MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Seb!k - Ciemność - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Seb!k - Ciemność (/temat-electronica-seb-k-ciemnosc)



Seb!k - Ciemność - seba.pce - 28.07.2018



Teraz od 5 dni mieszkam sam dlatego nagralem kolejny kawalek zeby zobaczyc jak to się pracuje bez ciągłego przerywania i kiedy wszystkie pomysly mozesz realizowac bo masz na wszystko czas ! :) super sprawa ! Jedyny minus to mój odsłuch czyli słuchawki JBL małe ;) hieh ale juz nie dlugo...pozdrawiam


RE: Seb!k - Ciemność - suds - 28.07.2018

ciekawy wstęp, od razu przyciąga uwagę, szczególnie te echa koło 0:06-0:07. około 0:52 skojarzyło mi się z soundtrackiem do worms world party - dobra konotacja :D świetna perkusja od 1:15, fajne przeszkadzajki latają po bokach, bas też ma bardzo ładną barwę ale ma dziwną melodię i gra jak dla mnie za nisko (przy tych najwyższych nutach brzmi jak komar) - zacząłbym od takiej wysokości ale potem opuściłbym go o oktawę żeby uzyskać mocne jebnięcie, no i dołożyłbym jakiś bass boost / exciter. od 2:20 zaczyna się robić nudno, przydałoby się wprowadzić więcej elementów. ładne zejście w 3:00, podoba mi się ten eteryczny pad i dźwięk koło 3:06 - fantastyczne. przydałoby mi się tu ciut więcej przestrzeni - nałożyłbym na fxy i może lekko na bas jakiś długi pogłos. melodia basu od 4 minuty mi się podoba (trochę jak w "Barrel of a Gun" Depeche Mode!), ale ten drugi dźwięk fałszuje (albo to ja jestem zbyt pentatoniczny :E). wokal w 5 minucie zbyt głośny, acid niezły. tbh po 5 minucie już nie widzę sensu ciągnięcia tego, nie dzieje się już raczej nic ciekawego. podoba mi się ten metaliczny dźwięk pod koniec

co do miksu to ogólnie jest dobry, pozostaje Ci tak naprawdę tylko kwestia umieszczenia tego w przestrzeni. ciekawe!


RE: Seb!k - Ciemność - seba.pce - 21.08.2018

suds: duużo napisałeś dlatego duuże piwo Ci się należy za wysiłek...też myśle ze trak powinien się skonczyc po 5min ale slysze to dopiero teraz hehe :) rady pomogą, przestrzeń do zbadania :) pozdr


RE: Seb!k - Ciemność - Shabboo Harper - 31.08.2018

Hey Seba. Wiodące (me) wrażenie? Kompletny projekt brzmi zbyt syntetycznie; przeważa "katorżnicza" barwa nut. Niewykluczone, iż jest to intencjonalne; niemniej w dłuższym odcinku czasu (9:14!) takowa prezencja męczy, wręcz "kreatywnie torturuje" ;(. Klimat "ołowiany". Konfrontując np. z "Black Night", który podoba mi się, "tu" jest jednolicie; dość biernie w ekspresji poszczególnych tonów. Część z owych jest po prostu nieszczególnie atrakcyjna i "niedocięta" w EQ; silne rezonacje interferują ze sobą (np. od 4:00). Brzmi to nieprzyjemnie. Aranżacyjnie? Tutti-Frutti bez motywu przewodniego. Owszem, taki nie zawsze musi być; nadto to Twój projekt (i wizja), lecz pozwól, iż zauważę, że tego typu "zlepek" z różnych sfer dźwięków nie zmusza do skupienia, nie wciąga; przeciwnie zniechęca wielością form (jest ciężki Industrial; Ambient moment; coś z Dubstep'u; gdzieś "trzmycha" Breakbeat; pełno Fx'ów, nieregularnych Vox'ów plus Harsh'e/Noise'y i akcenty a'la Trance). Too much... ;)