MusicProducers.pl
Clicki... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Pomoc (/forum-pomoc)
+--- Dział: Tworzenie dźwięków / miksowanie (/forum-tworzenie-dzwiekow-miksowanie)
+--- Wątek: Clicki... (/temat-clicki)Clicki... - In-Tegral - 9.07.2018 15:32

Jak się tego skutecznie pozbyć? Jestem na etapie kończenia nowego kicku do intro, użyłem na koniec na ogonie dość "brudnego" distortion, bo bardzo dobry efekt przez to wychodzi, ale jednak powstają przez to clicki. Nie chcę go zmieniać, ani stosować zamienników, bo jednak nie uzyskam dokładnie tego samego charakteru distortion. Najgorzej mnie wkurza z prawej strony na koniec wybrzmiewania ten click, próbowałem już wielu rzeczy, ale nic nie pomogło.

https://instaud.io/2pzY


@Edit, wyrednerowałem w 160 kbs, żeby się jakiś Raven nie skusił xD


RE: Clicki... - AdamWax - 9.07.2018 18:04

Te kliki o których piszesz są z distortiona, więc je usunąć ręcznie będzie bardzo trudno ale rozumiem, że priorytetem jest ogon kicka aby był czystszy. Każda metoda jest dobra, która w tym wypadku pomoże ale każda jest gorsza niż użycie Izotope RX 6. Tam wystarczy zaimplementować kicka i zaznaczyć tę część która Cię interesuje do oczyszczenia i gotowe. Możesz to bardziej robić w automacie lub samemu zaznaczać odcinki czasowe, zakresy częstotliwości i moc wycinania klików... ale oczywiście nie tylko – także podmuchów, pogłosów, szumów, częstotliwości.


RE: Clicki... - galactiX-riot - 9.07.2018 21:28

Ten Klik w 0:00.4 z prawej mańki nie bierze się przypadkiem z jakiegoś sampla który jest zero jedynkowo ścięty? pewnie to jakiś lajer? Bo na pierwszy rzut ucha na to wygląda :)
Faktycznie jest Męczący xD


RE: Clicki... - Royal Cartel - 10.07.2018 7:11

Tutaj obrobiony kick bez clicku: https://instaud.io/2pKc
A tutaj, co zrobiłem: https://imgur.com/a/X0HtVHH


RE: Clicki... - In-Tegral - 10.07.2018 16:29

Dzięki za pomoc panowie, jednak muszę zrezygnować z ostatniej warstwy dista tego typu, bo żaden efekt czyszczenia mnie nie satysfakcjonuje :/.