jest ładnie. Po drugim przesłuchaniu mam już pewność że nie trzeba tu nic dodawać. Brawo.


RE: Ambient Water Dreams - WaspXT - 16.06.2018 12:04

no co ty do kosza? fajne zawieszone w czasie akordy. można by tego słychać w kółko
tak mi się rozkojarzyło z https://www.youtube.com/watch?v=J1gGuXlVu48

może do swojego dodaj jakieś skrzypce? albo dzwoneczki - te które dzwonią na wietrze
https://freesound.org/people/InspectorJ/sounds/353194/
te dzwoneczki nawet grają w tej samej tonacji .. odpaliłem twój SC i freesound jednocześnie

https://freesound.org/people/Cunningar0807/sounds/369022/ możesz pociąć te skrzypce i ułożyć z nich melodię
tak bym to widział :)


RE: Ambient Water Dreams - Ann Hope - 17.06.2018 12:34

Dzięki śliczne za podpowiedź. Zgadzam się co do aranżacji -faktycznie jest trochę ubogo - brakuje mi tu jakiś delikatnych skrzypiec :)


RE: Ambient Water Dreams - aqmoolator - 17.06.2018 16:23

Lata temu zasłuchiwałem się w twórczości kapel związanych z wytwórnią 4AD. Minimalistycznie podkłady nie były tam czymś niezwykłym a taki na przykład Dead Can Dance brzmiał tak w co trzeciej produkcji. I właśnie ich kompozycje - "pershepone" i " the host of Seraphim " przyszły mi na teraz na myśl. Bo tłem ich aranżacji są pięknie ciągnące się smyczki. Przejmujące i cudnie wcierające się w skórę, którą zaraz pokrywała gęsia skórka :) ehhh Uwielbiam do dziś.
I tutaj jest niemal tak samo. Ubogo? Może. Ale jak klimatycznie!
Bardzo podoba mi się ta harmonia. Ładnie to brzmi. Choć przydałyby się smyczki oktawę wyżej niż tło i jakiś motyw melodyczny ... niespieszny. Ale i tak wielki plus za to wszystko.


RE: Ann Hope - Water Dreams - mydlo96 - 21.08.2018 2:50

Zbyt krótkie na ambient, zbyt mało się dzieje na krótki utwór