MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP chronically ill beats - Jazzy (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP chronically ill beats - Jazzy (+2) (/temat-hip-hop-chronically-ill-beats-jazzy-2)



chronically ill beats - Jazzy (+2) - ill beats - 11.08.2018

Cześć, dawno nic nie zamieszczałem więc postanowilem się przypomnieć. Kawałki jeszcze nie dokończone ale i tak dam






RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - tks21 - 12.08.2018

Miks jest jakiś dziwny... te haty czy snary (nie potrafię odróżnić i pewnie się nie znam na oldschoolowym Hip Hopie) , jakbyś dodał zbyt dużo szumu. To odnośnie 002. Przejdę do 001: tutaj też troszkę zbyt dużo szumu, 002 mi się bardziej podobał. 3/5 za ten szum niestety. Pozdro


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - ill beats - 12.08.2018

Ten szum to 'brushes' (nie wiem jaka jest fachowa polska nazwa) w jednym z jazzowych kitów perkusyjnych(na snearze jesli dobrze pamietam). Pomyślałem, żę dodam troszę szeleszczenia, tak mi się skojażyło z szeleszczeniem polskiego języka, może jednak zbyt głośne są. Dzięki za podzielenie się swoim odczuciem, wezmę je pod uwagę przy następnej przeróbce tych kawałków.

Pozdrawiam !


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - tomalmc - 14.08.2018

podbijam, faktycznie miks taki trochę dziwny aczkolwiek te haty na duży +++ , co do samego beatu trochę wydaje mi się że mógłby być bardziej dynamiczny, zwłaszcza 002 bo 1 jeszcze ujdzie.


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - ill beats - 15.08.2018

Czesć. możecie doprecyzować co to jest to coś dziwnego w miksie? jest to coś konkretnego? czy drażni uszy? jeśli tak to w jeki sposób?
Im więcej danych tym łatwiej bedzie mi to naprawić. Bedę bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam !


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - bn7 - 16.08.2018

Siema! Skupię się na ocenie Jazzy 002 gdyż widzę w nim potencjał. Jazzy 001 nie podpadł mi osobiście. Tak, więc pierwsze to powiedz mi czy to pianino to jest sampel(jeśli tak to jaki) czy sam je wystukałeś? Bardzo dobrze się je słucha. Druga sprawa to już w moim odczuciu 'brushes' kompletnie tutaj nie współgrają z hihatami i psują kawałek. Gdybym miał takie dobre pianino, wyrzuciłbym brushes'y i skupił się na tejże klimatycznej melodii. Tyle z mojej strony, widzę sporo potencjału w tym kawałku także liczę, że dokończysz go i odsłucham finalnej wersji. Pozdro


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - ill beats - 16.08.2018

Tu nieco poprawiona wersja. Zrezygnowałem z brushesów, bit jest dynaczniejszy, więcej się w nim dzieje. A jeśli chodzi o piano to moja kompozycja, w refrenie jest trochę pocięty zsamplowany jej motyw. Wszystko łącznie z voxem to instrumenty virtualne.




RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - bn7 - 17.08.2018

Od razu lepiej się tego słucha bez Brushy. Co do tego pianina to szanuje, bardzo klimatyczne. Z jakiejś wtyki je wykręcałeś?


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - ill beats - 18.08.2018

Na to pianko składają się dwa instrumenty. Jeden to Vintage Jazz Upright Piano z biblioteki wtyczki Vintage Rhythm Section, i drugi instrument KeyRhodesKingston z biblioteki wtyczki SounndArsenal. To taki mój sekrecik który stosuje w moich jazzowych produkcjach, których będę zamieszczał więcej na forum. Do produkcji jazzhopu zainspirował mnie już nieżyjący, japoński producent Nujabes.

Pozdrawiam


RE: chronically ill beats - Jazzy (+2) - YouGotMe - 20.09.2018

Link już nieosiągalny ?