MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP In-Tegral - Proxima Centauri - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP In-Tegral - Proxima Centauri (/temat-trap-in-tegral-proxima-centauri)



In-Tegral - Proxima Centauri - In-Tegral - 3.09.2018

Hej hej hej, z racji tego, że mam kłótnie małżeńską z hardstyle i aktualnie śpię na kanapie tak też skaczę sobie po innych stylach, dzisiaj wpadam z trapem, który starałem się zaaranżować w inny sposób niż zwykle, co sądzicie?





Oczywiście utwór dostępny za free na moim soundcloudzie.


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - Mocade - 3.09.2018

Sama charakterystyka dźwięków nie na moje ucho, ale aranż jest całkiem przyzwoity. Przyczepiłbym się tylko do clapa w buildup'ie, przez niego ta część brzmi zbyt dynamicznie, jakby robiona pod techno. Sam robiłeś wszystkie dźwięki?

Pozdrawiam.


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - In-Tegral - 3.09.2018

Oprócz chóru i trochę perki (clapy, snare'y, crashe) wszystko jest oczywiście moje, dzięki!


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - Reverse Amx - 3.09.2018

(3.09.2018, 11:58)Mocade napisał(a): Sama charakterystyka dźwięków nie na moje ucho, ale aranż jest całkiem przyzwoity. Przyczepiłbym się tylko do clapa w buildup'ie, przez niego ta część brzmi zbyt dynamicznie, jakby robiona pod techno. Sam robiłeś wszystkie dźwięki?

Pozdrawiam.

Zależy jakby na ten clap spojrzeć mi się on osobiscie podoba bo nawiązuje właśnie do domyślnego gatunku in-tegrala natomiast mi zabrakło w dropie tej przestrzeni co była w poprzednich partiach ten chórek w dropie by zrobił robote dałbym na niego mocny sidechain żeby sie otwierał i rozchodził po bokach :D

Obiektywnie daje 4/5

Pozdrowka


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - In-Tegral - 3.09.2018

(3.09.2018, 12:54)Reverse Amx napisał(a):
(3.09.2018, 11:58)Mocade napisał(a): Sama charakterystyka dźwięków nie na moje ucho, ale aranż jest całkiem przyzwoity. Przyczepiłbym się tylko do clapa w buildup'ie, przez niego ta część brzmi zbyt dynamicznie, jakby robiona pod techno. Sam robiłeś wszystkie dźwięki?

Pozdrawiam.

Zależy jakby na ten clap spojrzeć mi się on osobiscie podoba bo nawiązuje właśnie do domyślnego gatunku in-tegrala natomiast mi zabrakło w dropie tej przestrzeni co była w poprzednich partiach ten chórek w dropie by zrobił robote dałbym na niego mocny sidechain żeby sie otwierał i rozchodził po bokach :D

Obiektywnie daje 4/5

Pozdrowka

Nie ma tam dla niego (chórku) miejsca, ale dzięki ! :D


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - tomalmc - 3.09.2018

jak dla mnie bomba, chórek samplowany czy z wtyczki? drugie pytanie, zastanawiam się jak uzyskałeś taki efekt wokalu w zwrotce? mianowicie chodzi mi czy do tego typu filtracji użyłeś jakichś niestandardowych wtyczek czy może są to FL'owskie? ewentualnie czy jesteś w stanie mnie nakierować na jakiś tutorial z którego będę w stanie zaczerpnąć info jak zrobić podobny efekt. z góry dzięki 4*


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - In-Tegral - 3.09.2018

Chór wtyka, przejściowe efekty w intro to phasemistress, filterfreak, stereo enhancer, whitenoise, 3 różne EQ (emitujące stare radio, telefon itp.), to wszystko różnie automatyzowane.


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - Castiel - 3.09.2018

Klimat nutki jak najbardziej mi odpowiada.Chórki robią fajny efekt. Jednak jest to trap więc więcej niż 4 nie mogę dać :)


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - n0dy beatz - 3.09.2018

Fajne to ale mi to bardzo podchodzi pod Glitch Mob niż Trap. Szacunek za wykręcone dzwięki ale clap gdzieś ginie w całości więc daję 4. Yo


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - PROTONE - 3.09.2018

Intro i cała otoczka chórków przenosi mnie myślami blisko "Tytułowej" gwiazdy :P Jest niepokojąco - czuć "Że to nie żarty"

Subtelne glicze potęgują wrażenie, że gwiazda jest niespokojna - jak by jej potężne pole magnetyczne i rozbłyski zakrzywiały dźwiękowe fale.
Jest przerażająco a zarazem spokojnie...

"Płaczący" Lead w dropie, nasuwa myśl, że miliardy lat temu, dokonała swego żywota, zapadając się w czerwonego "Karła"...

Sam tytuł i kompozycja ściśle do siebie nawiązują - Dobre to połączenie.

Dobra wracam na ziemię :D 5/5


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - Shabboo Harper - 5.09.2018

Hey Dawid. Odnoszę się li tylko do wersji z SoundCloud'u; ponieważ ta (w przeciwieństwie do ciemnej i "zduszonej" z YT) brzmi ewidentnie korzystniej... Separacja (tudzież dynamika) jawi się czytelnie; również balans pomiędzy "górą a dołem" prezentuje się "w porządku". Sound Design osobliwy; takowy melanż nie do końca mnie urzekł; wszelako szanuję Twój koncept. ;D. Wielce atmosferyczny, stoicki Sample Vox'u względem "czupurnej" melodii Synth'u (w lekko orientalnym odcieniu); dość krzepkiego Beat'u (popędliwego Clap'u; zacnie bitnego Snare'a) wyraża się... "egzotycznie". Aranż, bliżej finału, zbytecznie tak repetytywny (powielony motyw godny sztafażu). Odnoszę nieśmiałe wrażenie, iż projekt w tym aspekcie nie jest jeszcze kompletny :). Technicznie? Generalnie jest very okey (w 0:04/0:49/1:43 mini click'i niewykluczone, iż z Old Radio Effect ;)). Uwagę przykuwa ("posępny" w swej barwie) Bass z długim "ogonem" (w ostatniej nucie); tenże trochę "tam" rezonuje acz de facto "trzymany jest w ryzach" i w tego typu prezencji brzmi "apetycznie"... Tyle od Lady. Beer


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - zwykłyczycośtam - 5.09.2018

Elo
Nie no spanie na kanapie chyba Ci służy :D
Mi się bardzo podoba. Nie jest nudne wszystko fajnie się zgrywa.
Ten moment gdy wchodzi perka.. mmmmmm... :D


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - figaro - 11.09.2018

Jedyny minus to ten clap, który ma problem się przebić. Reszta siada mimo to, że dobór dźwięków kompletnie nie w moim stylu. Po dwóch przesłuchaniach utwór mi się naprawdę spodobał, daje 5 ;D


RE: In-Tegral - Proxima Centauri - YouGotMe - 19.09.2018

Cześć z racji tego że nie robisz w tym gatunku to całkiem przyzwoicie, osobiście jak dla mnie zbyt duża wariacja kicka mało dało się odczuć 808, snare jest nieco papierowy i bez mocy. Synthy też trochę bez mocy jak na typowy trap nie instrumntal. Oczywiście tempo 150 musi być :D sam z racji genezy produkcyjnej lubię się trzymać takich wartości. Jestem ciekaw kolejnych podejść, pozdrawiam :)