MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Interface audio + sluchawki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Interface audio + sluchawki (/temat-interface-audio-sluchawki)



Interface audio + sluchawki - Muzgfaza - 14.10.2018

Witam!

Chcialbym zlozyc nastepujacy zestaw: Steinberg UR22 Mk 2, Beyerdynamic DT770 Pro. Czy to wystarczajacy zestaw dla poczatkujacego producenta? Czy w tej samej cenie mozna znalezc cos lepszego? Z góry dziekuje za odpowiedz!

Pozdrawiam!


RE: Interface audio + sluchawki - barthus - 14.10.2018

Witaj
Z tym interfejsem nie miałem do czynienia, a słuchawki są na prawdę konkretne ;) Myślę, że warto.
Co to Twojego pytania (pierwszego)... nie wiem nawet jak na nie odpowiedzieć. Musiałbyś zdefiniować co znaczy "początkujący producent", niektórzy zaczynają od słabego komputera + słuchawki douszne albo jeden głośnik.
Jeśli jesteś na prawdę początkujący to poświęć temu (tworzeniu) dużo czasu i sprawdź czy Ci się to nie znudzi, żebyś nie wyrzucił pieniędzy "w błoto" na sprzęt, który potem będzie leżał i się kurzył.
Co do drugiego pytania - jeśli chodzi o interfejs to mega popularne są też Focusrite Scarlett. Mam 'solo', ale nie polecam... jeżeli już to co najmniej 2i2 :)


RE: Interface audio + sluchawki - Muzgfaza - 14.10.2018

Jestem nowy w temacie, ale caly czas staram sie doedukować w wolnych chwilach. Zamowilem juz moj pierwszy midi controller (kurier bedzie juz jutro Heart ). Jezeli chodzi o poruszanie sie po DAWach to mam opanowany w srednio zaawansowanym stopniu FL Studio i Ableton Live. W niedługim czasie planuje rowniez zakupic monitory studyjne. Kupno interfejsu oraz sluchawek spowodowane zostało tym, ze posiadam gamingowy headset razera 7.1 z podbitym basem i mix poprostu lezy. Sprawa z interfejsem audio wyglada nastepujaco: Posiadam zintegrowana karte muzyczna, a chcialbym do interfejsu podpiac w przyszlosci jakis instrument oraz dobrej jakosci mikrofon. Myslalem nad focusrite 2i2 cena minimalnie wyzsza niz Steinberg. Kazdy poleca focusrite. Czy te audio interfejsy sa tak dobre czy popularne?


RE: Interface audio + sluchawki - barthus - 14.10.2018

Są dobre imo (jak na swą cenę). Gdybym mógł cofnąć się w czasie i jeszcze raz kupić pierwszy interfejs to bez wahania brałbym 2i2. Solo co prawda ma możliwość podłączenia mikrofonu i instrumentu, i też jest spoko ale ma jeden duży mankament - sposób podłączenia monitorów. Także ogólnie polecam Focusrite'a ;)


RE: Interface audio + sluchawki - Almhome - 3.11.2018

Miałem Beyerdynamic DT 770 pro 80 Ohm i interfejs 2i2. Razem tworzyły zgrany zespół, jednak bez interfejsu nawet ich nie kupuj (tym bardziej z impedancją 250 Ohm). Słuchawki grały bardzo ładnie, piękny głęboki bass, dobra izolacja od otoczenia, wygodne, lekkie. Jednak z tego co czytam, wiele osób ma problemy z przetwornikami w tych słuchawkach. No i oczywiście trzeba je wyczuć jak każde inne. W moim wypadku miałem problemy z wyczuciem właśnie bassu na nich, bo o ile grały pięknie, to gdy człowiek wcześniej się nasłuchał sprzętu za 50zl to bassik był w DT770 dla mnie bardzo delikatny i często przesadzałem z dołem.