MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Davv - Doubts - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Davv - Doubts (/temat-progressive-davv-doubts)



Davv - Doubts - fonque - 16.09.2018

Hej, dawno niczym się nie "chwaliłem". Ostatnio pracowałem nad progressiv'em i chcę się Wami podzielić tym utworem ;)



Zachęcam do komentowania ;)[/sc]


RE: Davv - Doubts - hudson462 - 16.09.2018

Jakie to jest świetne!!! Aranżacja bardzo mi przypadła do gustu. Kojarzy mi się z Avicii Levels i za to daję 5, a rano posłucham jeszcze raz i dam znać czy miks też jest OK bo dzisiaj słucham na niskiej głośności żeby nikogo nie obudzić.

EDYCJA: Riser'y z white noise'u są za głośno (ten rozpędzający się perc przed drugim dropem też, ale tylko z początku). W 2:08 dziwny dysonans się zrobił na akordach- pewnie trzeba usunąć jedną nutę. Drugi drop jest za krótki- jeśli już robisz taki zabieg to pierwszy drop powinien być krótszy/ mniej rozbudowany, a drugi dłuższy/ bardziej rozbudowany. Jeszcze mam wrażenie, że przejścia z build up'ów do dropów są trochę drastyczne- na koniec build'a mało się dzieje, a w momencie kiedy wchodzi drop to w słuchacza uderza "ściana" dźwięku. Mógłbyś np dodać lead z dropu do build up'u i przefiltrować go od dołu do góry bandpassem. Bass wydaje się mieć delikatnie za głośną górę- jakbyś delikatnie ściszył wszystko poza "mięsem" to można by zwiększyć głosność bassu jako całości. Poza wyżej wymienionymi drobiazgami to jest całkiem spoko, zarówno melodie jak i barwy instrumentów bardzo mi się podobają.


RE: Davv - Doubts - fonque - 17.09.2018

Dzięki, będę poprawiał miks, chociaż nawet z mp3 brzmi to o wiele lepiej niż na SC. Nie mam pojęcia czemu aż tak zniekształciło utwór, ale i tak słyszę, że jest trochę do poprawy EQ ;)


RE: Davv - Doubts - fonque - 17.09.2018

Dziś na spokojnie to słuchałem i faktycznie sporo jest do poprawy. Nie wiem ile uda mi się zrobić bo sam sobie trochę utrudniłem życie (masa dźwięków z wieloma efektami i pogłosami) a same eq niestety tu nie wystarcza, trzeba trochę pokombinować. Dziś już część zrobiłem, trochę kompresji, sidechain na stopie i przede wszystkim mniej jasno jest, bo to z SC daje po uszach a dół ma właśnie zbyt dużo góry. Co do rise i buildupow to to sobie zrobię jak już ogarnę ogólną barwę dźwięku utworu i jak nie będzie takiego chaosu. Nie wiem na ile uda mi się to zrobić, ale chcę, żeby większa kontrola była - zwłaszcza w dropie ;)

Tak czy tak dzięki za odpowiedzi ;)
Będę na bieżąco przesyłał poprawione wersje ;)


RE: Davv - Doubts - Shabboo Harper - 22.09.2018

Hey David. Jeśli pozwolisz, jeszcze "coś" ode mnie: Intro i Break względnie okey; jednakże track cechuje "kweres" drapieżnych, sporo donośnych tonów (choćby już pierwszy Piano Pluck jest ostry, również Sweep/White Noise przesadnie "syczą") ;(. Przydałoby się rezolutniej "przytemperować" owe faktory kompresją. Podobnie ekspresja "strzelistych" Synth'ów, burczący Bass czy też "przyćmiony" Beat potrzebują większej uwagi w kwestii balansu częstotliwości ścieżek :). Efekt Reverb'u godny retuszu. W tej chwili dochodzi do "próby sił" pomiędzy dźwiękami "na fali" (głównie w przewodnim melo). Nie brzmi to zachęcająco. Utwór "gniecie się w sobie"; czuć deficyt przejrzystości. Sugeruję "okiełznać" Lead i "wynieść" perkę (zwłaszcza Kick) "na wierzch" miksu. Aranż powściągliwy; klimat pogodny, raźny... ;D


RE: Davv - Doubts - agro - 23.09.2018

Hej, jest że tak powiem strasznie "programowalnie", jak by jakiś cenzor siedział nad Tobą i nie pozwalał ci na przelanie jakiejkolwiek ekspresji która tchnęła by w tą piosenkę choć troszeczkę indywidualności i ludzkiego pierwiastka.

Po za tym bit nie może być zepchany na dalsze tło w tego rodzaju muzyce to on musi tu "silnie"! wyznaczać rytm i powinien również "gadać z melodią" tworząc wspólną koegzystencje w zamierzonym przekazie.

Co mogę podpowiedzieć, mix jeszcze raz mix i mix, poziomy głośności poszczególnych ścieżek dobrane pod kontem ważności elementów którą zajmują i odgrywają w piosence uwzględniając separacje pasm w eq bo wszystko na jedno kopyto nie może grać, zastanowienie się nad tym, zaduma :D

pozdrawiam.


RE: Davv - Doubts - BiggySee - 25.09.2018

Widać, że czujesz co chcesz robić. Trochę takie brzmienia sprzed paru lat jeżeli chodzi o progressive. Myślę, że dużo leży w kwestii doboru brzmień do siebie oraz sam miks. Jakbyś to poprawił można zrobić fajny projekt. Nieco dopracować przejścia i będzie dobrze.


RE: Davv - Doubts - fonque - 25.09.2018

Dzięki za odpowiedzi, tak temu projektowi muszę poświęcić więcej czasu ;)