MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA galactiX-riot - Island Waves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA galactiX-riot - Island Waves (/temat-electronica-galactix-riot-island-waves)



galactiX-riot - Island Waves - PROTONE - 10.07.2018

Witam :)
Pod te wakacje wypadało by coś wrzucić - tak też uczynię i wrzucę ten oto utwór :)

Numer ten przeżył wiele metamorfoz, i w tej formie prezentuję go - wiem że wiele tu do poprawy, ale na dzień dzisiejszy jestem pewny że zbyt wiele czasu nad nim spędziłem i jedyne co mogę w nim naprawić to jeszcze bardziej go popsuć :)

Mam nadzieję że komuś się spodoba :)
Pozdrawiam!




brak prefiksu
Maciek




RE: galactiX-riot - Island Waves - In-Tegral - 10.07.2018

Aloha!

Są 3 rzeczy, które można by zrobić lepiej, dźwięk ten główny jest czasami za głośno + ma za dużo delikatnie wysokich na delayu/reverbie. Czyli można by zautomatyzować głośność no i potweakować trochę jeszcze z tym EQ na efektach.

"Vox", który potem wchodzi, ma nie do końca wyczyszczone EQ, czasem daje po uszach, rezonuje brzydko itp.

Czasem wchodzi taki fx jak np. 1:16 - również jest za głośno, gra na takich częstotliwościach, że ludzki słuch i tak go wyłapie a jak jest za głośno, zaczyna drażnić nasz słuch.

Tak czy inaczej słychać w tym już tą nutę profesjonalizmu, także produkcja udana. Lekki, letni, wakacyjny track. 5/5.


RE: galactiX-riot - Island Waves - Plague - 10.07.2018

Bardzo fajny, melodyjny, lajtowy kawałek. Gdzie nie gdzie trochę za dużo wysokich tonów. Dobre tracki robisz, a ten przypomina mi styl Gromeego :)


RE: galactiX-riot - Island Waves - PROTONE - 10.07.2018

Dzięki Panowie za wskazówki !
Te uwagi nie dały mi spokoju i wprowadziłem sugerowane poprawki.
Co prawda są subtelne, by był jakiś kompromis biorąc pod uwagę różne odsłuchy (niestety na każdym będzie troszkę inaczej :) )
Ale faktycznie - dłuższe obcowanie z utworem pozbawia mnie wrażliwości na pewne częstotliwości, więc tym bardziej dziękuję za uwagi :)

Mam nadzieję że poprawiając nie popsułem jeszcze bardziej :E
Pozdrawiam!


RE: galactiX-riot - Island Waves - PureInstinct - 12.07.2018

O cholera, ten sidechain na intro to pogrom haha. Później z bitem klei się ślicznie, choć nawet i tam lekko bym go zmniejszył.

Co jak co, utwór świetny - piękne barwy, melodia - i co nigdy nie zdążyłem zauważyć w utworach - tutaj twój BPM jest po prostu idealny do klimatu, nie wyobrażam sobie innego rytmu Heart Super.

Pobawiłbym się jeszcze EQ na głównej melodii, by trochę wysunąć ją z pogłosu bardziej do przodu (chodzi mi o ten lead grany bardziej pod spodem, coś w stylu fletu lub wokalu).


RE: galactiX-riot - Island Waves - Marcin Mermer - 12.07.2018

Przypomina mi trochę piosenki z wytwórni PC Music, brakuje tylko podpitchowanych w górę żeńskich wokali i mamy cukierkowy popowy hit. Daję 5/5 bo jak dla mnie nie ma się do czego przyczepić, brakuje tylko wokali. Jako bit do śpiewania to by spełniło idealną robotę.


RE: galactiX-riot - Island Waves - Mocade - 19.07.2018

Wydaje się iż brzmienie jest bardzo solidne i przestrzenne, w sumie nie wiem co napisać więcej poza faktem że podoba mi się vox lub coś yo go przypomina. Choć gatunek który kojarzy się między house a electronic klimatami w gustach moich leży nie do końca tak koniecznie, to dołożę cegiełkę do oceny najwyższej ze względu na fakt jakie obwieszczenia pozostawili goszczący w temacie poprzednicy o znacznie szerszym wachlarzu obeznania w poziomie wtajemniczenia znacznie przekraczającym zasoby czystej wiedzy w kategorii powyższego kontentu aniżeli wiedzy reprezentowanej przez moją skromną osobistość.

ps: nie zapomnij o tagu na temat.
lozdrawiam.


RE: galactiX-riot - Island Waves - michxxy - 20.07.2018

Wiesz co - fajne i niefajne. :D Bo jest w tym kawałku taki radosny i leciutki zestaw dźwiękow - nawet atrakcyjnie podanych na lato ale z drugiej strony leci cały czas to samo - jakbyś nie wiedział jak by ten zestaw ciekawiej przełąmać. Może i się wymądżam ale po wysłuchaniu twojego utworu nie za wiele mi w pamięci zostało. W trakcie słuchania buja ale potem dochodzę do wniosku że takich melodyjek jest tysiące. Miks pochwalę bo chyba nie ma tutaj większych błedów na moje ucho.


RE: galactiX-riot - Island Waves - PROTONE - 20.07.2018

(20.07.2018, 20:56)michxxy napisał(a): Wiesz co - fajne i niefajne. :D Bo jest w tym kawałku taki radosny i leciutki zestaw dźwiękow - nawet atrakcyjnie podanych na lato ale z drugiej strony leci cały czas to samo - jakbyś nie wiedział jak by ten zestaw ciekawiej przełąmać. Może i się wymądżam ale po wysłuchaniu twojego utworu nie za wiele mi w pamięci zostało. W trakcie słuchania buja ale potem dochodzę do wniosku że takich melodyjek jest tysiące. Miks pochwalę bo chyba nie ma tutaj większych błedów na moje ucho.

Dzięki :)

Do jednego się tylko odniosę... Plagiatu nie uprawiam i jest to moja melodia :)
Tysięcy takich nie znajdziesz nigdzie ;)
W całym utworze są 4 różne więc z tym też nie powinno być problemu.
Inna sprawa - być może nie chwytliwa - i to jestem w stanie przyjąć na klatę :)

Pozdrawiam.


RE: galactiX-riot - Island Waves - Shabboo Harper - 25.07.2018

Hey Marek.

Cytat:"Numer ten przeżył wiele metamorfoz (...)"

I wreszcie jest... ;) Nader krasny, seraficzny to alians nut Orientu z typowym brzmieniem Tropical House'u. Aranż "prostoduszny", bez uprzykrzonych defiguracji, afektownych "ingredientów". Technicznie: miks zgrabny, czyściutki, lity "w dole"; jednocześnie wyróżniający się całkiem ładną (nieiskrzącą) "górą". Melodia wdzięcznie ewoluuje, "okraszona" uwodzicielskim tonem okaryny/fletu; Pluck'a a'la ksylofon tudzież "brzdękiem" gitary. Tło dość różnolite w swej treści; Beat miękki, nośny. Klimat pełny "pogody ducha"; rześki jak bryza, ciepły jak "oddech" świecy...

PS. Również i Ciebie pozdrawiam. :)


RE: galactiX-riot - Island Waves - ill beats - 12.08.2018

Dopiero co odsłuchałem TOP7 i jest to najbardziej wakacyjny kawałek w zestawieniu.