MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA AgroStyle - Electronic Disco 5am - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA AgroStyle - Electronic Disco 5am (/temat-electronica-agrostyle-electronic-disco-5am)



AgroStyle - Electronic Disco 5am - agro - 24.06.2018

Wiem że sam jestem ostatnio mało aktywny na forum ale obiecuje poprawę i odwzajemnię się komentarzami :)

Pod względem aranżacyjnym nuty nie są to jakieś kokosy, w tym kawałku skupiałem się bardziej na poprawności miksu który ciągle szlifuje. Master to była już sama przyjemność bo mixdown był dosyć spójny.

Zapraszam do odsłuchu mam nadzieje że spodoba się :P



RE: AgroStyle - Electronic Disco 5am - Plague - 24.06.2018

Za dużo wysokich częstotliwości i chyba przekompresowane. I nudne, nie ma urozmaicenia w aranżu.


RE: AgroStyle - Electronic Disco 5am - In-Tegral - 25.06.2018

Hmm teraz ten snare'o clap, gra na takich częstotliwościach, które strasznie drażnią ludzkie ucho, trzeba albo go przyciszyć albo wymienić. Reszta tak jak Ci pisałem, dźwięki są zbyt proste, muszą być zlayerowane, albo pokombinować coś na efektach. Mix sam w sobie nie jest zły, master również. Ja tu nie słyszę by było za dużo wysokich, tylko ten werbel psuje całość. Track na takie 3,5-4/5. Zostawiam 4.


RE: AgroStyle - Electronic Disco 5am - Shabboo Harper - 29.06.2018

Klimat "utkany" z przeciągłych, iście fonicznych nut; zbliżony do Synthwave'u; dość przekonujący acz godzien większej różnolitości. "Tu" zgodzę się z Michałem (Plague). ^^ Sound Design krztynę ograniczony (prezentuje się "pudełkowo i sucho"). Tony winny być "dopieszczone" w equalizacji (np. Clap potrzebuje "ocieplenia"; obecnie w swej ostrości kreuje wrażenie, iż jest zbyt dużo "góry"). Całości brakuje okolic 500 Hz (owej łagodności), lecz także i harmonicznych w rejonach 200 Hz. Prócz tego, w moim odczuciu, Bass mógłby "grać" dyskretnie Sub'em; Synth (Lead) zaś, wobec strzelistych Pad'ów, jest krztynę przesadnie chropowaty ^^. Track wydaje się być mocno "stłoczony" (kompresja); ewidentnie "czuć" niedobór przestrzeni. Agro, mimo powyższego, jakiś trzon już istnieje. Keep doin'... Beer


RE: AgroStyle - Electronic Disco 5am - agro - 29.06.2018

Przyjmuje wszystko do wiadomości, jestem bardzo wdzięczny za wszelką krytykę!
Kolejny kawałek mam nadzieje będzie szerszy, bardziej przestrzenny jednak wiem że to nie jest takie proste ale wierze że uda mi się to opanować, również postaram się urozmaicić aranż w sensie dwóch różnych ale wspólnie prowadzących leadów (bardziej złożonych, "zlajerowanych" :) ) bo zauważyłem ze wpadam w schemat jednego głównego instrumentu który prowadzi przez całą piosenkę co może nużyć.
Na element Snare zazwyczaj poświęcałem najmniej uwagi widzę że i w tym temacie muszę się podciągnąć.
Teraz gdy moje uszy odpoczęły od owej nuty faktycznie sam przekonuj się o braku soczystości, myślę że w chwili zakończenia projektu kiedy ekscytacja sięga zenitu przed finalnym wpuszczeniem kawałka w neta poczekam te trzy cztery dni aby odsłuchać piosenkę na świeże ucho i jeszcze raz obiektywnie ocenić całość.

Dziękuję wam jeszcze raz :)


RE: AgroStyle - Electronic Disco 5am - Tomasz Karaban - 1.08.2018

Świetna nutka zarówno pod względem technicznym jak i melodyjnym, może ja wysokich wymagań nie mam ale bardzo mi się podoba !