MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) (/temat-alternative-stepa-k-feat-anja-keys-in-tokyo-plague-rmx)



Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Plague - 8.09.2018

Niedawno dokończyłem kawałek, który zagubił się na dysku :)




RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - sebissimo - 19.09.2018

Dla mnie piąteczka :) świetna linia basu, może w niektórych momentach przydałoby się
lekkie wibrato własnie na końcówka dźwięku basu. Byłoby bardziej house'owo? Generalnie Twoje kompozycje mają ogromny potencjał na radiowe hiciory. Bardzo komercyjne linie melodyjne (i nie jest to zarzut :) ) Tutaj jedynie delikatnie drażni mnie snare. Jakby troszeczkę nie pasował, może zbyt mięsisty? Ale wielkie brawa.


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - agro - 19.09.2018

Hej, moim skromnym zdaniem niskie pasma voxów topią się w najbardziej intensywnym momentach piosenki pomimo tego że góra błyszczy na moje ucho jest to jednak odczuwalne. Partia basowa za głośna, walczy o uwage z wokalem,dodatkowo po czasie nuży i traci swoją atrakcyjność, Być może fajnym zabiegiem było by gdyby ten bas grał zdeczko dynamiczniej w miejscach bez wokalu, taki triczek ktory wprowadza niewielką zmiane ale utrzymuje zaciekawienie słuchacza.

Piosenka sama w sobie podoba mi się, utrzymana w klimacie retro, na parkiecie poszalał by :d


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - YouGotMe - 20.09.2018

Cześć Plague po raz kolejny taki traczek do samochodu na trasę letni, przyjemnie się słucha, może nie ma efektu "wow" ale jest wporzo jak na mój gust. Czekam na więcej, pozdrawiam


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Cris - 20.09.2018

Początek - Fortepian gra tam niestety tylko minimum. Nie czuć tutaj życia w tym instrumencie, ot tylko sobie odklepuje akordy i fajrant. Wokal troszkę ma zbyt przebarwioną górę moim zdaniem.
Rozwinięcie - Bass - fajna bujająca linia, niestety zbyt głośno się wybija i mocno walczy z wokalem. Loopy perkusyjne ciekawe, ładnie pchają kawałek do przodu.
Całość - przyjemnie, da sie tego posluchać, gdyby nie bass ktory się zbyt mocno wybija to nawet bym może przyznał gwiazdkę wyżej. Całość oceniam na takie 7/10, co przekłada się na 4 gwiazdki ;) Gratuluję


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Plague - 20.09.2018

Dziękuję za wytknięcie plusów i minusów. Powiem Wam że zdałem sobie sprawę że bas jest za głośno i dominuje w wałku dopiero po odtworzeniu utworu w odtwarzaczu w aucie :) Poprawię :)


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Shabboo Harper - 22.09.2018

Hey Michał. Hmmm... nie gniewaj się, lecz nie jest to mój faworyt wśród Twoich remix'ów ^^. Selekcja tonów (w duchu 80's) tudzież aura pełnego utworu, z pewnością, ponownie podkreśla styl Autora. Jest temperamentnie, poprzez wokal Anji również i "rześko"; wszelako (ograniczony w swej strukturze) aranż, lecz nade wszystko kwestia techniczna tematu przeważają minimalnie in minus ;(. Beat jest poważnie "ukryty"; krztynę beznamiętny (szorstki) Snare czy odległy Pad i gdzieniegdzie słyszalny efekt a'la Vinyl (?) tworzą specyficzne tło wobec Bass'u. Tenże przesadnie dominuje w projekcie :\. Myślę, iż "przesunięcie" owego w lewo "na fali" takim "wynalazkiem" jak Rbass (Waves) lub też ręcznie w EQ przysłużyłoby się prezencji miksu ;). Prócz tego, odnoszę wrażenie, iż Bass cechuje skromny Sub i przez to jest zbyt "agresywny" względem reszty dźwięków. Gdyby owy "grał" mocniej właśnie Sub'em wówczas track byłby cieplejszy w odbiorze. Good luck... :D


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - damnscrth - 1.10.2018

Wokaliza nawet ujdzie ale tak na serio basik zabił ci ten wałek!! I lied technika u ciebie nawet spoko ale ty chyba już troche jedziesz schematami bo gdy sie tak odsłucha to wszystko naraz to jednak brzmi to troche tak samo. Ja sie nie czepiam - ale ty głownie robisz remiksy i lecisz ta samą bazą. Pozdro! xD ^P


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Plague - 1.10.2018

Cóż, nie każdy utwór wyjdzie bardzo dobrze. Bas jest już poprawiony: wyciszony z delikatnie przyciętym subem.
Fakt to było moje gapiostwo że wrzuciłem kawałek z za bardzo dominującym basem.
A że moje utwory brzmią podobnie? Hmm...Mam już jakiś tam styl, może dlatego, ale postaram się to poprawić.
Lubię tworzyć pod wokale, więc póki co komponuję remiksy. Może kiedyś ktoś zgłosi się do mnie żeby napisać temu komuś muzykę pod wokal wtedy będzie original mix :) Dziękuję za wszelkie sugestie :)


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Sajtrus - 23.02.2019

Tak jak przedmówcy , bas przytyka całość , nie wiem skąd taka moda na bas i kick (kicka tu brak jak już), no i wokal jest wg mnie zrewerbowany ciut za dużo. A nuta? Edur, Hhur, Adur, Hdur i tak w koło, i tak się robi teraz wałki. Ale w sumie może ten wałek na smartfony się nada, bo jak wiadomo te katarynki nie maja fogle basów. Pozdrawiam. 4/5


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Plague - 23.02.2019

Dzięki Sajtrus :) Ja pierdziele kope lat :D Tworzysz coś jeszcze?


RE: Stepa K feat. Anja - Keys in Tokyo (Plague rmx) - Sajtrus - 24.02.2019

Tak "tworze" :) Teraz mam czas i sobie muzykuję trochę , ale poraża mnie to nowe pokolenie muzyków , chyba już nie nadążam...Ale to lepszy sprzęt , wszędzie 64 bity, SSD , itd itp... I wydało się . I am Sajtrus , na razie ogarniam technologię jak się po tej stronie poruszać, i chyba zmienię tego nicka kadziel ( na kolanie wymyślony) na mój stary. Ale super sprawa, kopę lat i spotkaliśmy się przypadkiem.Naprawdę dla mnie super miła niespodzianka. Ok, muszę nabić 10 ocen utworów, no i zmieniłem tam swój profil na odbieranie priv wiadomości- to tam można będzie może pogadać, żeby tu Ci spamu nie robić. Napisz , bo Twoje mixy mi imponują , może znowu uda się nam zrobić wspólny wałek. Dalej gram na moim Gibsonie , klawisze mam M-Audio Code 49 , lapek stary Dell I5,8Gb RAM, 500 Gb SSD, 4 TB HD, dużo DAW - same legale Cubasy 8,9.5, 10 no i mój ostatni nabytek Absolute 4 - super kombajn. Abletona nieznosze za prostackość , a do Fla chyba wrócę, bo dziś wreszcie się dowiedziałem jak ustawić FlStudio na dwa monitory - wtedy jest komfort. No i tradycyjny REAPER- wdg mnie jeden z najlepszych DAW, tylko trochę trzeba go się nauczyć. Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakiś email.