MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house (/temat-in-tutorials-ep-3-how-to-mix-progressive-house)



In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - In-Tegral - 17.06.2018

Siema!

Dzisiaj "uderzam" bardziej do osób od progressive house'u, mimo, że ten gatunek na forum stoi dobrze jeżeli chodzi o aspekty techniczne. Tak czy inaczej, może niektórzy się czegoś nowego z tego dowiedzą. Trochę zmieniłem formę tłumaczenia, dlatego jest ciut mniej wyjaśnień ale są na bieżąco w filmie. W przyszłym tygodniu pokaże co nie co na temat masteringu PH.


Zapraszam !




Od razu może napisze, że nie używałem tutaj sendów z sidechainem na reverbie, bo midi melodii jest "zbyt gęste" i sidechain nie miałby sensu. Poza tym reverbu w progressive, używam tyle co nic, więc nie jest to konieczne.

W końcowym efekcie i tak jest mini kocioł w dolnych częstotliwościach jest to spowodowane dolnymi częstotliwościami na warstwie górnej bassu, nie odciąłem ich, zapomniałem, tak to jest jak się robi na szybko wszystko, by tylko film nie trwał wieczność.


RE: In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - hudson462 - 17.06.2018

Wiem, że ten track (prawdopodobnie) zrobiony został na potrzeby tego poradnika, ale mimo wszystko rzuca mi się w uszy brak mocy tego tracka- trzeba było jeszcze zarzucić kompresor na sumę. Więcej warstw też by nie zaszkodziło. Sidechain topbassu powinien być według mnie kluczowany (nie wiem czy dobrze się wyraziłem) jedynie transjentem kick'u, a nie całym kickiem. Oczywiście to tylko moje zdanie i nie piszę tego żeby Cię pouczać bo wiem, że masz dużo więcej doświadczenia niż ja. Piszę to raczej po to aby dowiedzieć się co myślisz na temat moich hm... wskazówek.


RE: In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - In-Tegral - 17.06.2018

Zacznę od tyłu, sidechain na samym transiencie kicku? Pierwsze słyszę. Nie widzę w tym żadnego sensu, albo ja coś źle zrozumiałem :D.
Topbass - Sidechain kluczowany? Nie wiem o co chodzi tak szczerze mówiąc.
Z tą mocą i ja sprawdzałem, bo sam miałem takie wrażenie, ale jak sprawdziłem na szybko po masterze, to źle nie będzie. Na pewno mogłoby być więcej dołu delikatnie, ale jak jest mniej dołu, to można wycisnąć głośniejszy master i przeważnie przy masterze okazuje się, że muszę ściągać dół bo jest go za dużo. Wydaje mi się, że wszystko potęguje to, że track gra ciszej niż intro i reszta więc jest takie złudzenie "flegmatycznego" mixu.
Jeszcze jedno, bardzo dobrze, że piszesz tego typu rzeczy, ja nie jestem alfą i omegą w produkcji muzyki i nigdy pewnie nie będę, błędy też popełniam, więc śmiało pouczaj mnie, ja się chętnie dowiem nowych rzeczy :D.


RE: In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - hudson462 - 18.06.2018

Z tym sidechainem to chodziło mi o to żeby na topbassie sidechain był wyzwalany transjentem kicka, a raczej po prostu innym- krótszym- kickiem. Efekt oczywiście byłby taki że SC na tej ścieżce byłby krótszy i nie byłoby takiej przerwy między transjentem kick'u i topbassem. Bo po co robić ducking/SC topbassu całym kickiem jeśli w tej warstwie bassu nie ma subharmonicznych które mogłyby się gryźć z ogonem stopy?


RE: In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - In-Tegral - 18.06.2018

Jest na to inne rozwiązanie, wystarczy skrócić odpowiednio stopę (tutaj tego nie robiłem) i ustawić "kolano" na sidechainie żeby szybciej sygnał wracał do stanu pierwotnego. Tak przeważnie ustawiam to ja, a muszę przyznać, że słyszałem tyle różnych ustawień sidechain u znajomych, że nie mam pojęcia, który gra najlepiej, możliwe, że ja jestem za bardzo przyzwyczajony do sidechainu, który gra "halfbeat".


RE: In-Tutorials #Ep.3 - How to mix progressive house - Bassflor - 28.06.2018

proponuję coś o hands up zrobić może się czegoś znowu dowiem :D