MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PC/Laptop do produkcji - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: PC/Laptop do produkcji (/temat-pc-laptop-do-produkcji)



PC/Laptop do produkcji - figaro - 10.09.2018

Witam.
Zamierzam złożyć komputer na którym będę produkować muzykę. Mam w planach zakupić podzespoły takie jak Intel Core i5 8500, 16 GB Ram DDR4, Dysk SSD 240 GB IRDM. Cały komputer bez karty graficznej wyniesie mnie około 3100 zł. Pytanie brzmi, czy w tej cenie znajdę laptop który pozwoliłby mi na swobodną pracę. Zdaję sobie sprawę, że PC>Laptop w każdym wypadku XD ale w tej branży ważna jest też mobilność. Więc jeżeli pracujecie na laptopach to prosiłbym o pomoc ;)


RE: PC/Laptop do produkcji - In-Tegral - 10.09.2018

PC>Laptop, tylko z jednego powodu. Chłodzenie.
Za 3.5k dorwałem i7 7700HQ 2,8 do 3.8 w turbo. 4gb ram, dysk hdd, karta grafiki gtx950m, firma asus


RE: PC/Laptop do produkcji - figaro - 10.09.2018

jak wygląda praca na tym laptopie ? chyba musiałeś go modernizować bo 4 GB ram to raczej za mało na dzisiejsze realia


RE: PC/Laptop do produkcji - In-Tegral - 10.09.2018

(10.09.2018, 16:53)figaro napisał(a): jak wygląda praca na tym laptopie ? chyba musiałeś go modernizować bo 4 GB ram to raczej za mało na dzisiejsze realia

Kurcze, sorry pomylilem sie, 8 gb ram oczywiscie, 4gb ramu na windows 10 to chyba tylko do pisania mailow by sie nadawał.

PRacuje sie bardzo dobrze, gdyby tylko windows 10 nie robil problemow.


RE: PC/Laptop do produkcji - figaro - 10.09.2018

win 10 to ogólnie tragiczny system, momentami aż chce się wrócić do 7 XD szukałem jakiejś linii laptopów skierowanej do producentów ale chyba takowej jeszcze nie stworzono XD gdyby w Twoim laptopie zamiast tej karty był np dysk ssd, lub więcej pamięci ram to byłaby bajka.
No ale nic, poszukam w internecie jakiś lapków, a jak mi się nie uda to pewnie w tym tygodniu złożę PC.


RE: PC/Laptop do produkcji - Plague - 10.09.2018

Jeżeli będziesz potrzebował przenosić kompa to laptop, jeżeli komputer będzie stał w jednym miejscu to zdecydowanie stacjonarka. Moim zdaniem za 3100 złożysz lepszą stacjonarkę niż kupisz lepszego laptopa. Rozumiem że masz już monitor i kartę graficzną?


RE: PC/Laptop do produkcji - In-Tegral - 10.09.2018

Za 300zł niecałe można dorzucić kolejne 8 gb ramu i jest cacy :D


RE: PC/Laptop do produkcji - figaro - 10.09.2018

tak, mam już kartę gtx660 2 GB i monitor BenQ jakiś tam. także podzespoły które wymieniłem wyżej byłyby już wszystkim aby mój nowy komp działał. tylko wiecie, jak patrzy się na producentów np. na YouTube to każdy lata z laptopem po studio i to mnie właśnie skłania do zakupu laptopa. mam ogromny dylemat XD


RE: PC/Laptop do produkcji - pumadesign - 10.09.2018

może odpal daw na tym co masz teraz i wrzuć swój projekt i sprawdź ile wolnego cpu i ram , później 2 swoje projekty i też będziesz miał jakieś info w głowie z którym później będzie ci łatwiej wybrać laptopa lub pc bo widzę że wolisz laptopa który jest ci potrzebny mobilnie - i odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czy zmierzasz w przyszłości bawić się w dja , no i interface też potrzebny słuchawki monitory - w takim przypadku lepszy pc bo masz już grafikę i monitor , i sam pc taniej wychodzi od lapka więc więcej kasy zostanie na kupno tego co bardzo ważne . co dokładnie masz na myśli pisząc mobilność ? zawsze można kupić pendriva lub dysk zewnętrzny . pc tańszy ale jeśli nie bawisz się w naładowane projekty vst to laptop za 3000 może i będzie dobry .


RE: PC/Laptop do produkcji - figaro - 10.09.2018

do tematu interfejsu, monitorów jeszcze wrócę ale to później. póki co priorytetem jest dla mnie komputer. po namyśle i waszych radach stwierdzam, że lepiej w moim przypadku będzie złożyć pc. wydajność będzie o wiele wyższa, a to jest najważniejsze. mam w domu laptop samsunga ze starym pentiumem, na którym odpala się ableton i można stworzyć jakiś szkic utworu. na duże projekty nie ma co liczyć, ale od czego jest freezowanie ścieżek.
Także dzięki chłopaki za pomoc w zdecydowaniu się :D


RE: PC/Laptop do produkcji - OProject - 10.09.2018

Dysk można w lapkach wymienic xd