MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY Seb!k - Black Night - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY Seb!k - Black Night (/temat-psychedelic-seb-k-black-night)



Seb!k - Black Night - seba.pce - 19.08.2018



opanowuje poprawić się w nutkach, przestrzenności i jakości dźwięku czyli więcej sampli z syntezatorów vst ;) zapraszam do oceniania, pozdr.


RE: Seb!k - Black Night - KBK - 19.08.2018

Ciężko mi sie odnaleźć w Twoich produkcjach... poziomy głośności do poprawy, straszny chaos ogólnie panuje w aranżacji. Widzę, że coś tam próbujesz zrobić, ale jakbyś sam nie wiedział do końca co. Ciężko to zaliczyć pod Trance, perkusja jest bardzo "cieżka" i chaotyczna, to jakiś gotoy loop wzbogacony o dodatkowe perkusjonalia? Nic mi tu nie pasuje... możesz powiedzieć ile czasu już tworzysz muzykę i na kim się wzorujesz, skąd czerpiesz wiedzę?


RE: Seb!k - Black Night - seba.pce - 20.08.2018

to tak:
czasu w produkcjach poświecam tylko w weekendy, kiedys mialem roczny romans z muzyka (szkoła, daw, weekend daw:) teraz od pol roku co weekend sklejam jakis trak. Nie mam na to czasu bo pracuje w tygodniu choć bardzo bym chciał mieć. Wzoruje się najczęściej na producentach drum and bass rascal & klone, rameses B. Trance i utwory w tempie od 90 do 140 bpm to dla mnie w tworzeniu jest nowością, utwory bardziej wychodzą mi jako zbiór notatek i pomysłów które w krótkim czasie próbuje ogarnąć a później do nich wrócić. Wpada czasem pomysł na trak i wychodzi fajnie a jak nie mam pomysłu to improwizuje z nutą, dźwiękiem, bitem, efektem tak się dokształcam. Aha bit wyżej w traku jest cały mój. Wiedza z live-act.pl, troche tutoriali z youtube, Daw i jego obsługa - troche samouk i troche FAQ.

Dzięki za komentarz. Info od Ciebie posłuży jako następne ++plusy++ do wpojenia przed realizacją przyszłych projektów.
pozdr


RE: Seb!k - Black Night - defol - 21.08.2018

Hej, na pewno nie jest to trance.

Elektronika... coś podobnego można znaleźć na kanale EcLectronica na DI.FM.

Na plus:
- melodia i klimat + dobór dźwięków jest na pewno bogaty i dość zmienny,
- track jako tło do gry / filmu
- szerokość stereo
- momentami pomysłowość i sound design

Na minus:
- jak dla mnie brakuje odpowiedniej aranżacji i budowy utworu, przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że napięcie rośnie albo maleje :) Tutaj jest za duży chaos.
- mix - w moim odczuciu ( słucham teraz na słabszych słuchawkach) jest zbyt rozlany. Snare czy clap odbija się od lewej do prawej. Kick to w sumie jakby jakieś słabe tło.
- momentami robi się mega nudno, szczególnie na końcu utworu,
- zdecydowanie zbyt długi


RE: Seb!k - Black Night - seba.pce - 21.08.2018

a tak btw trak został i tak dobrze oceniony i nie został obojętny dla was...fajnie, motywacja wzrasta, realizacja dźwięku stawia mi wyższe poprzeczki :)


RE: Seb!k - Black Night - KBK - 21.08.2018

Seba, perkusja jakby nie patrzeć jest dość "ciekawa" jeśli sam ją ułożyłeś ;) Może spróbuj tworzyć coś w gatunkach typu DnB, czasami trzeba się odnaleźć ;)
Ważna kwestia, której nie poruszył kolega defol a ja w sumie też nie napisałem wczesniej to skala, tonacja i ogólnie progresja akordów... Utwór jest rozjechany pod tym kątem i po prostu jak dla mnie fałszuje, być może był to zamierzony efekt...?


RE: Seb!k - Black Night - Shabboo Harper - 23.08.2018

Jeśli chodzi o mnie, "rzeknę" tak: to co jest osobliwe, w Twym projekcie, to panorama; stwarza wrażenie chaotycznej acz jest przemyślana ("ogarnięta"). Track wyróżnia pokaźny "rozrzut" dźwiękowy w scenie. Większość instrumentów solidnie "pulsuje" w swej przestrzeni. Sporo "dzieje się" pomiędzy kanałami; Bit jest "panscanowany", Fx'y/Vox'y krzepko "przeplatają się" w tle (choć, nieśmiało twierdzę, iż uwagę skupia L kanał). Poziomy głośności dość przyzwoite w tego typu vanguard mood. Wśród felerów misku "triumfuje" tubalny i rezonujący Bass (godny korekty lub wręcz wymiany); Kick winien być cieplejszy, wyraźny w swej potędze (acz to me subiektywne odczucie ;)), nadto Clap/Crash krztynę drażni swym metalicznym kolorytem. Jednakowoż, takowy odcień Electronic Music (IDM) wpisuje się w gusta słuchaczy :). Cóż jeszcze? Technicznie jest trochę zbyt cicho; brakuje separacji w dolnych rejestrach; "środek i góra" brzmi przystępnie. W kwestii mastering'u: "tu czuć" deficyt przestrzeni/rozmachu w ekspresji poszczególnych (zgrabnie dobranych) tonów (mgliste Synth'y, wycofane Pluck/Piano). Klimat lekko hipnotyczny w "korowodzie" industrialnego Beat'u... Aranż "w porządku"; szereg owych defiguracji, "melodyjnych" skrzywień intryguje. To konkretny fundament do upiększenia (w krótszej, esencjonalnej wersji). ;D

PS. Seba, koncept podoba mi się. Niefortunnie "tu" (Trance) założyłeś swój temat; przez co osąd utworu, według kryteriów tego gatunku, może być krzywdzący. Pomyśl, proszę, czy nie przenieść "Black Night" do działu Electronica (?!)...


RE: Seb!k - Black Night - YouGotMe - 23.09.2018

No weekendy to za mało żeby zbudować coś wartego uwagi, być może jeśli co weekend będziesz wracał do jednego projektu i wciąż go doskonalił to może ma to racje bytu. Na tą chwilę bez ładu, bez składu, zarys pomysłu może i jakiś dostrzegam. Każdemu to powtarzam, powtórzę i Tobie - słuchaj tego co uważasz za dobre w gatunku który kreujesz i próbuj zbliżyć swój "produkt" końcowy do tego samego levelu brzmieniowego. Jak nie wytrenujesz uszu to nic z tego nie będzie. Pozdrawiam


RE: Seb!k - Black Night - Tommy Lee Orion - 2.10.2018

Przyznam, że ciekawy kawałek. Mroczny klimat, ciekawe rozmieszczenie sampli. Słucha się fajnie, tylko momentami za głośno niektóre brzmienia. Finalnie fajny efekt osiągnięty, na pierwszy rzut oka, chaotycznym zbiorem różnych dzwięków ;)


RE: Seb!k - Black Night - Daniel Sullivan - 6.10.2018

Jak dla mnie panorama jest za mocno rozbita w tym kawałku i pod trance bym tego nie podpiął. Brakuje mi tu wyraźnej linii melodycznej co między innymi jest charakterystyczne dla tego rodzaju muzyki. Mam wrażenie, że jest to 9 minut układania loopów, perkusji i sampli, które losowo układałeś po playliście bawiąc się rozbijaniem tego wszystkiego po panoramie. Jak dla mnie nie ma to klimatu. Jeśli oglądałeś tutoriale na YT od live-act, to myślę, że chyba poszedłeś w złym kierunku, bo Piotrek świetnie wiele rzeczy wyjaśnia i mam wrażenie, że chyba nadto interpretujesz jego wskazówki. Moim zdaniem musisz się jeszcze sporo osłuchać z innymi utworami i bardzo mocno powinieneś popracować nad poziomami głośności i odpowiednim doborze dźwięków, bo to już jest 70% sukcesu.