MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) (/temat-dimmed-sun-%E4%BA%BA%E6%80%A7%E6%9C%AC%E5%96%84-humanity-wip)



Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - suds - 29.07.2018

parę tygodni temu zacząłem pracę nad ciut agresywniejszym utworem, myślałem że uda mi się go skończyć ale wciąż nie mam pomysłu, więc daję Wam do oceny. mile widziane jakiekolwiek propozycje i krytyka, miłego słuchania!




RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Tomasz Karaban - 30.07.2018

Dla mnie super klimat uzyskany za pomocą tego tła, fajne mroczne tonacje, wszystko fajnie się łączy w jedną całość nie ma jakichś zbyt głośnych niepasujących brzmień. Gdzieś około 2:20 wchodzi ten agresywny dźwięk który świetnie pasuje do utworu. Ale ta ostateczna wersja w 3:04 jakoś mi nie leży, może by pododawać tam coś jeszcze albo może to tylko moje odczucie, bo wiadomo ilu ludzi tyle opinii, czekam na ostateczną wersję

A tak btw twoja nutka Third Quarter Moon jest świetna, nic dodać nic ująć :)


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - suds - 30.07.2018

dzięki za miły komentarz! mógłbyś rozwinąć myśl w kwestii tego 3:04, co Ci dokładnie zgrzyta? ^^


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Mocade - 30.07.2018

Choć niewątpliwie można odczuć pustkę, to paradoksalnie nie można powiedzieć tego o aranżu. Niby dzieje się tu bardzo wiele, a niby wciąż się wydaje że czegoś brakuje. Moja propozycja to stworzyć we fragmencie 1:00 - 2:20 wyraziste wariacje perkusyjne oraz uwydatnić efekty aby grały bardziej śmielej, bo są spoko. No i naturalnie zamknij utwór odpowiednim wyjściem.

Pozdrawiam.


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Tomasz Karaban - 30.07.2018

Nie ma za co ;) chodziło mi o to że jak jest takie fajne agresywne wejście tego dzwięku w 2:20 i on się fajnie rozwija i po pewnym czasie urywa i znów się pojawia to tak jakby już trochę nie pasuje albo lekko się gryzie z resztą. Ale jak mówiłem to tylko moje odczucia, i ilu jest ludzi tyle opinii. Pracuj dalej najważniejsze aby utwór był jak najlepszy dla ciebie, bo myślę że jak dla ciebie będzie maksymalnie świetny to i ten sam schemat mogą podłapać na tej samej zasadzie inni. Gorzej kiedy utwór nie pasuje samemu twórcy i miałby on rzekomo podobać się innym, czekam na dalsze wersje ;)


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Kaper - 31.07.2018

fajne dźwięki, bardzo mi się podobają, wszystko dobrze rozmieszczone, technicznie rzecz biorąc super :)


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Plague - 31.07.2018

Ciekawe tło. Urozmaiciłbym rytm perkusji, wrzucił jakieś 2 melodie na jakiś psychodelicznych brzmieniach i mogłoby być cacy :) Ogólnie bardzo fajne brzmienia użyłeś, elegancko przenikają między sobą.


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - agro - 1.08.2018

No cóż, faktycznie od połowy utworu jak byś nie miał pomysłu na dalsze rozwiniecie głównego motywu, ten wzrastający dźwięk jak dla mnie wypadł blado i nie przyczynił się do szczęśliwego rozładowania motywu :).
Brakuje mi tu ambientowych (pad w tle) wstawek bez bitu bądź wolniutkim rytmem , mogły by być krótkie , takie motywy mogły by urozmaicić aranż w sensie odwodzenia od głównego motywu i chętniejszego do niego powrotu. Najgorsze jest przewidzieć charakter piosenki przed jej zakończeniem a ja już od połowy wiedziałem co będzie dalej. Takie schematyczne piosenki dla ucha które słyszało już jak z niejednego pieca ogień się pali ... :) muszą mieć naprawdę kopa, bądź bardzo oryginalny motyw żeby zasłużyć na słuszną uwagę.
Mix z deko płaski. Pozdrawiam


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Shabboo Harper - 25.08.2018

Hey Suds. Track specyficzny w swym wydźwięku/strukturze... Z jednej strony koncept tudzież stonowany aranż zgodny z gatunkiem (Hard Synthwave). Część tonów rezolutnie "spleciona" (Harsh'e/Noise'y z "ulotnym" Background'em); Beat intensywnie surowy dostatecznie podkreślający ascetyczny nastrój tematu :)... Z drugiej strony parę tonów jest sporo "wycofanych" (Bass/Distortion; wariacja Synth'u); lub ciut drażliwych "stukot" (L kanał); z kolei Clap/Snare piętnuje dużo "szumu"; nadto tenże jest zbyt donośny ;(. Przewodni wątek frapujący w swej "burczącej" prezencji. Generalnie, w warstwie Gain'ów, w moim przeświadczeniu, projekt potrzebuje odmiennej konfiguracji. Całość, po tuning'u miksu (jak też wzbogaceniu treści "Humanity"), godnym byłoby "przepuścić" przez wtyczkę symulującą Tape Analog'a... ^D


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - Wasp - 25.08.2018

moją uwagę przykuł japoński tytuł
co doradzić? chyba te akordy na padzie co są na początku są odrobinę za głośno - zagłuszają resztę.. ale każdy robi mix tak ja mu się podoba
3:11 ładny moment dzięki padami


RE: Dimmed Sun - 人性本善? // Humanity (WIP) - suds - 25.08.2018

dzięki Wam wszystkim za komentarze, szczególnie tym którym chciało się odkopywać temat sprzed miesiąca :V

Cytat:moją uwagę przykuł japoński tytuł
akurat chiński!