MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Love IT (Orginal MIX) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Love IT (Orginal MIX) (/temat-film-love-it-orginal-mix)



Love IT (Orginal MIX) - David SundKings - 26.09.2018

Kolejna próba z mojej strony





RE: Love IT (Orginal MIX) - Nandaken - 26.09.2018

Całość jest minimalistyczna i całkiem fajna w swoim założeniu. Trochę tylko za bardzo przeciągasz dźwięki tych skrzypiec, przez co zaczynają w końcu brzmieć nieco "niezręcznie" - dużo lepiej byłoby moim zdaniem, jakbyś urozmaicił melodię ich partii już na początku utworu (pierwsze, like, dwadzieścia sekund to niecierpliwe oczekiwanie, aż się rozkręci). Druga rzecz, która rzuciła mi się w ucho, to to, że te pojedyncze, wysokie brzdęknięcia (zaczynając od końcówki pierwszej minuty) są zdecydowanie za głośne i przez to na początku nieprzyjemnie zaskakują, a później już tylko męczą. Generalnie przemyślałbym jeszcze balans głośności w miksie, bo chórek też wydaje się za bardzo natarczywy.


RE: Love IT (Orginal MIX) - Cris - 28.09.2018

Sekcja smyczkowa jest bardzo upośledzona - brzmi jakby ktoś jej wyciął dominanty w paśmie, poza tym ona nie robi absolutnie nic w tym utworze. To równie dobrze mógłby zagrać syntetyczny pad i podejrzewam, że brzmiałoby lepiej. Totalnie brakuje tutaj dołu. NIC nie gra na dole, nic tutaj nie stara się budować głębi. Do tego wchodzi irytujący pluck, który stara się robić chyba za motyw prowadzący w utworze. Jest do bólu powtarzalny i gra chyba tylko 3 nuty....

Jeśli liczysz na jakąś wysoką ocenę, to w moim przypadku będzie to 1/5. Przykro mi. Staraj się słuchać więcej muzyki, bo nawet w pozornie pustych ambientach, tworzonych przez profesjonalistów znajduje się masa głębi i smaczków. Tutaj jest pusto... zwyczajnie pusto, do tego to co się znajduje w kawałku, jest kiepskiej jakości... 1/5


RE: Love IT (Orginal MIX) - Plague - 29.09.2018

Przychylam się do tego co napisał Cris. Jest bez polotu, nudno i bardzo płasko.


RE: Love IT (Orginal MIX) - Ixipe - 29.09.2018

twoim problemem jest często przesyt wysokich tonów i brak dołu. Jest to na tyle powtarzalne w twoich utworach że śmiem twierdzić iż masz syfiaste słuchawki czy głośniki, albo to i to. Jeśli tak i nie masz kasy na lepszy odsłuch to weź zobacz na eq jak brzmi twój utwór, porównaj go z innym profesjonalnym utworem z tego gatunku. Zobacz czym się różni twój od tamtego.
Ja mam podobny problem bo robię muzykę na słuchawkach dousznych kruger matz i potem za dużo dołu mam. Widzę na eq co jest czego nie ma więcej mniej i staram się to naprawić


RE: Love IT (Orginal MIX) - Fantasmagorian - 29.09.2018

Dzisiaj trafiam już na trzeci Twój utwór i powiem Ci, że wszystkie są bardzo ubogie i takie... czarno białe, nic się w nich nie dzieje. We wszystkich utworach, w tym również, brakuje głębi, przestrzeni i dynamiki. Wszystko jest takie płaskie i bez polotu.