MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) (/temat-chill-out-how-to-loot-brazil-dropkick-the-sun-davem-remix)



How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - Dav3m - 4.07.2018

Wokal z neta i autor chciał żeby dopisać remix, trochę szkoda, bo chciałem żeby to było "bardziej moje" ale oceniajcie. Mam nadzieję, że się komuś z Was spodoba. Jak tak, zostawcie lajka w miarę możliwości, zawsze jakieś umilenie dnia. Heart


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - agro - 6.07.2018

Hej, chillout to to raczej nie jest, chillout skłania się ku odprężeniu, chwil relaksu a nawet rozmarzeniu i teraz wrzucając na tapete np snare który użyłeś raczej nie wpasowuje się on w/w kryteria dodam że w swoim brzmieniu jest mało atrakcyjny i :) oderwany od mixu, za bardzo się wybija. Co do wikalu najcześciej jest to najważniejszy element mixu a tutaj w refrenach chowa sie on za reszta instrumentow o ile początek zapowiada się obiecująco wraz z przebiegiem piosenki następuje rozczarowanie, być może sam wokal w refrenie nie zajmuje tak istotnej roli dla mnie te poziomy są jednak odczuwalne na niekorzyść. A co do głownego przesłania piosenki, motyw mocno rozpoznawalny i oklepanu po tysiąckroć. Pozdrawiam :P


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - Plague - 8.07.2018

Snare totalnie nietrafiony, moim zdaniem zepsuł utwór w momentach gdzie bije ( kartonowe brzmienie ). Trzeba było dać prostego clapsa i już by było lepiej. Wokal za cicho, co odczuwa się bardziej w czasie refrenu, gdzie gra więcej brzmień naraz.


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - Marcin Mermer - 12.07.2018

Wokal trochę ginie w całości. Za dużo szumów i instrumentów grających w jednym momencie podczas refrenu. Na plus jest to że podkład pasuje do wokalu. Mógłby to być mały letni hicior.


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - Shabboo Harper - 16.08.2018

Uhhh... Vox sobie, melodia (draczna wariacja Piano) plus truistyczny Beat (tępy Snare; szorstki tamburyn w L kanale) sobie. Wokal kompletnie niewłaściwie "osadzony" w miksie; "czuć" deficyt "powietrza" ;(. Balans częstotliwości ścieżek, separacja tychże do dogłębnej korekty. Track zbliżony do klimatu Tropical House; niemniej takowy dysonans wśród dźwięków, jak również niezbyt precyzyjnie skreślony aranż zniechęca do powrotu doń... :\

PS.

Cytat:"Wokal z neta i autor chciał żeby dopisać remix, trochę szkoda, bo chciałem żeby to było "bardziej moje" (...)"

Według mnie jeśli li tylko wykorzystałeś wokal (a'cappella), który nie pochodzi z istniejącego (już) utworu, jeśli kompozycja jest w pełni Twoja to powyższy track nie jest Remix'em. Winien być określony tak: Davem - Dropkick The Sun feat. How To Loot Brazil. Autorami dzieła są wówczas i kompozytor i twórca tekstu. :)


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun (Davem Remix) - YouGotMe - 16.08.2018

Trochę to wszystko przeNoise'owane, bez rytmiki nie wiem po co ta zabawa snarem które nie pasuje do metrum, vocal obiecujący, pady akuratne, pasujące i cymbały które mi się podobają. Główny motyw niby spójny ale reszta drobnostek psuje efekt, a ten snare to wkurza jak nic. Pozdrawiam !