MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Tomal - Why so Serious - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Tomal - Why so Serious (/temat-hip-hop-tomal-why-so-serious)



Tomal - Why so Serious - tomalmc - 14.08.2018

Siemaneczko,BeerBeer jestem tu nowy. Na wstępie dodam iż nie należę do PROs'ów jak większość z was i nie ogarniam jeszcze wielu rzeczy związanych z produkcją aczkolwiek się staram. Poniżej zamieszczam swoje ostatnie dzieło ( mam nadzieje iż nie jest asłuchalne ) - wszystkie opnie mile widziane zarówno pozytywne jak te negatywne. jest to samplowany bicik z lekką nutką dogrywanych elementów, mam nadzieje iż miks jako tako mi wyszedł ponieważ nadal nie ogarniam go zbyt dobrze więc tutaj również wszelkie rady mile widziane :)




poprawiam tytuł
Maciek




RE: Why so Serious - ill beats - 15.08.2018

Dla mnie jest ok, mimo lekkej monotonii, wiem jak jest jak ktos nawija pod bit można jeszcze dodać coś, coś ująć w miejscach w których pozwala na to nawijka. Toteż ***** ode mnie, na dobry początek i na zachęte. Poza tym ja tez nie pro.

Pozdrawiam !


RE: Why so Serious - bn7 - 16.08.2018

Siema! Jeśli mogę wtrącić parę swoich groszy to wg mnie dźwięczność bitu jest na wysokim poziomie. Sample bardzo dobrze wyszukane i posklejane. Od samego początku ja jako słuchacz wtopiłem się w niego. Klimatem pasuje mi do typowej życiowej nawijki. Jeśli chodzi o kwestie bardziej szczegółową to niestety nie ocenię Ci za bardzo, gdyż staż mam ledwo rok, stąd ogólne moje osłuchanie jest na niższym poziomie. Jedyne co bym tutaj zmienił to troszkę uciął wyższe częstotliwości z tej melodyjki, która wchodzi od 0:40. Pięć byku!


RE: Why so Serious - YouGotMe - 16.08.2018

Siemano jest potencjał powiem Ci Panie, motyw taki rozlazły snara gra głęboko tak jak trzeba wyraziście, prosi się o dodatkowy ambient w tle całość i będzie sztos, czekam na więcej ! Pozdrawiam !


RE: Tomal - Why so Serious - seba.pce - 21.08.2018

mi też mi też ! też się podoba ! :) ogarnięte to takie wszystko jakieś .. jak dla mnie to jesli to jest Twoj początek to tego nie słychac :) . Mało minusów, przewaga plusów. Czekam na więcej. Daje 5 za dobre pierwsze wrażenie . Pozdr


RE: Tomal - Why so Serious - dejfdj - 23.08.2018

Słyszę jedynie odrobinę harmonii i drogie wtyczki. 4


RE: Tomal - Why so Serious - Hola Flavio - 23.08.2018

o kolego
>jedynie brzmienie werbla mi się nie podoba, wydaje się odklejony nieco
>może lekkie przyspieszenie całego beatu dałoby mu więcej dynamiki
>całe instrumentarium poza perkusją - propsuję


RE: Tomal - Why so Serious - Shabboo Harper - 29.08.2018

Jeśli chodzi o moje wrażenia to: feler tyczy miksu; tenże jest zbyt "zlany"; kilka "pierwiastków wikła się" ze sobą (w minimalnym przesterze). Brak "czystości" tegoż (de facto ciepłego, z niemęczącą "górą") miksu plus separacja godne retuszu. Proszę, zauważ jak szczególnie Sub'y, a w tym przypadku Subpad'y srodze "zamulają" resztę tonów. Gdy dochodzi do tego jeszcze ekspresja Lead'ów, nader "tęgich", to tworzą się niezbyt urodziwe interferencje ;(. Sound Design powściągliwy (posępne, stoickie w swej sile Synth'y; nader dobitny Snare; gruby Kick; nieuchwytne Strings'y; kiepski w swym "syczeniu" Hi Hat...). Przewodnia melodia ujmująca, acz aranż godny subtelnego sztafażu. Jest wielce atmosferycznie; niemalże dramatycznie. :) W temacie drzemie solidny potencjał (!)...

PS. Tomal, witaj w MP. ^D


RE: Tomal - Why so Serious - tomalmc - 29.08.2018

(29.08.2018, 1:21)Shabboo Harper napisał(a): Jeśli chodzi o moje wrażenia to: feler tyczy miksu; tenże jest zbyt "zlany"; kilka "pierwiastków wikła się" ze sobą (w minimalnym przesterze). Brak "czystości" tegoż (de facto ciepłego, z niemęczącą "górą") miksu plus separacja godne retuszu. Proszę, zauważ jak szczególnie Sub'y, a w tym przypadku Subpad'y srodze "zamulają" resztę tonów. Gdy dochodzi do tego jeszcze ekspresja Lead'ów, nader "tęgich", to tworzą się niezbyt urodziwe interferencje ;(. Sound Design powściągliwy (posępne, stoickie w swej sile Synth'y; nader dobitny Snare; gruby Kick; nieuchwytne Strings'y; kiepski w swym "syczeniu" Hi Hat...). Przewodnia melodia ujmująca, acz aranż godny subtelnego sztafażu. Jest wielce atmosferycznie; niemalże dramatycznie. :) W temacie drzemie solidny potencjał (!)...

PS. Tomal, witaj w MP. ^D
Dzięki za opinie, haha z przykrością stwierdzam że części z tego co napisałaś zwyczajnie nie rozumiem ze względu na brak odpowiedniej wiedzy, ale postaram się to jakoś nadrobić przy kolejnych produkcjach xD, nie ukrywam że mankamenty które wymieniłaś nie są mi obce i cały czas staram się aby przyszłe produkcje owocowały już poprawnie :) na pewno jeszcze wróce do tego beatu aby nad nim popracować! pis yooooou


RE: Tomal - Why so Serious - Shabboo Harper - 31.08.2018

Hey Tomal.

Cytat:"Dzięki za opinie, haha z przykrością stwierdzam że części z tego co napisałaś zwyczajnie nie rozumiem ze względu na brak odpowiedniej wiedzy, ale postaram się to jakoś nadrobić przy kolejnych produkcjach xD, nie ukrywam że mankamenty które wymieniłaś nie są mi obce i cały czas staram się aby przyszłe produkcje owocowały już poprawnie :) (...)"

Proszę... ;) Szczegóły natury technicznej, w moim odczuciu, to "rzecz" wtórna. To kwestia czasu, cierpliwości, pokory czy też determinacji. Wiedza, w tej dziedzinie (music), to bezgraniczny "ocean"; wszelako godny "zanurzenia się" w doń... ^^ Cechuje Cię zgrabny zmysł do kreacji niezgorszych Beat'ów toteż... podążaj za swą intuicją i twórz.

Ponżej wielce użyteczny link:

http://zakamarkiaudio.pl/


Cytat:"(...) na pewno jeszcze wróce do tego beatu aby nad nim popracować!

Koniecznie. ;D

Cytat:"pis yooooou"

Peace to U2... ^D