MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Pigu - Ballada dla Serca - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Pigu - Ballada dla Serca (/temat-other-pigu-ballada-dla-serca)



Pigu - Ballada dla Serca - Pigu - 24.06.2018

Witam. Stworzyłem ostatnio swoją nową piosenkę autorską. Chciałbym wiedzieć co o niej myślicie. Czy to w końcu dobra droga, czy dalej to nie to? Jeśli chodzi o sam utwór to ułożyłem go pod wpływem chwili, dla wybranki serca, która leży mi właśnie w szpitalu. Ale jest już lepiej. Zmykam do niej bo zaraz dostanę po łbie, że mnie jeszcze nie ma :)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.



RE: Pigu - Ballada dla Serca - agro - 25.06.2018

No cóż gitara w niskoch tonach troche za duzo zabiera miejsca w mixie, może dobrym rozwiazaniem było by wyseparować akustyczna gitarke a w niskie tony wrzucić gitarke basową i pogodzić to z perką. Text może być, natomiast sama liryka słabiutko, śpiewasz to w taki sposób jak by te łzy nie były takim wielkim problemem, bez właściwych emocji, jak gdybyś tekst piosenki dostał 5min przed wystąpieniem. Tak czy siak piosenka dla dziewczyny to wielki podarunek, szanuje :)


RE: Pigu - Ballada dla Serca - Cris - 25.06.2018

Sam cel stworzenia utworu - wspaniały. Co do wykonania, śpiew trzeba poprawić, momentami nieczysto, momentami wręcz twardo, bez emocji. Utwór jest hmm melodyjnie oklepany na miliard sposobów, dokładnie taką progresję akordów sobie wyobraziłem zanim wcisnąłem play. Oklepane na maksa, gitara gra takie ogniskowe minimum, gitara basowa słabo zmiksowana i też nie porywa. Solo na gitarze elektrycznej mogłeś sobie darować, bo w takiej formie jest ono nie do przyjęcia. Cel - wspaniale, wykonanie dla zachęty (bo przerzucanie hihatu w perkusji z lewego na prawy kanał to zbrodnia) 2/10


RE: Pigu - Ballada dla Serca - Pigu - 25.06.2018

(25.06.2018, 16:27)agro napisał(a): No cóż gitara w niskoch tonach troche za duzo zabiera miejsca w mixie, może dobrym rozwiazaniem było by wyseparować akustyczna gitarke a w niskie tony wrzucić gitarke basową i pogodzić to z perką.

Dzięki, chyba nawet wiem jakie dwa błędy popełniłem. Postaram się to naprawić następnym razem.

(25.06.2018, 16:27)agro napisał(a): Text może być, natomiast sama liryka słabiutko, śpiewasz to w taki sposób jak by te łzy nie były takim wielkim problemem, bez właściwych emocji, jak gdybyś tekst piosenki dostał 5min przed wystąpieniem.

Przy następnej piosence postaram się włożyć więcej emocji. Jestem w połowie jej tworzenia.

(25.06.2018, 17:28)Cris napisał(a): Utwór jest hmm melodyjnie oklepany na miliard sposobów, dokładnie taką progresję akordów sobie wyobraziłem zanim wcisnąłem play. Oklepane na maksa, gitara gra takie ogniskowe minimum

To pewnie dlatego, że piosenki najpierw układam na żywym akustyku, a jestem początkującym gitarowym grajkiem :D

(25.06.2018, 17:28)Cris napisał(a): (bo przerzucanie hihatu w perkusji z lewego na prawy kanał to zbrodnia)

A to akurat pierwsze słyszę. Naprawdę tak jest? Ja zawsze przerzucam. Jeśli tego nie zrobię to utwór w ogóle nie buja. Po tym zabiegu dopiero zaczyna grać jak powinien. Jest wyraźnie słyszalna poprawa całokształtu.


RE: Pigu - Ballada dla Serca - Cris - 30.06.2018

(25.06.2018, 23:31)Pigu napisał(a): A to akurat pierwsze słyszę. Naprawdę tak jest? Ja zawsze przerzucam. Jeśli tego nie zrobię to utwór w ogóle nie buja. Po tym zabiegu dopiero zaczyna grać jak powinien. Jest wyraźnie słyszalna poprawa całokształtu.

A widziałeś kiedyś żeby na koncercie perkusista ganiał od lewej do prawej z hihatem?


RE: Pigu - Ballada dla Serca - Pigu - 1.07.2018

(30.06.2018, 17:30)Cris napisał(a): A widziałeś kiedyś żeby na koncercie perkusista ganiał od lewej do prawej z hihatem?

No to akurat jest argument. Przemyślałem już ten temat wcześniej po Twoim wpisie. I doszedłem do takich samych wniosków. Prawdę mówiąc często daje to pozytywny efekt słuchowy i nawet kilka razy na tym forum ktoś chwalił moje HH :) ale trzeba trzymać się reguł. Szczególnie jeśli tworzy się tego rodzaju muzykę. Od dziś kończę z panoramą na HH. Mam jeszcze jeden taki projekt już prawie skończony więc nie będę go ruszał ale na tym koniec. Dzięki za cenną uwagę.


RE: Pigu - Ballada dla Serca - suds - 7.07.2018

ja tylko chciałem powiedzieć, że gdybyś kiedykolwiek zamierzał podbić chiński rynek muzyczny to nie z tym aliasem, bo 屁股 (pìgu) po mandaryńsku znaczy tyłek

co do piosenki to bas wydaje mi się grać o 5 albo 7 nut za nisko lub za wysoko (chodzi mi o interwał fifth, ale nie jestem pewny jak się nazywa po polsku). werbel w perkusji do wymiany, brzmi jakbyś mu obniżył pitch w samplerze :D co do hihata to nie brzmi to jakoś tragicznie, ale faktycznie taki zabieg nie pasuje do prawdziwej perkusji