MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) (/temat-uplifting-daniel-sullivan-life-demo-mix)



Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - Daniel Sullivan - 6.10.2018

Cześć!
Przedstawiam Wam swój pierwszy kawałek z gatunku Uplifting Trance. Jest to Demo, gdyż mam nadzieję na to, że może jakiś label chciałby to łyknąć. Zależało mi na tym aby to był rasowy Uplift poprawny technicznie (choć pracuję nad jeszcze lepszym brzmieniem), z wyraźnie zarysowaną linią melodyczną oraz linią basu z porządną stopą. Mam nadzieję, że mi się to udało :) Z resztą... Oceńcie sami. :)

BPM: 138
Wykorzystane syntezatory: Nexus 2, Sylenth1, Spire, JP6K
Mastering: Ozone 8 + FL-owskie limitery i equalizery
Wtyczki (niektóre): Vahalla Vintage Verb, Bionic Delay, Sonalkitis TBK, TDR Nova i kilka z Wavesów.



nJoy :)


RE: Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - Shabboo Harper - 9.10.2018

Utwór, w swym pełnym entourage'u, istotnie w zgodzie z gatunkiem; w kwestii aranżu przewidywalny. Struktura kompozycji wedle reguł Genre wyważona, nieco statyczna. Sound Design trafiony (niebosiężne w swym kolorycie Piano trochę "przykryte"; ciepłe Pad'y; incydentalne Synth'y/Arp'y; stonowany White Noise; akuratny "puls")... ^D Miks poprawny; jest integralnie, choć odnoszę wrażenie, iż trochę przesadziłeś z Sub'em wobec Kick'a (w dłuższym odcinku czasu jest męczący w swej bitności). Brzmi to tak jakby Kick "uderzał" w Peak'u najmocniej gdzieś w ok. 30 Hz. ^^ "Środek" ładny, "góra" nienachalna. Jest temperamentnie, niemalże euforycznie. Przewodnie melo urzekające w swej pogodnej wariacji acz krótkie "wytchnienie" (lub transfiguracja tegoż) przysłużyłyby się finalnej impresji; bowiem w swej powtarzalności, z biegiem czasu, tembr Piano nuży. Wszelako jest to Demo Mix, tak więc niechże cdn. ^D

PS. Danielu, witaj w MP. :)


RE: Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - Daniel Sullivan - 9.10.2018

Dziękuję za pozytywną ocenę. :) Utwór w trakcie wysyłania tu dema już był skończony. Jeśli okaże się nie dość dobry, pojawi się pełna wersja.


RE: Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - cinekkk1 - 10.10.2018

- Myślę, że kick nieco za bardzo przeważa nad resztą miksu, chyba ma troszkę za dużo suba
- Ogólnie miks przyjemny bez większych zastrzeżeń
- Melodia miła w odbiorze
- Nie wiem w sumie co dalej napisać, jest poprawnie aranżacyjnie czy brzmieniowo, myślę, że masz spory potencjał


RE: Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - Daniel Sullivan - 10.10.2018

Dziękuję Jedmar. :) Fajnie jest wiedzieć, że ludzie, którzy już coś potrafią, doceniają pracę kogoś, kto tak naprawdę niedawno zaczął i polega tylko na swoim słuchu i obejrzanych tutorialach posiadając jedynie słuchawki i laptop do tworzenia. :)


RE: Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - Daniel Sullivan - 12.10.2018

Link do utworu został zaktualizowany, więc zapraszam do odsłuchu pełnej wersji. :)


RE: Daniel Sullivan - Life (Demo Mix) - OProject - 13.10.2018

Bass jest jakiś mało wyraźny, musisz zrobić kolejne warstwy, taką ze środkiem i niskimi.
Ogólnie też brakuje trochę jasności w miksie (wysokich)
Stopa to samo: layer ze środkiem i górą, ew. jakaś warstwa z distortion (ja bym dał koło 2kHz)
I postaraj się jakoś oczyścić miks zeby nie był taki niewyraźny.