MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE Tommy Herrero - Way to Good Day - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE Tommy Herrero - Way to Good Day (/temat-reggae-tommy-herrero-way-to-good-day)



Tommy Herrero - Way to Good Day - tks21 - 11.10.2018

Czy macie do tego kawałka jakieś sugestie bo chciałbym dodać na youtuba. Również chciałbym wiedzieć co poprawić czy polepszyć jedno przejście itp. Kawałek jest jeszcze otwarty na zmiany :) Oto link:




RE: Tommy Herrero - Way to Good Day - n0dy beatz - 14.10.2018

Siemka ! Jak dla mnie zbyt długie intro a przy impakcie nie ma ( Jeb! ) Jakiś crash i może stomp chociaż skoro już używasz regeronowych drumsów a kick tam bardzo lichy. Melodyjnie fajnie ale momentami kuje po uszach dosyć mocno niestety - może obniżyć w Eq Hi`s częstotliwości. Może to i ja mam wyczulony już słuch na to nie wiem :P Pozdrawiam i działaj ! yo


RE: Tommy Herrero - Way to Good Day - tks21 - 14.10.2018

Dzięki. Co do tych wysokich częstotliwości to one mi nie przeszkadzają. Może to już oznaka głuchnięcia? :( Sam nie wiem. Ale duże Q(dobroć - zresztą co mam mówić - wiesz o co chodzi) daje na wysokie częstotliwości, niby dużo nie podbijam a daje Q w oscylacjach 80-100 %. Sorry, że napisałem głupio ostatnie dwa zdania ale nie wiedziałem jak napisać to inaczej. Może to też wina zbyt wysokich częstotliwości przy drumsach? Lubię też mocno skompresowany rytm na dość wysokim gainie w granicach 55-80 % na pokrętle w kompresorze wielopasmowym :) Tutaj go zastosowałem. Może zmienić nieco ten miks drumsów? :) Dzięki za ocenę N0dy i Pozdro :)


RE: Tommy Herrero - Way to Good Day - Shabboo Harper - 18.10.2018

Hey Tomuś. Do meritum: gdyby wyobrazić sobie tenże track bez obecnego (niespecjalnie urodnego) Tom'a (z brzydkim "ogonem") byłoby wdzięcznie ;). Wszelako, tenże Tom jest nie tylko tubalny, lecz także rezonuje i posiada mizerne harmoniczne :\. Od 1:16 "wchodzi" (z click'iem) kolejna ścieżka arcyszorstkiego Beat'u. Według mnie takowy dźwięk jest zbyteczny w palecie już (raczej) drapieżnych barw. Odnośnie "góry"; jedynie cykliczne Fx'y, np. te z 2:06 (a'la pisk) godne są większej troski; nadto Arp piętnuje zbyt dużo ostrych częstotliwości. Synth'y melodyjnie rozmyte; Bass osobliwy w swym "tętnie". Aranżacyjnie, bezsprzecznie to Twój #1, acz Intro (wszechobecny Pluck) jest przewlekłe; 2:12 frymuśne; bliżej finału jest zbyt powtarzalnie i "czuć" niedosyt w kwestii różnorodności tła. Outro kiepskie (repetytywne) ;(...
Jeśli mi wolno, to gratuluję Ci ewidentnego progresu. Beer


RE: Tommy Herrero - Way to Good Day - tks21 - 20.10.2018

Dzięki Aniu :) Co do tych tomów to jest jeden sampel dumsowy(razem kick snare tomy oraz timbal) i miksuje ten jeden sampel drumsowy właśnie. Cieszę się, że w Twoim odczuciu ten kawałek jest numer 1 pod względem aranżacji. Starałem się bardzo by pod tym względem było jak należy :) Progres jakiś jest, tyle lat zmarnowałem na "samouctwo" a w ogóle prawie nie przeglądałem tutoriali z tego gatunku. Dopiero od stosunkowo nie dawna wziąłem się za tutoriale i chyba jest troszeczkę lepiej :)