MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Sinxi - Guilty ( Plague rmx ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Sinxi - Guilty ( Plague rmx ) (/temat-electronica-sinxi-guilty-plague-rmx)



Sinxi - Guilty ( Plague rmx ) - Plague - 21.07.2018

Wakacyjny ( mam nadzieję ) utwór :)
W refrenie zastosowałem pierwszy raz trik gdzie na siebie nałożyłem 2 te same wokale, a jeden z nich przejechałem piczem w dół. Na mój gust wyszedł potężniejszy :)




RE: Sinxi - Guilty ( Plague rmx ) - Tomasz Karaban - 22.07.2018

Hej w 0:16 podoba mi się wejście tych dźwięków, zarówno melodia jak i ich brzmienie, ale kawałek podoba mi się, jak dla mnie dobrze brzmi, tylko te wokale, pewnie to ja jestem dziwny, ale jakoś średnio podobają mi się wokale w tym stylu. :)))


RE: Sinxi - Guilty ( Plague rmx ) - suds - 27.07.2018

bardzo ładne pady na początku, wokale pocięte całkiem ciekawie. wejście bitu trochę zbyt nagłe, ale sam bit jest ładny, perkusja jest trochę sztampowa ale za to podobają mi się Twoje synthy. podoba mi się progresja akordów od 0:32, ale wchodzi zdecydowanie za wcześnie - jeśli to ma być refren, to budowałbym napięcie do niego przez dużo dłuższy czas, i nie przeciągałbym go tak. zdwojony wokal brzmi ciekawie choć trochę nienaturalnie, nie do końca wiem co o nim sądzę. brzmi trochę jakbyś nałożył na niego autotune i nie jestem pewny czy to do niego pasuje. dźwięk koło 1:15 fajny, kojarzy mi się trochę z Depeche Mode około Construction Time Again i Black Celebration, często używają tego typu samplowanych nie-do-końca-określonych brzmień. wiadomo, że wokal nie Twój, i ogólny klimat utworu mi się podoba, ale wydaje mi się że ten szybciej śpiewany fragment koło 1:40 nie do końca pasuje do akompaniamentu - ten jest zbyt "biały", jeśli wiesz o co mi chodzi :D gitarka w 1:55 fajna.

ogólnie jest całkiem spoko, popracowałbym tylko nad przejściami no i nad tą strukturą, w miksie nie mam się do czego przyczepić ^^


RE: Sinxi - Guilty ( Plague rmx ) - Shabboo Harper - 17.08.2018

Hey Michaś. To co podoba mi się szczególnie to... nienaturalność wokalu. Cenię (i preferuję) tego typu trick'i. Melodia zamszowego Synth'u urodziwa; wszelkie ingredienty ("ziew" gitary; spokój Pad'ów; tetno Bass'u) akuratne. Mood quasi Daft Punk ;). Beat leniwie płynący z rezolutnym, ciepłym "dołem". Miks dość czysty, przemyślany; trafnie podkreślający pojedyncze tekstury. Aranż dobry, acz Intro krztynę zbyt ostre (prezencja Vox'u); zaś Outro raptowne. Sound Design wzniecony z charakterystycznych, w Twej twórczości, nut. Jest wdzięcznie, lotnie. Jakiś minus? Drobny; Kick. Ten jest okey, pełny, "przystojny" w swej barwie, lecz "stoi" w jednej linii z resztą dźwięków; (jeszcze) korzystniej byłoby gdybyś owy minimalnie podgłośnił. Wtedy mięsistość tegoż byłaby bardziej wyczuwalna... Generalnie, it feels smooth. :D