MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
balans głośniości pytanie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: balans głośniości pytanie (/temat-balans-glosniosci-pytanie)



balans głośniości pytanie - David SundKings - 10.07.2018

Mam tu projekt który miksuje i mam pytanie
A) Led Saw się nie gryzą
B)Czy głośność jest ok?
C)co zrobić by było lepiej?




RE: balans głośniości pytanie - dejfdj - 10.07.2018

Dorzucę 2 pytania:
1./ Dlaczego wiele playerów w sieci zmniejsza poziom o znaczącą ilość (to jakiś standard ISO?).. coś jak między rozmową telefoniczną a przez Messengera.
2./ Drugie znacznie płytsze. Niektóre miarki operują osiami różniącymi. Na przykład umieszczone na górze dodatkowe 0-12dB..
3./ Co to jest Headroom, ale tak fachowo... ?


RE: balans głośniości pytanie - suds - 10.07.2018

podkręciłem na maksa i jak dla mnie głośność jest dobra

a tak na poważnie: miks bardzo ubogi i suchy, nie ma praktycznie żadnych efektów ani nawet zabawy panoramą. perkusja brzmi jakbyś użył niskiej jakości sampli albo nałożył na sumę perkusji dziwną półkę LP, przez co całość brzmi bardzo amatorsko, jakbyś to ułożył na wersji demo jakiejś apki do robienia muzyki na telefon. pluck który wchodzi w 0:35 po tym a'la breaku robi się za głośny. ogólnie kawałek jest strasznie nudny, przez całą pierwszą minutę nie dzieje się absolutnie nic, potem jest break i dalej nie dzieje się nic. przydałaby się jakakolwiek, choćby najdrobniejsza, wariacja w melodii czy progresji akordów. poza tym, bas fałszuje

dorzucę też 2 pytania od siebie - czemu to nie jest w dziale "produkcje"?


RE: balans głośniości pytanie - OProject - 10.07.2018

Z początku troche za cicho, potem troche za głośno :P


RE: balans głośniości pytanie - marcinxx1982 - 11.07.2018

Nic nie słychać żeby się gryzło.Ale pluck jest za głośno i ma sporo kłujących w uszy częstotliwości,musisz je opanować.Jakiś tam bas było słychać ale słabiutko.A co zrobić żeby było lepiej.Przede wszystkim nadaj groovu temu kawałkowi bo tłucze jakby robot napiepszał,pisałem ci to już ostatnio bo też dodałeś kawałek który był kwadratowy.Weź wypieprz wszystkie wtyczki i spróbuj jeszcze raz.Po kolei ustawiasz głośności,panoramujesz potem equalizery i czyścisz wszystko oraz robisz miejsca dla instrumentów(odpal sobie jakiegoś spectrum analizera),potem słuchasz i zwracasz uwagę czy jakiś dzwięk nie potrzebuje kompresji(czy nie ma tak że raz go słychać a raz nie) chociaż szczerze mówiąc w techno to wszystko jest miażdzone kompresorami na maksa.A na końcu efekty(reverb,delay).A co do groovu to bedziesz musiał pobawić się jeszcze nutkami,obejrzyj sobie jak to się robi.I polecam ci na początku zawsze robić miks po kolei tzn. gdy już uważasz że kawałek jest do miksu to bierzesz wszystkie suwaki na sam dół wyłączasz wszystkie wtyczki na mikserze i po kolei robisz wszystko od nowa.Zaczynasz od najważniejszych instrumentów w kawałku kończąc na mało istotnych.