MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are (/temat-uplifting-d-r-e-a-m-i-n-g-always-where-you-are)



D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are - trance - 8.10.2018

Artysta: D.R.E.A.M.I.N.G
Tytuł: Always Where You Are
Gatunek: Uplifting Trance
projekt z lipca :D



RE: D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are - Daniel Sullivan - 8.10.2018

Cześć! Odsłuchałem dwukrotnie i mam kilka uwag.

1: Utwór jest za cichy. Mam wrażenie, że miks tworzyłeś z zapiętym na sumie limiterem, który ustawiony był w rejony -6 decybeli i po skończeniu wszystkiego nie zrobiłeś masteringu (albo chociaż nie podniosłeś głośności do 0)

2. Linia basu gra w jednej tonacji. Tworząc dynamikę powinieneś używać co najmniej dwóch, wyciąć z niej niskie częstotliwości, a wyższe rozprowadzić trochę po panoramie. Z kolei bas niższy razem ze stopą musisz umieszczać jak najbardziej po środku.

3. Te whitenoisy grają chyba za głośno. Powinieneś też stosować na nich sidechain.

4. Linia melodyczna jest uboga. Główna melodia (ten pluck) jest tylko jedna i ciągnie się przez cały utwór jak flaki z olejem, przez co brakuje urozmaicenia i całość jest monotonna. Zmieniasz tonację tylko na tych padowych leadach, które fajnie zbalansowałeś głośnością i brzmią w tle, tak jak powinny.

5. Początek utworu do dropa ma jeszcze mnóstwo miejsca do dołożenia efektów i wszelkiego rodzaju urozmaiceń, dlatego wydaje się być za długi.

To chyba tyle na pierwszy rzut oka. Technicznie nie jest najgorzej, choć trochę pracy przed Tobą jeszcze jest. W szczególności powinieneś popracować nad melodią i urozmaiceniami, bo tego brakuje tu najwięcej. Utwór na trójkę jak dla mnie. :) Pozdrawiam.


RE: D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are - trance - 8.10.2018

ok

dzięki za komentarz

pozdr ^D


RE: D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are - Shabboo Harper - 9.10.2018

Hey D.R.E.A.M.I.N.G. Niejednokrotnie zdarzyło mi się podzielić z Tobą moją refleksją odnośnie Twych utworów (również i wcześniejszej/odmiennej wersji tegoż) ;D. Część odczuć także w tym przypadku (szczególnie w kwestii Gain'ów; klarowności/nasycenia dźwięków) jest tożsama; przeto mój komentarz opiszę tak: track godny retuszu gdy chodzi o EQ (niektóre "pierwiastki", jak odległe Strings'y czy jednorodny Saw Bass, "giną" w wielce cichym miksie. Podobnie jak Voice'y. Z kolei wtóre są nieproporcjonalnie "wyłuskane", np. Sweep'y/White Noise'y). Beat zbyt bierny (beznamiętny Kick; rachityczne perkusjonalia). Melo wdzięczne acz miarowe w swej prezencji. Przestrzeń godna emfazy. Aranż standardowy. Potencjał jest, wszelako solidnie "ukryty"... I już. ^D


RE: D.R.E.A.M.I.N.G - Always Where You Are - OProject - 4.11.2018

Ja bym podbił kick przy 80-200 Hz a do basu coś dolajerował jeszcze, i podbił 300-600 Hz :P
Ale ogólnie podoba mi się, chociaż jest minimalistycznie ;)