MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Only Brunettes - Digital Bae - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Only Brunettes - Digital Bae (/temat-techno-only-brunettes-digital-bae)



Only Brunettes - Digital Bae - Tomasz Karaban - 22.07.2018

Czeeeeeść wszystkim powróciłem po sporej przerwie niestety i zamierzam być teraz bardziej aktywnym użytkownikiem.

Zrobiłem parę kawałków techno jak dla mnie niestety genialnych (oczywiste jest że takie nie są a ja NIE potrafię dokładnie stwierdzać jakie utwory są rzeczywiście dobre widocznie ;(( )

Moje kawałki opierają się głównie na bardzo rozwiniętej melodii nad którą zawsze pracuję długo, ponieważ właśnie w utworach kocham najbardziej niezwykłe melodie, nieważne czy wokalu basu czy czegokolwiek innego, zawsze urzeka mnie melodia ;)






Jakby ktoś tak lubił te melodie jak ja, to ciary na plecach gwarantowane, tak jestem psycholem ;P

Pozdrawiam wszystkich !!! :)


RE: Only Brunettes - Digital Bae - agro - 23.07.2018

Hej, napisze co mi się wykluło po przesłuchaniu Electronic bae, otóż Flow które uzyskałeś poprzez rozwijanie swojej melodii jest zbyt monotonne w stosunku do długości utworu, nie mówiąc o tym że druga połowa niestety nie wnosi zbyt wiele. Nie trudno stwierdzić że na takim patencie piosenka daleko nie zajedzie, moim zdaniem dobry rytm powinien stale wspierać Twój wysiłek włożony w "progresje" melodii, inaczej kawałek po krótkim momencie zwyczajnie nudzi i tonie w monotonii.

Mix: brakuje mi tu ważności głównego instrumentu, podążanie za melodią wydaje się mało intuicyjne, gubię ją gdy melodia skacze zmieniając właściciela to pianinko to lead, wydaje się to lekko hmmm... pierwsze skojarzenie: nieudane. Taki przeskok nie daje uczucia "ewoluowania brzmienia" nie czuć tego, poprzez ten manewr można się oderwać, niepewność narasta i zaczyna przeważać uczucie braku jakieś wyczuwalnej, istniejącej architektury utworu która trzymała by moją wole w swoim zainteresowaniu.

Niech mój komentarz nie gasi twojego zapału, niech moc będzie z Tobą!


RE: Only Brunettes - Digital Bae - Tomasz Karaban - 23.07.2018

Dzięki za odpowiedź, spróbuję tworzyć coś nowego i lepszego nie opierającego sie tylko na takiej płytkiej podstawie jaką jest melodia, moze sprobuje cos nowego, tak zupełnie z drugiej strony utwór kompletnie nie opierający sie wcale na melodii


RE: Only Brunettes - Digital Bae - Kaper - 23.07.2018

Hmmm... ogólnie jestem fanem melodii, mi jakoś one nie wychodzą ale uwielbiam słuchać czyjeś kompozycje. Moim zdaniem powinieneś się zdecydowanie przerzucić z tego stylu na chiptune albo robić coś tak jak było w starych francuskich filmach z De Funes-em.
Co do melodii to drugi kawałek podszedł mi i to bardzo. Popracuj nad miksem i nad synthami bo moim zdaniem brzmią sucho i bez jajec xD


RE: Only Brunettes - Digital Bae - suds - 27.07.2018

Digital Bae: melodia ciekawa, coś jak połączenie disco polo ze średniowieczem (nie obraź się, jest w sumie nawet niezła). problem tkwi w bardzo suchym miksie, nie słyszę praktycznie żadnego pogłosu, chorusu, nic. nie podoba mi się też pompa przez którą mam wrażenie że siedzę w remizie. melodia i brzmienie leada są ładne, tak samo mi się podoba ten dźwięk a'la flet; break też jest niezły, choć dziwnie wolny. za to drop w 1:30 jest jak dla mnie okropny, roll z werbli który go wprowadza jest zdecydowanie zbyt słaby i szczerze mówiąc trochę wieśniarski (come on, 2000 rok był 18 lat temu). poza tym, lead jest za głośny a całość zbyt mało ekscytująca - może głównie przez brak jakiejkolwiek perkusji oprócz stopy? po breaku jest już nudno, bo melodia idzie cały czas ta sama. piano dziwne.

Electronic Bae: tu jest już dużo lepiej, podoba mi się pluck który wchodzi koło 0:17 i to rytmiczne echo, melodia w połączeniu z basem też jest ładna. wstawki wokalne totalnie nie w moim stylu, ale może jest jakiś gatunek w którym to standard. piano potem mi się kompletnie nie podoba. od 0:52 jest dziwnie - jest niby aspiracja do brzmienia w stylu chiptune i nie brzmi to tragicznie źle, ale gdzieś zgubiła się perkusja. gdzieś tak od drugiej połowy kawałka znowu daje się we znaki suchość brzmienia, wcześniej jakoś tego nie zauważałem / nie przeszkadzała mi.

w obu kawałkach, tak jak powiedział agro, jest zdecydowanie za mało progresji przez co od mniej więcej połowy w obu przypadkach się znudziłem i dalej już przewijałem. tempo też jak dla mnie można by zwiększyć. może zamiast nad melodiami popracuj nad wypełnianiem Twoich utworów i urozmaiceniem miksu?

Cytat:Jakby ktoś tak lubił te melodie jak ja, to ciary na plecach gwarantowane
whoa get off your high horse


RE: Only Brunettes - Digital Bae - Tomasz Karaban - 28.07.2018

Dzięki za zajebiste opinie Heart


RE: Only Brunettes - Digital Bae - Battery Pack - 29.07.2018

Pierwszy utwór badzo fajny melodycznie, ten lead na fali square fajniutki taki troche Avicii style, ale za mało pogłosu jak dla mnie.
A drugi kawałek - Bomba. Dla mnie super
Daje 5/5


RE: Only Brunettes - Digital Bae - Tomasz Karaban - 29.07.2018

Dzięki wielkie :) Heart


RE: Only Brunettes - Digital Bae - Shabboo Harper - 17.08.2018

Hey Tomek. Przyznam, iż definitywnie nie jest to estetyka, która mnie pociąga. Część brzmień, zwłaszcza tych syntezatorowych (Amiga/Atari ST), jest mi po prostu emocjonalnie obca. [Do Chiptune czuję wręcz awersję... ;)] Toteż, pozwól, iż mój komentarz skreślę tak: odnosząc się do standardów właściwych w owym gatunku Twoje utwory prezentują się dość poprawnie. Przeważa entourage dźwięków analogowych; te w kontekście ówczesnych kompozycji (choćby 8-Bit Electro Sound), myślę, iż wyrażają się "dzielnie". Jest w tym i odcień Vintage i, w jakimś stopniu, trywialny acz jakże charakterystyczny wydźwięk nietrudnych ("cukierkowych") nut ;D. Całość względnie broni się... Owe melodie (w track'u #2 jest lepsza progresja) wiernie odzwierciedlają klimat typu "wspomnień czar" i niektórym takowy aranż/struktura poszczególnych tonów spodoba się. ^^ Sensownie próbujesz "przemycić" Retro feeling i "okrasić" to czymś świeższym. Aranżacyjnie nie jest jeszcze powabnie (zbyt chaotyczny "kolaż" tekstur; zbędne Fx'y, zwłaszcza Sample'e Vox'u); technicznie również niezbyt zachwycająco; wszelako jakiś fundament już istnieje. ^D Nieśmiało sugeruję większą troskę w aspekcie miksu. Niektóre faktory godne są porządnej korekty. Jest zbyt mgliście w powyższych projektach, tony przytępione, nie do końca "zequalizowane" (kartonowy Kick/odległy Snare/osowiałe Piano w track'u #1; przedziwne wariacje Synth'ów w "Electronic Bae"). Kilku ścieżkom warto z umiarem "dołożyć górek" półkowo lub selektywnie (ostro z dużym Q); nadto trzeba dokładniej odseparować od siebie tony i wzmocnić wydźwięk tychże. Większa przestrzeń (nie tak zawężona) także okaże się pomyślnym zabiegiem. Keeeep doin'... :)