MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) (/temat-progressive-daniel-sullivan-my-little-child-original-mix)



Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - Daniel Sullivan - 8.10.2018

Witajcie wszyscy.
Chciałbym Wam przedstawić utwór, który powstał już jakiś czas temu i był tworzony z myślą o moim synu. Obudziłem się, któregoś razu w nocy z melodią w głowie i postanowiłem ja zagrać, aby nie zapomnieć. Dalej już jakoś to poszło. :) Stworzyłem go w nadziei, że jak maluch podrośnie to spodoba mu się. Zapraszam do słuchania i ciekaw jestem Waszych opinii. :)
Pozdrawiam Wszystkich.




RE: Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - agro - 9.10.2018

Witam, jak na moje ucho tło za bardzo góruje, można powiedzieć że jest takie rozlane i troszeczkę dusi zamiast dodawać "uroku" być może są to pewne pasma na eq za bardzo obwarowane, albo jakiś tam padzik za głośno hula i na dłuższą metę manifestuje to swoją monotonię i niefajność. Być może bicik mógł by pogrywać z deczko głośniej bo wydaję się jak bu mu leciutko brakowało do "pełnego przebijania się".

Po za tym kawałek taki melancholijny, chillowy, ma swój przyjemny charakterek :) pozdro.


RE: Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - Daniel Sullivan - 9.10.2018

Dzięki piękne za opinię. :) Utwór sam w sobie miał być właśnie dynamiczny, ale jednocześnie melodyczny i monotonny z wyraźnie rozwiniętym tłem, stąd głośniejsze pady. Dlatego bardziej mi to pasuje bardziej pod coś co nazywam athmospheric progressive house. :)


RE: Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - Shabboo Harper - 13.10.2018

Hey Daniel. Wykreowany klimat (rzeczywiście a'la Atmospheric Progressive House) jawi się zacnie; wszelako przy większej "trosce" w kwestii technicznych faktorów byłoby korzystniej w kompletnym wydźwięku tematu ^^. Otóż, w moim skromnym odczuciu, Reverb'y bardziej "poskromione" w swej hardości, nie tak przewlekłe w przestrzeni projektu, przysłużyłyby się finalnej ekspresji "My Little Child". Obecne rezonacje, w dłuższym odcinku czasu, krztynę drażnią ;(. Szanuję Twą wizję, niemniej nieśmiało sugeruję: albo wyprowadzić Beat "do przodu" albo obniżyć trochę owe Reverb'y; nadto przyciszyć Background (szczególnie Pad'y). Track po takowym retuszu, bezsprzecznie, zyskałby w swej prezencji :). Aranż, mimo homogeniczności nut, przekonujący; jest powłóczyście, harmonijnie; z dyskretnym upiększeniem tła (tkliwe Piano/kobiecy Vox Fx). Melodyjność to istotny plus Twego utworu. ;D

PS. Również i Ciebie pozdrawiam. :)


RE: Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - flang3r - 1.11.2018

Taki kawałek w stylu kompilacji In Search of Sunrise.
Podoba mi się breakdown, wyważony z rozmytymy anielskimi głosami.
I 4:40 minut musiałęm czekać, żeby ten bas wreszcie zmienił tonację:P

Troszkę góry mógłbyś obciąć faktycznie, ale z wyczuciem, żeby nie popsuć klarowności. Pady też bym lekko ściszył i obciął nieco pogłos na niskich częstotliwościach. Wtedy ten wędrujący, gate'owy loop dostanie trochę tlenu i będzie lepiej słyszalny.


RE: Daniel Sullivan - My Little Child (Original Mix) - Daniel Sullivan - 4.11.2018

(9.10.2018, 14:49)agro napisał(a): Witam, jak na moje ucho tło za bardzo góruje, można powiedzieć że jest takie rozlane i troszeczkę dusi zamiast dodawać "uroku" być może są to pewne pasma na eq za bardzo obwarowane, albo jakiś tam padzik za głośno hula i na dłuższą metę manifestuje to swoją monotonię i niefajność. Być może bicik mógł by pogrywać z deczko głośniej bo wydaję się jak bu mu leciutko brakowało do "pełnego przebijania się".

Po za tym kawałek taki melancholijny, chillowy, ma swój przyjemny charakterek :) pozdro.

Dziękuję za opinię. Co do PAD-ów celowo głośność zostawiłem. Eksperymentowałem trochę przy głębi i uznałem, że jak pady ściszę to zniknie mi trochę ta głębia z finezją, więc zostawiłem tak jak jest.


(13.10.2018, 2:11)Shabboo Harper napisał(a): Hey Daniel. Wykreowany klimat (rzeczywiście a'la Atmospheric Progressive House) jawi się zacnie; wszelako przy większej "trosce" w kwestii technicznych faktorów byłoby korzystniej w kompletnym wydźwięku tematu ^^. Otóż, w moim skromnym odczuciu, Reverb'y bardziej "poskromione" w swej hardości, nie tak przewlekłe w przestrzeni projektu, przysłużyłyby się finalnej ekspresji "My Little Child". Obecne rezonacje, w dłuższym odcinku czasu, krztynę drażnią ;(. Szanuję Twą wizję, niemniej nieśmiało sugeruję: albo wyprowadzić Beat "do przodu" albo obniżyć trochę owe Reverb'y; nadto przyciszyć Background (szczególnie Pad'y). Track po takowym retuszu, bezsprzecznie, zyskałby w swej prezencji :). Aranż, mimo homogeniczności nut, przekonujący; jest powłóczyście, harmonijnie; z dyskretnym upiększeniem tła (tkliwe Piano/kobiecy Vox Fx). Melodyjność to istotny plus Twego utworu. ;D

PS. Również i Ciebie pozdrawiam. :)

Twoje wskazówki zawsze są bardzo cenne. :) Cały czas pracuję nad czystością miksu, ale mając do dyspozycji jedynie w miarę dobre słuchawki i laptop z podstawową kartą dźwiękową ciężko jest mi czasem wszystko dobrze wysłyszeć. Nie mam w chwili obecnej funduszy na choćby dobre słuchawki studyjne, ale z czasem małymi krokami do tego dojdę.


(1.11.2018, 18:29)flang3r napisał(a): Taki kawałek w stylu kompilacji In Search of Sunrise.
Podoba mi się breakdown, wyważony z rozmytymy anielskimi głosami.
I 4:40 minut musiałęm czekać, żeby ten bas wreszcie zmienił tonację:P

Troszkę góry mógłbyś obciąć faktycznie, ale z wyczuciem, żeby nie popsuć klarowności. Pady też bym lekko ściszył i obciął nieco pogłos na niskich częstotliwościach. Wtedy ten wędrujący, gate'owy loop dostanie trochę tlenu i będzie lepiej słyszalny.

Przy tego rodzaju muzyce, gdzie góruje bardziej athmospheric i deep niż progressive często jest tak, że utwory nawet nie zmieniają tonacji i są melancholijne. Jeszcze się z tym spotkasz, zapewniam. :) Dziękuję za komentarz.