MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Adrian Sadowski - The 7th Sense - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Adrian Sadowski - The 7th Sense (/temat-trance-adrian-sadowski-the-7th-sense)



Adrian Sadowski - The 7th Sense - Adrian Sadowski - 3.10.2018




RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - HeluCze - 4.10.2018

Miks w odbiorze, wydaje się być ciut "za mgłą", brakuje mi tu tego trace'owego pazura ;_; Ważna rada, żeby reverby stosować z rozwagą a bogactwo i przestrzeń instrumentu na maxa wyciągać z samego brzmienia, mi to pomogło! ^^


RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - Daniel Sullivan - 4.10.2018

(4.10.2018, 10:30)HeluCze napisał(a): Miks w odbiorze, wydaje się być ciut "za mgłą", brakuje mi tu tego trace'owego pazura

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w pełni. Wydaje mi się, że aranżacyjnie jest dość ubogo, a bynajmniej totalnie nie w moim guście. Brakuje mi też wyraźniej słyszalnego werbla i głównej linii melodycznej, która by się wybijała ponad całość. Hatów też jest za mało jak dla mnie. Myślę, że kawałek spokojnie mógłby być krótszy wliczając w to sam wstęp. Ale to tylko moja subiektywna ocena, ponieważ mi się podoba bardziej melodyczny progressive. :)


RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - KBK - 4.10.2018

Gdyby z mid-bassów zdjąć nieco dołu ponizej 400Hz to nabrałyby bardziej wyrazistego brzmienia. Leady, które są zmasakrowane reverbem brzmią zbyt "mgliście", generalnie sam reverb jest dobrym pomysłem ale można by spróbować nieco zmienić jego parametry by tak nie przykrywał leadu. Poza tym fajnie, bo nie jest to typowy, schematyczny trance jak to zwykle bywa, pomysł mi się osobiście podoba. Zostawiam 4.


RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - hjugo - 6.10.2018

Ale klimat na początku!
Po tym intro spodziewałem się właśnie takiego mrocznego wejścia stopy jak to zrobiłeś.
Później robi się lekko monotonnie, ale fakt, że zaciekawiłeś mnie swoją produkcją ;)


RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - PureInstinct - 12.10.2018

Mnie utwór totalnie wkręcił. Tyle złego w miksie, a jednak działa intensywnie na mnie. Bardzo prosta aranżacja, ale robi swoją robotę. Paleta dźwięków i harmonia utworu po prostu zajebista. Dla mnie kawał dobrego utworu. Gdyby do tego poprawić znacznie ten pogłos na midzie, który dosyć muli instrumenty w miksie, wyostrzyć je delikatnie mocniej - byłaby cudna perełka. :) Nie mniej jednak ode mnie dobre 4,5. Buja, jak cholera Adrian!


RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - OProject - 13.10.2018

Intro nie jest złe ale wydaje się trochę chaotyczne.
Brzmienia przyjemne ale tak jakby każdy z innej bajki, są głębokie transowe pluck-sawy, psy-transowy bass i kick, trochę nowoczesnego i starego brzmienia :P

Pady tracą na mocy podczas schodzenia nut w dół, dobrze jakbyś zrobił też środkową część między nimi.

Co do miksu:
Tak jak KBK pisał scisz koło 250-400Hz, chyba że chcesz osiągnąć bardziej oldskulowe brzmienie :P

Na pewno duży plus że nie zrobiłeś kolejnego podobnego do wszystkich innych typowego uplifting transu xd


RE: Adrian Sadowski - The 7th Sense - Shabboo Harper - 18.10.2018

Hey Adrian. Niechże mi będzie wolno "rzec" tak: według mnie miks klarowny (nie jest "za mgłą") ^^. W tejże strukturze dźwięków to co winno być z przodu słuchacza - pojawia się. Naturalnie, odmiennym jest fakt, iż miks jest z tych solidnie "ciepłych", ze sporym dołem" już od 500 Hz w dół. Ten faktor "tu" przeważa, jednakże śmiem twierdzić, iż jest to intencjonalne i przyzwoite w swej ekspresji :). Wszak, nie każdemu spodoba się takowy zamysł... Odnośnie Lead'u godnym byłoby "dołożyć" więcej "góry" (nadto, jedynie w przypadku tego pierwiastka kompozycji, dochodzi rzeczywiście do lekkiego rozmycia). Z kolei zbyt stentorowe pogłosy w głównych partiach i mocno nieprecyzyjny Saw to ważki feler Twego utworu. Sound Design wdzięczny ("wachlarz" strzelistych, twardych/srogich tonów; z rysem prężności tudzież enigmatyczności). Aranż nietrudny, acz generalnie nienużący (ciemne industrialne Intro; fonicznie rześka progresja nut przy końcu dość rezolutnie "skrzywiona"; Outro krztynę "wymęczone"). Summa summarum, oryginalny to (Dark) Trance... :D