MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Kilka pomysłów... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Kilka pomysłów... (/temat-trance-kilka-pomyslow)



Kilka pomysłów... - Daniel Sullivan - 17.10.2018

Witajcie wszyscy. Tym razem chciałbym wrzucam kilka pomysłów, które stworzyłem przez ostatni czas. Wziąłem sobie do serca kilka Waszych uwag i usiłowałem zastosować je w projektach. Jest to 5 krótkich dropów w gatunku Progressive/Uplifting Trance. Głównie zależało mi na tym, żeby linia basu była bardziej rozbudowana, a PAD'y przyjemniejsze w odbiorze i bardziej przestrzenne. Dodatkowo sporo kombinowałem z główną linią melodyczną. Miałem problem z ich budową, ponieważ muzykę tworzę ze słuchu i jak słyszę jakąś melodię w głowie, trudno mi ją zagrać, bo nie znam nut. Wiem, że są jeszcze niedociągnięcia w miksie, ale zależało mi na odegraniu melodii, żeby nie zapomnieć. Nie mam pomysłu na początek i zakończenie ich wszystkich, ale słyszę w głowie, że 3 z nich można połączyć w całość i to chyba uczynię. :) Mam nadzieję, że przyjemnie będzie Wam się odsłuchiwało te krótkie kawałki. Pozdrawiam. :)




RE: Kilka pomysłów... - KBK - 17.10.2018

Witaj Deniel ;)
Nr 1 - swietna melodia, trochę zmasakrowałeś to reverbem i zbyt głęboki Sidechain.
Nr 2 - Też fajne, dobrze zachowana panorama i czysty miks.
Nr 3 i 4 - Podobnie.
Nr 5 - Też dobrze dobrane instrumenty i wypełniające pady.

Nr 1 podoba mi się najbardziej. Ogólnie widze potencjał, nic tylko sklejać do kupy ;) Powodzenia!


RE: Kilka pomysłów... - Daniel Sullivan - 17.10.2018

O kurde... Nie spodziewałem się, aż takiego pozytywnego zdania na wstępie... :) Dziękuję KBK. To dla mnie motywacja do dalszej pracy. :):)


RE: Kilka pomysłów... - cinekkk1 - 18.10.2018

1. Przede wszystkim fajna barwa dźwięku, taki gitarowy pluck, melodia też przyjemna

2. Również spoko gra, ciekawa linia bassu, i w tle te plucki/arpy napędzają utwór

3. Też fajnie się słucha, plucki też dodają tej energii utworowi

4. fajny bassline, ładnie pady wypełniają przestrzeń

5. podobnie jak w numerze 4, fajny bassline

Ogólnie moim zdaniem wszystkie propozycje stoją na wysokim poziomie, podobają mi się brzmienia użyte w tych utworach. No i wszystko ładnie zmiksowane.


RE: Kilka pomysłów... - BlackMoon - 20.10.2018

Według mnie ostatni kawałek najlepszy, zwłaszcza pod względem melodii :)


RE: Kilka pomysłów... - DelianoCarl - 26.10.2018

Noooooooo jak dla mnie to wszystkie fragmenty nadają się do skończenia i zrobienia solidnej epki :)
Fajne dźwięki, bardzo dobre linie basowe, pędząca perkusja :) naprawdę, jest klimat i poziom. Jest różnorodność, ale wszystko klei się do kupy.
Ten pluck z gitarką w pierwszym fragmencie, świetny :) aczkolwiek jak wspomniał KBK sidechain troochę za głęboki.

Dla mnie 5/5


RE: Kilka pomysłów... - PROTONE - 26.10.2018

Posłuchałem, drugi raz posłuchałem i kolejny... Zbiór tych Utworów jest godny, by umilać mi codzienną podróż do pracy i opanować agresję w tych je..nych korkach! :D
Dlatego pozwoliłem sobie Audacity-m zgrać to do pliku i wrzucić na pendrajwa :D
Mam nadzieje że nic przeciwko nie masz ;)
Pozdrawiam :)
5/5


RE: Kilka pomysłów... - Daniel Sullivan - 27.10.2018

Dziękuję za taki pozytywny odbiór tych dem. :) Jak przyjdzie mi do głowy pomysł na początek i koniec to oczywiście zrobię co się da, żeby skończyć wszystkie choć na chwilę obecną mam trochę inny konspekt i brakuje mi czasu żeby zacząć.

Cytat:Dlatego pozwoliłem sobie Audacity-m zgrać to do pliku i wrzucić na pendrajwa :D
Mam nadzieje że nic przeciwko nie masz ;)

Nie mam nic przeciwko. :)


RE: Kilka pomysłów... - Shabboo Harper - 30.10.2018

Hey Daniel. Wobec powyższych Dem Drop'ów, moje wrażenie skreślę jak niżej: każdy z projektów cechuje "coś" osobliwego czy to lekkość Synth'ów/melodyjnych Pad'ów/charakternych Pluck'ów czy euforyczne ujęcie perkusjonaliów (soczyste Hi Hat'y; intensywny Kick) lub też mięsisty Bassline i w rezultacie chwytliwy Groove... :) Technicznie jest różnie.
W #1 i #5 separacja ścieżek jest godna większej uwagi (słabo "okiełznany" Reverb przy wariacji świetnej gitary plus zbyt ciche Lead'y). Szczególnie ostatni fragment sporo "cierpi", bowiem mimo, iż melo urodne to "ginie w tłumie" ostrzejszych dźwięków. Summa summarum, Lead'y winny być bardziej wyraziste; głośność okey; dynamika przyzwoita (acz gdyby doprecyzować separację to i witalność nut byłaby potężniejsza).
#2 nader chropowaty i "tłusty"; ciężki w Beacie. Jednakże to nietypowy przykład Progressive/Uplifting Trance'u. Zgrabny trzon... ;)
#3 zbyt rozmyty/stentorowy w prezencji przewodnich nut...
Mój typ to #4. Koncept bdb (przestrzenne Pad'y; motyw przewodni wielce nośny; Bass wart minimalnego "rozjaśnienia" w swym pomruku; Kick "grubszy" będzie źródłem konkretnego "kopa"). I już. ;D

Cytat:"Jak przyjdzie mi do głowy pomysł na początek i koniec to oczywiście zrobię co się da, żeby skończyć wszystkie choć na chwilę obecną mam trochę inny konspekt i brakuje mi czasu żeby zacząć."

No pressure, no tension... Beer


RE: Kilka pomysłów... - flang3r - 30.10.2018

1 - świetne pady, idealna przestrzeń. Gitarowy lead troszkę dla ostry momentami jak dla mnie i pompka trochę za mocna.
2 - znowu świetne pady z super przestrzenią. Bass agresywny, mocny i uniwersalny
4 - ten akurat spodobał mi się najmniej, ale znowu świetne pady, fajnie je rozmywasz. Bass trochę jak z Andy Moore'a.
5 - najlepszy motyw z wszystkich. Typowy robak uszny, wchodzi i zostaje w głowie. Jak prosta dziecinna melodyjka (spróbuj zanucić lalalalala w twojej tonacji i będziesz wiedział, co mam na myśli).


Masz fajny materiał do pracy. Poszukaj jakieś darmowe acapelle. Przy dobrych wiatrach coś dopasujesz:)


RE: Kilka pomysłów... - BlackMoon - 31.10.2018

Ja jestem za tym, żeby skończyć ostatni kawałek, ale nie dodawać do niego wokalu. Melodia jest świetna i aż szkoda by było tłumić ją wokalem. Poza tym dobrze aby główny motyw miał w dropie taką samą barwę jak w brejku :)


RE: Kilka pomysłów... - Daniel Sullivan - 4.11.2018

Dziękuje Wam wszystkim za te pozytywne opinie. Nie spodziewałem się tak pozytywnej reakcji, a już na pewno nie 5 gwiazdek. :) Jak tylko czas pozwoli spróbuję to wszystko dokończyć choć na chwilę obecną mam zupełnie inne koncepcje, ale niestety brakuje czasu na to żeby przysiąść. Co do sugestii odnośnie vocali wybaczcie, ale nie zastosuję się :D


RE: Kilka pomysłów... - DelianoCarl - 11.01.2019

https://www.freshlysqueezedsamples.com/max-braiman-trance-essentials.html

albo to ty wydałeś tą paczkę albo zrobiłeś nas wszystkich w chuja! :/


RE: Kilka pomysłów... - defol - 11.01.2019

Ojoj :) Wszystko z gotowych klocków :)
Płytę można wydać i nazwać "TETRIS"


RE: Kilka pomysłów... - DelianoCarl - 11.01.2019

Wystarczy odsłuchać demosong który jest identyczny xD
Typ nawet tego nie poukladal... Tylko wrzucił demosong i tyle hah


RE: Kilka pomysłów... - musiclabs - 12.01.2019

to jedyneczka sie nalezy, chyba ze jestes rzeczywiescie autorem demosong w co powatpiewam.


RE: Kilka pomysłów... - DelianoCarl - 12.01.2019

bueheheh i te opowieści o problemach w miksie :D to już drugi raz kiedy typ wrzuca tutaj utwór niezrobiony przez niego. Niedawno była akcja ze zwolnionym o 4000% dźwiękiem windowsa.


RE: Kilka pomysłów... - Ypsilon - 13.01.2019

ŻENADA roku!!! xD xD xD