MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Sacred Ghosts - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Sacred Ghosts (/temat-ambient-mocade-sacred-ghosts)



Mocade - Sacred Ghosts - Mocade - 22.08.2018

Powoli zaczynam rozstawiać automatyzacje mix i master, choć wciąż ostrożnie. Miłego słuchania.





RE: Mocade - Sacred Ghosts - Plague - 23.08.2018

Bardzo dobre, do horroru , science fiction lub filmu przygodowego jak znalazł. Te delikatne wokale i pady w tle dają niesamowity klimat. Czysto zagrane. Uważam, że fajnie się rozwijasz w tym gatunku :)
Nie mam wątpliwości: 5/5


RE: Mocade - Sacred Ghosts - Shabboo Harper - 25.08.2018

Hey Mocade. Temat "utkany" z atmosferycznych tekstur kreujących tajemny, skryty świat (Inków/ich bóstw?). Intro wielce kuszące; wszelkie Fx'y (natury/głosów) trafione w swej "poetyce obrazu"; niektóre tony (Flute) właściwie "przymglone". Sound Design bezsprzecznie, w moim odczuciu, jest jednym z wyróżniających się w Twej twórczości (zbliżony w swym etnicznym entourage'u do "Vedanā" czy "Whispers" ) ;). Nieśmiało myślę, iż obecność sugestywnych kotłów (Timpani) w obecnym Outro byłaby słusznym "pierwiastkiem" projektu. Miks prezentuje się zacnie; szczególnie Background jest rezolutnie (w swej szerokości) ułożony. Temat sporo czerpie z Tribal Mood; w swym klimacie czy też strukturze "tuli się" do Ambient'u; acz dostrzegając długość utworu, jest to mini/short composition tegoż Genre. Aranżacyjnie "czuć" subtelny niedosyt (deficyt pełnego finału owej "przypowieści")... :)

PS.

Cytat:"Powoli zaczynam rozstawiać automatyzacje mix i master, choć wciąż ostrożnie."

Amen. Beer


RE: Mocade - Sacred Ghosts - Abigail Noises - 26.08.2018

Jedynie brakuje mi tutaj dłuższego przekazu – 3 minuty to stanowczo za mało, dlatego zgadzam się z przedmówczynią. Utwór jest na tyle dobry, że warto by było pokusić się o przerobienie go na dłuższy i stworzenie może jeszcze dwóch w podobnym klimacie. Po tym już tylko szukać wydawcy. Technicznie niektóre dźwięki mogłyby być ostrzejsze i master jeszcze cierpi w tych cichszych momentach – jednak są to niuanse. Bardzo dobra pozycja.


RE: Mocade - Sacred Ghosts - Mocade - 26.08.2018

(26.08.2018, 13:57)AdamWax napisał(a): Utwór jest na tyle dobry, że warto by było pokusić się o przerobienie go na dłuższy i stworzenie może jeszcze dwóch w podobnym klimacie.

Ten utwór pozostanie już w obecnej wersji, ale faktycznie myślałem o zrobieniu jeszcze jednej ścieżki, zwłaszcza że pozostało mi trochę niewykorzystanego materiału.

Dzięki wszystkim za komenty.


RE: Mocade - Sacred Ghosts - hudson462 - 20.09.2018

Cześć :) Na wstępie chciałbym wyznać że na początku tytuł wydał mi się dość przewrotny bo przeczytałem go jako "Scared Ghosts", a przecież ducha ciężko byłoby wystraszyć bo to raczej duchy straszą. No ale po chwili zorientowałem się, że po prostu źle przeczytałem. Przechodząc do opinii: nie jestem specjalistą jeśli chodzi o tego typu klimaty, ale z pewnością mogę stwierdzić, że utwór nadaje się jako tło do jakiejś świątynnej miejscówki w grze/ filmie. Podobają mi się subtelnie wplecione dźwięki indiańskich rytuałów. Zostawiam 4. Pozdrawiam