MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Floating Island - Vacant - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Floating Island - Vacant (/temat-electronica-floating-island-vacant)



Floating Island - Vacant - Paramarimbo - 19.07.2018

Witam producentów, Przedstawiam kolejny utwór, w "mojej" stylistyce. Jak mix porównując do kategorii lofi ?




RE: Floating Island - Vacant - Mocade - 19.07.2018

Cóż, jak dla mnie utwór jest zbyt płytko zanurzony w lofi by móc pełnoprawnie nazwać go reprezentantem tegoż gatunku. Pewne jego elementy jak epiano i bas się zgadzają jednak trzeba jeszcze trochę wkładu. (rytmiczny hihat, wokal i stereo fxy w są wciąż zbyt hi) Mimo tego aranż i video to satysfakcjonujące połączenie dla muzycznego konsumenta. Mnie się podoba, ale jeśli miało być lofi to daję 4/5.

Pozdrawiam.


RE: Floating Island - Vacant - Paramarimbo - 19.07.2018

Ta ocena w kryterium lofi to tak bardziej dla wyrozumiałości pewnych niedociągnięć w mixie :) bo nie miałem jakiegoś założenia robię lofi,ale tak myślę (po tym co napisałeś), może warto by było wszystko lekko pod degradować.


RE: Floating Island - Vacant - suds - 20.07.2018

świetne!

od pierwszych uderzeń stopy i sidechaina, przez wejście lekko jazzującej perkusji i basu, śliczne i świetnie rozbudowujące się (chociaż trochę zbyt wycofane) tła, ciekawe brzmienia w 1:14 (trochę jednak dezorientujące i chyba ciut za głośne), po ładne sample wokalu. w 1:06 i 2:45 wchodzi tylko taki dźwięk, który na bycie basem jest za wysoki, a na bycie czymś innym jest za niski, troszkę (dosłownie troszkę) mi przeszkadza, choć raczej nie wadzi okropnie basowi - e-piano w drugiej minucie lepiej spełnia tę rolę. bardzo mi się podoba zejście w 3:40 i ten dźwięk latający po panoramie. outro też ładne!

zajebiste wideo, klimat kojarzący się z BoC albo soundtrackiem do Machinarium, ale kawałek zasługuje na uwagę (jezus, pisząc takie rzeczy czuję się jakbym pisał recenzję do pracy dyplomowej) przede wszystkim za pomysł i oryginalność. proszę więcej!


RE: Floating Island - Vacant - Paramarimbo - 20.07.2018

Dzieki, za dogłebną opinie, jeśli chodzi o wycofane tło, w mojej percepcji nie jestem wstanie długo słuchać, akordów i melodi, wiec zazwyczaj staram sie aby były one jak najbardziej wycofane i nieoczywiste żeby mnie nie meczyły. i ale słuchajac na chłodno w paru miejscać "rozwiniecia" można by te 2db podniesć.


RE: Floating Island - Vacant - michxxy - 20.07.2018

Ja uważam że za bardzo ten numer ukształtowałeś w stronę rozmycia albo jak ty to uważasz wycofania. Za bardzo te dźwięki tak jakoś nie jasno brzmią a wokaliza wchodzi w dziwaczne częstotliwości. No i jest niestety jest dość nudnawo. :PCały kawałek oparłeś jakby na jednej linii i po jakimś czasie wprowadza słuchacza w taki stan poirytowania. Przepraszam ale mi to nie podeszło.


RE: Floating Island - Vacant - Shabboo Harper - 26.07.2018

Hey Paramarimbo.

Cytat:"Przedstawiam kolejny utwór, w "mojej" stylistyce."

Z pewnością track wykreowany w Twej "stylistyce"; intensywne rozmycie dźwięków, jednorodny Beat plus swoiście "rwany" Sample wokalu. Klimat enigmatycznej nostalgii, przymglonej inercji również jest wyczuwalny... ^^

Cytat:"Jak mix porównując do kategorii lofi ?"

Pozwól, iż "powiem" tak: Lo-fi to jedno, z kolei mix to coś zupełnie odmiennego... Według mnie większość tonów jest zbyt "ukryta" w drugim i trzecim planie. Brzmi to swoiście; Sample Vox'u gdzieś "daleko" w tle, z kolei prezencja niektórych instrumentów jest trudna do wychwycenia. Nie każdego takowy "wysiłek odsłuchu" przekonuje :\. Myślę, iż przez tego typu zabiegi z Gain'em odnosi się wrażenie słabej separacji. Ogólnie (u)twór wydaje się mocno przymglony i cichy; niewykluczone, iż tenże feler odnosi się (również) do jakości z YT... Dalej, wciąż rozpatrując projekt w kategorii Lo-fi, jeśli chodzi o EQ jest okey. Owszem, mogłoby być "góry" krztynę więcej, niemniej taki "ciemny" miks służy "Vacant". Osobiście nic "tu" bym "nie degradowała" "obcinając górę" czy też "schodząc" z Beat'u. Wystarczająca będzie właściwa konfiguracja Gain'ów na ścieżkach; solidniejszy mastering i wreszcie "przepuszczenie wszystkiego" przez jakiegoś Tape Analog'a, by "obciąć szczyty" i wnieść do tematu taśmowej saturacji z Noise'em... Aranż ascetyczny; (niepotrzebnie tak) powtarzalny. :)


RE: Floating Island - Vacant - DelianoCarl - 12.08.2018

Dla mnie numer jest świetny. Wyróżnia się, na tle obecnych tutaj kawałków. Wyrabiasz sobie stylówę, którą czuć.
Pięknie wszystko pływa, jest tak jak miało być. 10/10 :) Dziwi mnie to, że ten utwór nie dostał się do TOP7 Lipca... Zdecydowany faworyt.