MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) (/temat-trance-derek-palmer-riptide-sowa-remix)



Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - sowa - 12.10.2018

BeerBeer




RE: Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - KBK - 13.10.2018

Wstęp bardzo dobrze rozkręca utwór. W brakedownie dodałbym więcej reverbu do gitary, aby stworzyć nieco bardziej melancholijny klimat, ale to juz kwestia indywidualna ;) Całość gra czysto, dobrze sie słucha i nie drażni w uszy :)


RE: Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - cinekkk1 - 17.10.2018

Całość przyjemnie się słucha, wszystko jest takie lekkie w odbiorze, nic nie kłuje w uszy.


RE: Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - Shabboo Harper - 18.10.2018

Hey Maciej. Pozwól, iż moje wrażenie opiszę jedynie w aspekcie technicznym. Track piętnuje deficyt "środka i góry"; sugeruję "podbicie" wszystkiego półkowo już od 350 Hz z 2-3 dB. Obecnie Kick jest nieprzyjemny w swym brzmieniu; koloryt jest niekiepski, lecz brakuje owemu lekko ostrości; nadto klik na końcu mógłby być mocniejszy. Kick cechuje przesadny Sub; w efekcie "czuć", iż tenże istnieje w miksie acz nie wyróżnia się istotnie (choć w oryginalnej wersji również, w swej tubalnej barwie, nie jest zbyt czarowny). W tej chwili Twój Remix, według mnie, w prezencji (przycichłego) mastera zbliża się do Deep House'u. Wszak, w materii przeróbek wszystko jest dozwolone ;D. Retusz EQ odnośnie niedosytu "powietrza w górze" i niepełnej hardości nut godny pomyślunku. Soczystość dźwięków krztynę ograniczona. Sound Design trafiony (ekstatyczne Piano, trochę z trudem przebija się przez szorstki Clap i tętniący Arp; niemniej ciekawie kontrastuje z seraficznym tonem gitary). Wobec melodyjnego motywu przewodniego "wplecione" chwilowe "smaczki" upiększają entourage utworu. ^D

PS. Czy Contest już rozstrzygnięty? ;)


RE: Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - Evennumbers - 26.10.2018

W dole to w ogóle jakieś nieporozumienie jest. Stopa z sub'em zrobiły wszystko, stanęły wręcz na głowie, żeby ze sobą nie współpracować.
Break szablonowy. Wyjście z niego też.
Dla mnie bez polotu, bez charakteru.


RE: Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - cinekkk1 - 26.10.2018

(26.10.2018, 18:32)Evennumbers napisał(a): W dole to w ogóle jakieś nieporozumienie jest. Stopa z sub'em zrobiły wszystko, stanęły wręcz na głowie, żeby ze sobą nie współpracować.
Break szablonowy. Wyjście z niego też.
Dla mnie bez polotu, bez charakteru.

Pomogła by tu wtyczka Volume Shaper 3, która dokładnie pokazuje wykres fali, wtedy można kontrolować fajnie sidechain.


RE: Derek Palmer - Riptide (Sowa Remix) - flang3r - 30.10.2018

Już myślałem, że ten kick nie zleci z góry:P
Fajna arytmia ze stopą, ale chyba troszkę zbyt głośna tym bardziej, że stopa sama w sobie jest mocna na samym dole. Tak jak pisała Shaboo, troszkę ostrości brakuje, niech nie brzmi, jakbyś traktował z buta subwoofer. Nie wiem, czy te hihatowe loopy nie rozbite aż za bardzo w panoramie.
Fajna przestrzeń, nieprzepompowany miks, ładnie buja.