MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. SINTER- Flashbacks - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. SINTER- Flashbacks (/temat-progressive-sinter-flashbacks)



SINTER- Flashbacks - hudson462 - 14.09.2018

Cześć :) Wreszcie ukończyłem pracę nad utworem, z którym borykam się już od dłuższego czasu i w sumie poświęciłem mu dużą część wakacji (którą to część miałem zamiar przeznaczyć na inny projekt). Być może część z was zauważyła, że pseudonim pod którym publikuję ten utwór różni się od tego pod którym jak dotąd publikowałem na forum. Powodem tego małego zamieszania jest to, że chciałem stworzyć projekt, gdzie będę prezentował bardziej "mainstreamowe"/ łatwe w odbiorze tracki, co być może pozwoli mi się w jakiś sposób rozwinąć. I oto na pierwszy ogień idzie (chyba) progressive house, od którego tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z produkcją muzyki, a którego to gatunku nigdy nie publikowałem. Dodam jeszcze, że "art" z YT jest wykonany przeze mnie i również zajął mi dość dużo czasu (samo wykonanie było mało czasochłonne w porównaniu do renderowania).



Niektórzy mogą próbować mi zarzucić "podpatrzenie" tytułu od Marshmello, który kilka dni temu opublikował utwór o takiej samej nazwie. Prawda jest taka, że do dnia wczorajszego nie wiedziałem jak nazwać tego tracka, więc zacząłem się zastanawiać i do głowy wpadło mi "Flashbacks" bo słuchając dropu, w głowie pojawiały mi się euforyczne wspomnienia. Z ciekawości wygooglowałem frazę flashbacks i wyświetlił mi się między innymi właśnie utwór Marshmello. Przez chwilę myślałem, że skoro ktoś już użył tej nazwy (i to zaledwie kilka dni temu!) to nie będę jej kopiował. Ale w końcu doszedłem do wniosku, że świat się nie zawali jak tej nazwy jednak użyję, tym bardziej że wpadła mi do głowy zanim dowiedziałem się o Flashbacks od Marshmello.

Jako, że moje umiejętności masteringu raczej nie są powalające to wrzucam dodatkowo wersję tylko po miksie oraz wersję po masteringu. Dla lepszego porównania zmniejszyłem poziom wersji po masteringu tak żeby obie wersje miały w miarę jednakowy poziom RMS (wersja do słuchania na YT ma normalną głośność). Liczę, że szczerze mi powiecie czy master wpłynął pozytywnie/ negatywnie na efekt końcowy.

Wersja tylko po miksie:

https://goo.gl/rmWpWL

Wersja po masteringu:

https://goo.gl/FCG94o

Jeśli ktoś przeczytał od deski do deski tego posta to bardzo dziękuję . Życzę miłego słuchania i zachęcam do pozostawienia opinii/ oceny. Pozdrawiam


RE: SINTER- Flashbacks - fonque - 17.09.2018

Melodia mi się podoba, chociaż brakuje mi w dropie czegoś.. Drop jakoś nie wiem, jest fajny melodycznie, ale coś bym tak osobiście dorzucił, nie podpowiem co bym tam zrobił bo po pierwsze nie potrafię tłumaczyć technicznie rzeczy, a po drugie każdy ma inne pomysły ;)


RE: SINTER- Flashbacks - hudson462 - 19.09.2018

Dzięki za opinię


RE: SINTER- Flashbacks - YouGotMe - 19.09.2018

Cześć ! Bardzo fajny build up, przyjemnie się tego słucha, myślę że nieco więcej energii z bassline było by zadowalające. Swietne arpo-podobne ułożenie w breaku utrzymujące w klimacie, jest lekko, nieco euforycznie, jestem na tak ale proszę o porządny mix i mastering. Pozdro !


RE: SINTER- Flashbacks - hudson462 - 20.09.2018

YouGotMe dziękuję za opinię, jednak musisz mi wybaczyć bo prawdopodobnie nie będę już poprawiał tego tracka. Jest po temu kilka powodów, a dwa najważniejsze są następujące:

1. projekt z miksem obciąża mi CPU tak bardzo, że już dłużej nie jestem w stanie komfortowo czynić poprawek na tej płaszczyźnie, a zamrażanie ścieżek prawdopodobnie spowodowałoby w tym przypadku dużo frustracji i pochłonęłoby sporo czasu co się z kolei wiąże z poniższym

2. SINTER to mój projekt poboczny- nie chcę żeby odwracał zanadto moją uwagę od głównego projektu czyli TALGY. W sumie to i tak już mocno mnie od niego odciągnął bo od około roku nic nie opublikowałem pod tym "szyldem".


RE: SINTER- Flashbacks - Plague - 21.09.2018

Niezłe, trochę moim zdaniem przydługi wstęp jak na tak krótki utwór, ale to kwestia gustu. Druga część muzy podoba mi się bardziej - szkoda że to arpegio nie ciupie troszkę głośniej. Mam wrażenie że kawałek troszeczkę za wąsko rozstawiony w panoramie częstotliwości hmm...za dużo środka?
Dobry pomysł, szkoda że nie możesz tego poprawić w kwestii technicznej, bo mogłoby być bardzo dobrze :)


RE: SINTER- Flashbacks - BiggySee - 25.09.2018

Podoba mi się efekt pianina które gra sobie po przestrzeni stereo. W dropie trochę mało mocy. Podoba mi się breakdown jak rozegrałeś to technicznie. Mało kto dba w ten sposób o przejścia. Także zostawiam 4 i jak się pojawi coś więcej postaram się ocenić! Jak dla mnie idziesz w dobrą stronę!


RE: SINTER- Flashbacks - hudson462 - 25.09.2018

Plague, dzięki za opinię. Też trochę żałuję, że nie mam możliwości dokonania poprawek :(

BiggySee dzięki za opinię i ocenę. Jesteś chyba pierwszą osobą która doceniła ten wędrujący po panoramie reverb pianina ^^. Spędziłem nad tym efektem dość dużo czasu, także miło słyszeć, że ktoś to zauważył. Co do mocy w dropie to nie dziwię się, że jest jej mało bo to w sumie pierwszy progressive house, który doprowadziłem do końca. Miło słyszeć, że mogę liczyć na kolejne oceny od Ciebie.

Pozdrawiam ;)


RE: SINTER- Flashbacks - NSMUSIC - 24.03.2019

Technicznie jest dobrze :) Melodyjnie także hehe