MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Felx - Sunburst 06.23 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Felx - Sunburst 06.23 (/temat-progressive-felx-sunburst-06-23)



Felx - Sunburst 06.23 - FELX - 28.06.2018

Witam, już tu byłem wcześniej z tym utworem, ale teraz go poprawiłem :D




RE: Felx - Sunburst 06.23 - agro - 6.07.2018

Chej!! Chyba zdajesz sobie sprawe że jednym powtarzającym się w kółko motywem za wiele nie zwojujesz? A teraz pobawie się w pana mondralinskiego Mix: kick, zduszony, prawdopodobnie topi się sie w niskich pasmach podłożonych pod główny lead, mniemam że brakuje tam kompresji sidechain. Porada dbaj o to aby główne instrumenty był dobrze słyszalne, aby można było je zlokalizować uchem. Hihaty też gdzieś giną. Używaj piosenek referencyjnych dopóki nie podniesiesz swoich umiejetności w sprawach mixu. Walcz, ucz się, nie pddawaj się. Pozytywy: aranż w sensie przebiegu piosenki, nie wykracza po za normy, choć banalny ale prawidłowy. Stopa która się pojawia się potem :) dodaje troche animuszu, nawet ciekawa. Pozdrawiam


RE: Felx - Sunburst 06.23 - Shabboo Harper - 25.07.2018

Hey FELX. Ponieważ w kwestii selekcji/kolorytu tonów me odczucia są niemalże tożsame z pierwotną wersją "Sunburst", pozwól, iż refleksję z dziś uchwycę tak: temat jest istotnie zamulony. Częstotliwości "duszą się i walczą ze sobą" (złe EQ); w rezultacie separacja bezmiernie kuleje ;(. Sugeruję, byś precyzyjnie "dociął" ścieżki "na fali". Wtedy to stworzysz konieczne "pole", by każdy pojedynczy dźwięk piękniej i przejrzyściej się wyrażał. Zwróć też, proszę, uwagę na rejestry subowe w odniesieniu do stopy (Side Chain i equalizacja). Mastering potrzebuje dogłębnej korekty :). Aranżacyjnie jest licho, bez polotu. Wariacje Synth'u/Piano/dokuczliwy Fingers' Shootin' tudzież (wciąż) bezsilny/stłumiony Beat ("ryśnięty" wszechobecnym White Noise'em) nie są źródłem pożądanej żarliwości lub choćby swobodnej lekkości nut... Tak czuję. ^^


RE: Felx - Sunburst 06.23 - marcinxx1982 - 25.07.2018

Rzeczywiście masz straszny kocioł zwłaszcza w dole.Ale słuchałem twoich wcześniejszych kawałków i widać postęp.Tak jak Shabboo Harper ci pisała musisz tak dobierać długości nut żeby dzwięk wygasał nim kolejny zacznie wybrzmiewać,bo w przeciwnym razie końcówka dzwięku nakłada się na kolejny tworząć kocioł.Na początku może ci się wydawać że po takim zabiegu bass nie jest taki potężny jak wcześniej ale zwróć uwagę jak zaczyna się robić czysto w miksie i to o to właśnie chodzi.Ja np. lubie bardzo zbasowane kawałki i też na początku ostro z nim przesadzałem i wydawało mi się że jest dobrze.Słuchaj dużo profesjonalnych utworów w tym samym gatunku w jakim tworzysz i trenuj słuch.Jeżeli masz jakąś możliwość regulacji niskich i wysokich tonów w głośnikach to ustaw je raz jak najlepiej potrafisz i nigdy już więcej ich nie tykaj.Słuch z czasem przyzwyczai ci się do tych poziomów i bedziesz miał coraz lepsze wyczucie w tym czego jest za mało a czego za dużo.Tylko ten słuch pamiętaj żeby przyzwyczajać na profesjonalnych kawałkach.