MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Obsession - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Obsession (/temat-ambient-niflheim-obsession)



Niflheim - Obsession - Niflheim - 10.07.2018

Postanowiłem przerwać kilkumiesięczną bezczynność i powrócić do tworzenia muzyki. W rezultacie powstało coś co nieco odbiega od moich wcześniejszych tworów i osobiście jestem zadowolony z rezultatów. Bez zbędnego przedłużania zapraszam do słuchania i oceniania mojego najnowszego "dzieła". :)



[Obrazek: DSC07831.JPG?1431073862]


RE: Niflheim - Obsession - Mocade - 10.07.2018

Utwór przywodzi na myśl wspominki z jakiejś dawnej kryminalnej sprawy, dodatkowo tą wizję podkreśla trafny tytuł. Jest sporo reverbu który jak na mój gust odrobinę zbyt mocno rezonuje jednak sama melodia wyszła ci obiecująco. Nazwałbym całokształt hybrydą dark ambientu i minimalu. Tak czy inaczej klimat jest satysfakcjonujący, a za niego dam ci piątkę. Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Obsession - PureInstinct - 12.07.2018

Troszkę bym obniżył highcut pogłosu i bardziej wyciszył, bo tworzy się zbytni szum na jego ogonie, co przeszkadza w wyczuciu harmonii pod spodem, która sama w sobie jest ładna i warta pokazania.

Sam track bardzo przyjemny, miękkie pianino również odwala swoją robotę. :)


RE: Niflheim - Obsession - Niflheim - 16.07.2018

Mocade

(10.07.2018, 13:06)Mocade napisał(a): Utwór przywodzi na myśl wspominki z jakiejś dawnej kryminalnej sprawy, dodatkowo tą wizję podkreśla trafny tytuł.[...]
Jesteś kolejną osobą która mi to mówi. Zanim utwór dodałem na forum, wysłałem go do grupy moich zaufanych znajomym; kilku z nich powiedziało że track kojarzy im się z kryminałem. Takie skojarzenie/interpretacja niezbyt zgadza się z moją osobistą wizją, którą wykreowałem sobie w głowie podczas tworzenia.



(10.07.2018, 13:06)Mocade napisał(a): [...] Nazwałbym całokształt hybrydą dark ambientu i minimalu. Tak czy inaczej klimat jest satysfakcjonujący, a za niego dam ci piątkę. Pozdrawiam.
Hmmm... Dark minimal to jest to! Nazwa mojego "nowego" stylu. Bardzo się cieszę że mój(prosty) utwór tak bardzo przypadł ci do gustu.


Mocade i PureInstinct


(10.07.2018, 13:06)Mocade napisał(a): [...] Jest sporo reverbu który jak na mój gust odrobinę zbyt mocno rezonuje [...]
(12.07.2018, 12:22)PureInstinct napisał(a): Troszkę bym obniżył highcut pogłosu i bardziej wyciszył, bo tworzy się zbytni szum na jego ogonie, co przeszkadza w wyczuciu harmonii pod spodem [...]
Jeśli chodzi o sprawy techniczne...cóż nie mam jeszcze takiej wprawy w tworzeniu i mogłem niego przesadzić z pogłosem.

Mocade i PureInstinct dziękuje wam za poświęcenie chwili wolnego czasu dla nie i pochylenie się nad "Obsesją".


RE: Niflheim - Obsession - Paramarimbo - 19.07.2018

Ja na twoim miejscu też był bym dumny z rezultatów bardzo klimatyczny utwór, jedynie użyty pogłos mógł by być bardziej szlachetny, bo słychać że użyłes najprawdopodobniej tego wbudowanego w fl-a :) jak bys nałozył jakis hall z np breverb 2, dodało by te brakujące 5%. Ale tak czy inaczej mi sie podoba 5/5


RE: Niflheim - Obsession - suds - 20.07.2018

na wstępie powiem, że przytrzymała mnie tutaj okładka, która jest po prostu z a j e b i s t a

od wejścia perkusji przypomina mi bardzo płytę "Approach" Subheima, bardzo podobny klimat. w 1:26 fajnie by było, gdybyś wszedł z jakimś monumentalnym basem i ciężkim bitem ale wciąż zostawiając ten świetny fortepian, ale widzę do czego dążyłeś. podoba mi się ten klimat, faktycznie pasowałby idealnie do jakiejś gry gdzie musisz rozwiązać sprawę morderstwa gdzieś w głębokiej skandynawii


RE: Niflheim - Obsession - Niflheim - 20.07.2018

Wow jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony tak dobrym odbiorem mojego utworu :D

Paramarimbo
(19.07.2018, 14:59)Paramarimbo napisał(a): [...] jedynie użyty pogłos mógł by być bardziej szlachetny, bo słychać że użyłes najprawdopodobniej tego wbudowanego w fl-a :) jak bys nałozył jakis hall z np breverb 2, dodało by te brakujące 5%. Ale tak czy inaczej mi sie podoba 5/5
Tak zgadza się, użyłem pogłosu wbudowanego w Fl. Koszt zakupu np takiego breverb 2 wykracza niestety poza mój budżet, będę musiał rozejrzeć się za darmowymi alternatywami i poszerzyć nieco póle używanych wtyczek...


RE: Niflheim - Obsession - Shabboo Harper - 25.07.2018

Hey Sławek. Pozwól, iż przejdę do sedna. Track piętnuje, w moim odczuciu, słaby mastering. Trzeba solidnie wsłuchać się w spektrum użytych tonów. Owszem, jakiś zamysł istnieje: nieśpieszne, osępiałe, wręcz mętne dźwięki, mocno "utopione" w Reverb'ie. Drzemie w "tym" pewna introwersja, alienacja, wszelako "wszystko" winno być głośniej ^^. Brakuje (mi) również dolnych rejestrów; i nie w sensie "dołożenia" Bass'u czy też jakiegoś Sub Pad'a, lecz mimo, iż w temacie Twym większość instrumentów "osadzona" jest szczególnie "w środku i górze" to godnym byłoby nasycić całość ciepłem "dołu" (choćby pomiędzy 50 a 100 Hz) :)... Nie czuję "tu" pierwiastków typu Dark; przeciwnie w owym Minimal'u/Drone ukryty jest tajemny spokój. Pogłosy prezentują się czarownie; klimat osjaniczny, pełen tęsknoty, melancholii ^^. Myślę, iż jeszcze jedna ścieżka ("bez niczego") przysłużyłaby się "Obsession", tak by punktowo z automatyzacją "wyłuskać" krystalicznie (niewinny koloryt) Piano z owego Reverb Hall'u/Areny... Keep it up. ;D