MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Dimmed Sun - Sleepy Hollow - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Dimmed Sun - Sleepy Hollow (/temat-ambient-dimmed-sun-sleepy-hollow)



Dimmed Sun - Sleepy Hollow - suds - 28.07.2018



kiedyś próbowałem zabawić się w ambient


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - Niflheim - 28.07.2018

Utwór wywołuje z mojej pamięci wspomnienia związane z grą Night in the woods. Stosunkowo spokojny nieśpieszny track, przy którym można zamknąć oczy i się odprężyć. Jako jedyną wadę podałbym długość, słuchacz czuje lekki niedosyt, i czeka na mały rozwój całości. Wydaje mi się ze dodanie jeszcze jednego/dwóch wariantu/wariantów perkusji, i urozmaicenie melodii, wystarczyłoby całkowicie.
Zasłużone 4/5.
Pozdrawiam.


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - patorecydywa - 30.07.2018

Mi, tak jak koledze, utwór kojarzy się z podkładem z gry. Tyle że "FEZ". Brzmienie a'la CS-60 i ta jakby-monofonia w polifonii. Fajnie wpasowany loopek na koniec, chociaż brzmi jakby grał 3/4 w utworze 4/4. Ambientowo. Jak najbardziej.


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - Mocade - 31.07.2018

Bajeczna kolorowa noc widziana oczami dziecka. Miła subtelna ścieżka warta piątki.
Pozdrawiam.


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - PureInstinct - 31.07.2018

Śliczna barwa i atmosfera. Bardzo dobre użycie pogłosu z ładną korekcją EQ. Miks prosty i czyściutki, przez co czuć mocniej historię całości. Robi swoją robotę :)
Podłączę się jednak pod innych, że warto byłoby o wiele bardziej wydłużyć aranżację, bo nawet gdy się twój ambient zloopuje - będzie już po krótkiej chwili nudził swoją zawartością.
Mimo wszystko, podoba mi się :) Dobra, prosta robota.


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - suds - 31.07.2018

dziękuję Wam bardzo za komentarze! Ciekawe, że mieliście skojarzenia z różnymi grami, bo ja też się inspirowałem grą robiąc to - był to któryś Knytt. A odmienne metrum perkusji i melodii to był celowy zabieg :)


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - damnscrth - 31.07.2018

A ja uwazam - jako ambient wypada to słabiutko. To bardziej jakaś pospolita melodyjka do poduchy. Same dzwięki może i są spoko ale w sumie wydaje sie że ktoś grał tutaj z rzutu - taka próba plumkania że moze coś z tego wyjdzie. Cienkie to. xD xD Masz pomysl bez rozkrecenia i zakończenia – poza trym co to za ambient trwający jedną munutę i 50 sekund z czego 20 sekund to schodzenie z dzwięku w końcówcce wałka???? Tak jak mówisz jest to zabawa w amient ale bez jaj. Takie to demko w poczatkowej fazie. W sprawach technicznych to nie ma się co tutaj wypowiadać. jest kilka dzwięków na krzyż w pogłosie i jakś bicik który swoją drogą w ogóle nie pasuje do tego plumkania. :^P
A tak w ogóle kolego poczytałem se kilka komentów twoich u innych. Ty strasznie się czepiasz i rozkładasz ich kawałki na cześci pierwsze. I lied Oceniaj to co słyszysz i nie wymyślaj tak dużo bo gdyby mi sie ktos tak wpierd... do walka co do minuty analizowal to pomyślalbym ze coś jest z gosciem nie tak albo wiesz co - może lepiej napisz do nich na priv i za nich wszytsko od nowa skomponuj jak ci tyyyyle nie pasuje i wiesz lepiej co gdzie i jak ma brzmieć w ich numerach. Wyluzuj chlopie!!! ^P:3 xD


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - suds - 31.07.2018

@up: też widziałem Twoje posty i nie wiem na ile to jest troll, ale dobra nabiorę się

tak, (może) jestem perfekcjonistą i (na pewno) czepiam się pierdół, ale osobiście wolałbym dostać jeden dogłębny, analityczny komentarz niż sto o treści "bardzo fajne, 5/5" albo "no wszystko spoko ale nie trafiło w mój gust hehe pozdrawiam darek". Tego typu opinie nie dość, że praktycznie nic mi nie mówią, to nie dają mi szansy by się rozwijać i wyciągnąć z nich jakikolwiek wniosek; zaś z czepialskiej, pedantycznej analizy za to mogę zaczerpnąć wiedzy, odmiennego spojrzenia, świeżego pomysłu; ktoś może mi zwrócić uwagę na coś co sam bym przeoczył / co sam bym zauważył już po wrzuceniu ostatecznej wersji. Zresztą osobną kwestią jest już to, że każdy pisze komentarze na swój sposób, ja akurat piszę tak, bo tak.

Sorki za ten rant. W każdym razie - dzięki za komentarz i opinię!


RE: Dimmed Sun - Sleepy Hollow - Shabboo Harper - 23.08.2018

Hey Suds. Nie do końca przekonuje mnie ujęcie tegoż tematu w kategorii Ambient'u; jest zbyt krótko, bez słusznego rozwinięcia (nasycenia przewodniego motywu) i finezyjnego finału ^^. Jakiś zamysł już istnieje (oniryczny, lekko astralny klimat; wobec tytułu przyciągający uwagę); selekcja powolnych dźwięków z tła plus Piano Synth kreują krztynę dziwny melanż z "przechodzącym" po kanałach tonem perki (wszelako, jak twierdzisz, był to "celowy zabieg"). Użyty Reverb czyni utwór swoiście rozmytym; ten faktor, według mnie, jest in plus. Projekt w obecnej formie przypomina Intro... :)