MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Floating Island - Linked - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Floating Island - Linked (/temat-electronica-floating-island-linked)



Floating Island - Linked - Paramarimbo - 22.06.2018

Hej, Powracam po krótkiej przerwie, mam nadzieje że ten kawałek. przypadnie wam bardziej do gustu niz poprzedni :)





RE: Floating Island - Linked - Fantasmagorian - 22.06.2018

Kompilacja wideo, mimo - wydawać by się mogło - losowych zdarzeń i zmian, wyszła Ci bardzo dobrze. Nie wiem co powstało najpierw, czy obraz czy dźwięk, ale oba światy dopasowałeś do siebie bardzo zręcznie i stylowo. Jeśli chodzi o sam utwór, ma swój bardzo osobliwy klimat. Kompozycja na 4.


RE: Floating Island - Linked - agro - 25.06.2018

Hej, utwór o wyraznym klimaciku co jest o tyle fajne że jest lekki i przyjemny nie pochłania za bardzo, clipu nie widziałem ale sama muzyka wprowadza mnie w stan rozterek o przeszłości, przyszłości i obiektywnego spojrzenia na przemijający czas. Podoba mi sie dobór instrumentow a przedewszystkim to że z poczatkiem utworu mój krytycyzm odszedł na dalszy plan a sam skupiłem się na właściwym odbiorze :)


RE: Floating Island - Linked - Mocade - 28.06.2018

Nostalgiczny powrót do wspomnień które nigdy nie istniały, chilujący track dopełniony historią o szczęściu, smutku, minionych dniach i byciu człowiekiem. Dobra robota, warto obejrzeć na full screenie i w słuchawkach.

Pozdrawiam.


RE: Floating Island - Linked - Shabboo Harper - 29.06.2018

Hey Paramarimbo. Pozwól, iż odniosę się jedynie do utworu. Tenże kreuje odczucie niewykorzystanego potencjału... ;) W swej treści tudzież (przede wszystkim) strukturze nut do 2:00 odnosi się wrażenie, iż track wciąż "tkwi" w swym Intro. Istnieje uboga progresja tonów "utkanych" z bliskich Tobie rozmytych, powłóczystych barw. Z kolei po 2:07 zamiast rozwinięcia dochodzi do dziwnej przemiany timbre melodii. Kreuje się lekkie "przytłumienie i przybrudzenie" dźwięków z tłem. Naturalnie, takowy jest Twój koncept. Wszelako brzmi to dość osobliwie :|. Nadto, aranż jawi się frapująco... Jest onirycznie w klimacie; smoliście i nader oryginalnie w prezencji Synth'ów (czarownie "iskrząca góra"); zmyślnych Vox'ów i ciepłego Beat'u (zacny Bass), wszelako finalna impresja, według mnie, rodzi refleksję, iż "czegoś" finezyjnego, odrębnego w swej ekspresywności "w tym wszystkim" jeszcze brak... :)


RE: Floating Island - Linked - suds - 20.07.2018

wybaczcie że odkopuję tak stary temat, ale musiałem posłuchać jeszcze czegoś od Ciebie. FANTASTYCZNE intro. bardzo mi się podoba ten urywany synth, jego melodia i głęboki bas; "smolisty" to dobre określenie, te brzmienia od razu przykuwają uwagę. wejście perkusji w 1:08 to coś innego niż się spodziewałem, w sumie ciekawe, że tego typu bas trochę spełnia rolę kicka - choć myślę, że powinien być w mono (żeby ucinał sobie nuty), bo inaczej miejscami robi się lekki bałagan z chwilowych akordów. fajne przejście phaserem koło drugiej minuty, podoba mi się też ten wysoki pluck chociaż jest trochę za suchy. perkusja która wchodzi koło 2:30 też fajna. gitara koło trzeciej minuty też mi się podoba, ale trochę za szybko się urywa - jak zresztą sporo elementów w tym kawałku (choćby tej perkusji z 2:30 która potem nagle randomowo znowu się pojawia), przez co mam wrażenie lekkiego braku jakiejś konkretnej struktury. ogólnie trochę za długo się to ciągnie, ale za to intro bym zabił

co do klimatu to dla mnie nie ma tu nic nostalgicznego, bardziej mi przywołuje na myśl przyszłość, i jej wizję w której wszyscy noszą na sobie dziwne aparaty do komunikacji z całym światem i załatwiania wszelkich spraw i potrzeb. jakiś tam black mirror. znowu bardzo fajne wideo, aż chciałbym sam takie robić :D