MusicProducers.pl
galactiX-riot - Island Waves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Produkcje (/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (/forum-electronica)
+--- Wątek: galactiX-riot - Island Waves (/temat-galactix-riot-island-waves)galactiX-riot - Island Waves - galactiX-riot - 10.07.2018 14:23

Witam :)
Pod te wakacje wypadało by coś wrzucić - tak też uczynię i wrzucę ten oto utwór :)

Numer ten przeżył wiele metamorfoz, i w tej formie prezentuję go - wiem że wiele tu do poprawy, ale na dzień dzisiejszy jestem pewny że zbyt wiele czasu nad nim spędziłem i jedyne co mogę w nim naprawić to jeszcze bardziej go popsuć :)

Mam nadzieję że komuś się spodoba :)
Pozdrawiam!
RE: galactiX-riot - Island Waves - In-Tegral - 10.07.2018 17:21

Aloha!

Są 3 rzeczy, które można by zrobić lepiej, dźwięk ten główny jest czasami za głośno + ma za dużo delikatnie wysokich na delayu/reverbie. Czyli można by zautomatyzować głośność no i potweakować trochę jeszcze z tym EQ na efektach.

"Vox", który potem wchodzi, ma nie do końca wyczyszczone EQ, czasem daje po uszach, rezonuje brzydko itp.

Czasem wchodzi taki fx jak np. 1:16 - również jest za głośno, gra na takich częstotliwościach, że ludzki słuch i tak go wyłapie a jak jest za głośno, zaczyna drażnić nasz słuch.

Tak czy inaczej słychać w tym już tą nutę profesjonalizmu, także produkcja udana. Lekki, letni, wakacyjny track. 5/5.


RE: galactiX-riot - Island Waves - Plague - 10.07.2018 17:28

Bardzo fajny, melodyjny, lajtowy kawałek. Gdzie nie gdzie trochę za dużo wysokich tonów. Dobre tracki robisz, a ten przypomina mi styl Gromeego :)


RE: galactiX-riot - Island Waves - galactiX-riot - 10.07.2018 22:49

Dzięki Panowie za wskazówki !
Te uwagi nie dały mi spokoju i wprowadziłem sugerowane poprawki.
Co prawda są subtelne, by był jakiś kompromis biorąc pod uwagę różne odsłuchy (niestety na każdym będzie troszkę inaczej :) )
Ale faktycznie - dłuższe obcowanie z utworem pozbawia mnie wrażliwości na pewne częstotliwości, więc tym bardziej dziękuję za uwagi :)

Mam nadzieję że poprawiając nie popsułem jeszcze bardziej :E
Pozdrawiam!


RE: galactiX-riot - Island Waves - PureInstinct - 12.07.2018 12:26

O cholera, ten sidechain na intro to pogrom haha. Później z bitem klei się ślicznie, choć nawet i tam lekko bym go zmniejszył.

Co jak co, utwór świetny - piękne barwy, melodia - i co nigdy nie zdążyłem zauważyć w utworach - tutaj twój BPM jest po prostu idealny do klimatu, nie wyobrażam sobie innego rytmu Heart Super.

Pobawiłbym się jeszcze EQ na głównej melodii, by trochę wysunąć ją z pogłosu bardziej do przodu (chodzi mi o ten lead grany bardziej pod spodem, coś w stylu fletu lub wokalu).


RE: galactiX-riot - Island Waves - Marcin Mermer - 12.07.2018 16:47

Przypomina mi trochę piosenki z wytwórni PC Music, brakuje tylko podpitchowanych w górę żeńskich wokali i mamy cukierkowy popowy hit. Daję 5/5 bo jak dla mnie nie ma się do czego przyczepić, brakuje tylko wokali. Jako bit do śpiewania to by spełniło idealną robotę.


RE: galactiX-riot - Island Waves - Mocade - Wczoraj 22:03

Wydaje się iż brzmienie jest bardzo solidne i przestrzenne, w sumie nie wiem co napisać więcej poza faktem że podoba mi się vox lub coś yo go przypomina. Choć gatunek który kojarzy się między house a electronic klimatami w gustach moich leży nie do końca tak koniecznie, to dołożę cegiełkę do oceny najwyższej ze względu na fakt jakie obwieszczenia pozostawili goszczący w temacie poprzednicy o znacznie szerszym wachlarzu obeznania w poziomie wtajemniczenia znacznie przekraczającym zasoby czystej wiedzy w kategorii powyższego kontentu aniżeli wiedzy reprezentowanej przez moją skromną osobistość.

ps: nie zapomnij o tagu na temat.
lozdrawiam.