MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Kere- ID +1 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Kere- ID +1 (/temat-progressive-kere-id-1)



Kere- ID +1 - skwarek - 12.08.2018

Witam serdecznie!
Nie było mnie tu jakiś czas, ale wracam z nowymi gniotami od siebie.

Oba będą jeszcze rozbudowywane do wersji Extended. Ale, nie ma co tu dużo ględzić.

Tu pierwszy track:


A tu drugi:


Liczę na szczerą krytykę.

Pozdrawiam,
Dawid.


RE: Kere- ID +1 - KBK - 13.08.2018

Utwór ID:
Atmosferycznie super. stopa trochę kartonowa, może tez zbyt duzo 300-500 HZ, można by odmulić jeszcze miks. Barwa tej pierwszej melodii przewodniej, która wchodzi mi nie podchodzi, jest zbyt "prosta", stłumiona.

Utwór Home wydaje się być lepszy jesli chodzi o techniczna stronę, bardziej "wyraziście" brzmi. Oba utwory spokojne, nic zbytnio się w nich specjalnie nie dzieje, one sa chyba nie skończone jak rozumiem? ;)


RE: Kere- ID +1 - defol - 21.08.2018

Joł,

No jest kawał dobrej roboty, przynajmniej idącej w dobrym kierunku.

Utwór ID:

- od początku. Szczegół, ale zapiszę :) Ten sam revers crash jest taki mega nudny i brzydki. Nie pasuje do utworu :)
- dodaj na początku przed 30 sekundą, gdzie grają te ARP bass (jakiś sub bass), taki długi grający z PADem. Potem wchodzi Ci ten Twój bass i uzupełnia, ale wcześniej jednak go brakuje.
- przed samym dropem walnij jakiś FX czy mocny długi snare
- w dropie, zdecydowanie kuluje mix. Ten lead brakuje mu EQ i chyba ma zbyt mocny lub nieodpowiedni sidechain. Możesz dodać też więcej góry na leadzie - coś ala white noise.
- dopracuj te "załamania" na leadzie - nie wiem w czym to robisz, obstawiam, że Gross Beat, jeśli robisz w FLu :)
- Tutaj 1:34 powinnień wejść mocny snare. Jednak ten Twój który wchodzi później jest mocno schowany. Wybierz śmiało jakiś inny. Mocny, coś bardziej analogowego.
- popracuj nad ułożeniem leada w piano rollu. Możesz też dodać w niektórych momentach, gdy jest na chwilę pusto revers leada. Czyli dodaj mu dużo reverbu i zrenderuj do wave a potem odwróć, potnij na kawałki i powstawiaj. Myślę, że znasz tą metodę. Jak nie to wujek YT :)

Bardzo fajny traczek jakbyś chciał współpracować to chętnie bym coś od siebie domontował. Mogę Ci podesłać na priw próbkę nad czym teraz pracuję.


Drugi utwór

- Tutaj bardzo dobry fragment między 30 sekund a przed dropem. Można by spróbować z tego zrobić drop. Ten Lead zrobić bardziej delikatny, zwiewny i całość byłaby mega melodyjna i trancowa :)
- drop taki trochę za prosty jak na obecny trensik,
- kick, bass i snare ( chyba taki sam jak w pierwszym utworze). Moim zdaniem za mocny i zamulony ten kick.
- Ten builup który wpada w ok. 1 minucie jest raczej znanym już samplem :) Przydałoby się coś od Ciebie.


Podsumowując, żebyś nie myślał że się tylko czepiam. Wrzucam informacje, które mam nadzieję Ci się przydadzą :)
Masz ciekawe melodie, dobór dźwięków. Słychać, ze jest pomysł i osłuch. Brakuje trochę czasu poświęconego na samą aranżację i doszlifowanie kwestii perkusyjnych i technicznych.
Rozpisałem się tylko dlatego, że sam lubię taki style muzyczny jaki tutaj zaprezentowałeś :) Pozdro!


RE: Kere- ID +1 - Shabboo Harper - 25.08.2018

Hey Dawid.

Cytat:"Oba będą jeszcze rozbudowywane do wersji Extended."

Wobec powyższego, pozwól, iż "rzeknę" tak;

* "ID": przewodnie, popędliwe melo Synth'u (w PanScan'ie) z tonem wdzięcznego Riff'u gitary (?) zbyt interferują ze sobą (wstęp i dalsza część projektu); Kick, zgodzę się z Krystianem (KBK), sowicie kartonowy, nadto "przykryty" przez drapieżne ozdobniki. Piano niezgorsze w swej barwie. Reverse Crash, według mnie, jest okey. Całości brak nasycenia; wyrazistości dźwięków. Finezji w ekspresji poszczególnych ścieżek (equalizacja). Klimat jowialny, pełen pogody ducha. ;)

* "Home": brzmi korzystniej, zwłaszcza gdy chodzi o Kick. Generalnie jest dobitniej/głośniej. Sound Design zgodny z gatunkiem. Wszelako prezencja nut (odnośnie siły i architektury) jawi się różnie: sidechain'owy Lead/Arp (quasi Saw) niespecjalnie urodziwy; jest dziwnie "rwany" względem Beat'u. Piano zbędnie tak wycofane; Snare "suchy"; ton w Uplifterze (1:02) fikuśny; Fx Vox'u godny klarowniejszego "osadzenia" w miksie. W tymże temacie drzemie potencjał. ;D

Aranż(e); to kwestia już subiektywnej wizji Autora...

PS. Również i Ciebie pozdrawiam. :D


RE: Kere- ID +1 - skwarek - 30.08.2018

Witam ponownie,
dziekuje bardzo za Wasz poswiecony czas i wszystkie sugestie oraz opinie. Wezme wszystkie do serca, a raczej do uszu. :D I postaram sie poprawic traczki.

Pozdrawiam serdecznie,
Dawid. : )


RE: Kere- ID +1 - cinekkk1 - 24.09.2018

Utwór ID:
Może stopie przydałoby się nieco więcej mocy
Melodycznie w sumie spoko, od 1:49 te pluczki fajnie współgrają z głównym leadem
Na pewno można popracować nad leadem, dołożyć jeszcze może z 2 warstwy, brakuje mu tej soczystości i szerokości

Utwór Home:

Drugi utwór właśnie jest lepszym pod względem tej soczystości, tu lead jest mocniejszy i jakby szerszy
Mimo tego drop tak jakby jest za prosty, akordy nie porywają jakoś specjalnie, przydałoby się może więcej rozmycia, reverbu, żeby zabrzmiało to delikatniej, bardziej transowo
no i może przydałby się jakiś bardziej wyrazisty bassik, z ciekawym ułożeniem, i do tego suba dodać jakieś mid bassy