MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Synthphonia - A Human Heart - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Synthphonia - A Human Heart (/temat-classical-synthphonia-a-human-heart)



Synthphonia - A Human Heart - Cris - 2.10.2018

Witam serdecznie,
dzielę się z Wami 12 - ostatnim utworem z mojego solowego albumu pt. "Lines".
W tym utworze możecie usłyszeć fenomenalną Monikę Emat, a na solowych skrzypcach Magdalenę Mielewczyk :) Enjoy :)




RE: Synthphonia - A Human Heart - agro - 3.10.2018

Witam, niestety podobne brzmieniowo wokale wykorzystywane są, może zbyt często w muzyce tanecznej gdzie zwrotki są mało bogate w treść, przynajmniej mi się tak przeżarło i niestety człowiek narażony na takie osłuchanie może nie obiektywnie oceniać obecność podobnego wokal w innych gatunkach.

Niestety muszę stwierdzić że dziwnie mi nie pasuje ten wokal :/, poza wcześniej wspomnianymi bądź co bądź negatywnymi narażeniami odczuwam że przy takim akompaniamencie siła śpiewu, nie wiem jak to się dokładnie nazywa ujmę to tak: przekonanie w to co się śpiewa, jest tu zbyt łagodne, być może zależało to od aranżu ale dla mnie to co można było osiągnąć na tym polu zostało stracone, oczywiście to się dotyczy zwrotek dalej ten chórek i skrzypce wyszły wspaniale nieziemsko.

Pozdrawiam.


RE: Synthphonia - A Human Heart - Koberise - 3.10.2018

rakieta !!!!!!!!!!!!!! co to za pitolenie o vocalu :D bez sensu jest super :)


RE: Synthphonia - A Human Heart - PureInstinct - 4.10.2018

Wokal Moniki jest przepiękny i dobrze wy-edytowany, twoja produkcja nad nim troszkę gorzej. Na samym początku tekstura w orkiestracji trochę nachodzi na jej głos, przez niewyraźnie ją słychać - a dokładniej środkowy głos strunowych, natomiast gitara akustyczna dobrze ją wspiera.
Jednak dość dużym mankamentem dla mnie to brak wyraźnego przesłania w aranżacji. Brak tu kontrastu, budowania napięcia, braku celu, nie wiadomo gdzie z tą aranżacją idziesz. Brzmi to bardziej, jak zlepek fajnych i mniej fajnych momentów czegoś większego. Ostinato ładnie prowadzi rytm, jednak gdzie to zmierza? Jest zbyt dosadne w swojej barwie i do tego zdwojone, jak na sentymentalny utwór i słuchacz doszukuje się i czeka na coś, co niestety nie następuje.

Jednak część 1:23min jest dla mnie przepiękna. Harmonia, ciepło i uczucie na skrzypcach jest świetne wyprodukowane. To taka perełka wzdłuż całego utworu. :)

Ode mnie 3.5 za tą aranżację i kompozycję, jednak dla tej perełki dobra 4. :)

PS. To i tak dowód na to, że instrument live potrafi dać o wiele więcej emocji, niż najlepsza gra na samplach.


RE: Synthphonia - A Human Heart - Mandalar - 4.10.2018

te bębny są moim zdaniem za bardzo schowane i za mocno nagle wyskakują, nie słychać w nich rytmu, tylko akcenty


RE: Synthphonia - A Human Heart - Mocade - 10.10.2018

Bębny mogą nawet przejść jeśli klimat celowo miał być lekko operowy, jednak trzeba by w tym utworze znaleźć balans w miksie między mocnym wokalem a słabszym podkładem. Ja bym celował bardziej w lekkie przyciszenie wokalu żeby lepiej wtopił się w resztę, a potem w podgłośnienie mastera. Na chwilę obecną 4/5.

Pozdrawiam.