MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP ProCkers - ID(demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP ProCkers - ID(demo) (/temat-trap-prockers-id-demo)



ProCkers - ID(demo) - ProCkers - 24.10.2018

Witam ;)

Chciałbym wam przedstawić kolejny utwór ode mnie nad którym pracuje już jakiś czas.

Jest on praktycznie skończony jeśli chodzi o aranżację, zostaje tylko dołożyć krótkie outro i poprawić kilka drobnostek, ale mimo wszystko daję jako ID i demo, ponieważ po ukończeniu chciałbym spróbować sił i wysłać go do jakiegoś labelu, także przed tym wrzucam tutaj, żeby zasięgnąć waszej opinii co i jak, by dopieścić to na maksa ;) No i też czy w ogóle to się nadaje do jakiegokolwiek labelu:D
Wydaje mi się, że ja już po takim czasie spędzonym z tym utworem, nie jest w stanie tak krytycznie na niego patrzeć jak osoba która tego jeszcze nie słyszała :D

Także, zapraszam do komentowania, wszystkie opinie mile widziane ;)

https://instaud.io/2Q2u

Pozdrawiam!


RE: ProCkers - ID(demo) - barthus - 24.10.2018

Cześć :)
Podejdę do tracka trochę jak krytyk. Moim zdaniem największy jego minus to brak kontrastu między poszczególnymi sekcjami. Otóż - odnoszę wrażenie, że w build upach jest więcej energii niż w dropach, przynajmniej w pierwszej połowie utworu tak odczułem. 0:53 mamy 'drop', ale energia ucieka wraz z FXem (tym noisem). Ale po kolei....
Intro jest ok. 0:39 nie wiem czy nie za dużo reverbu na tych clapach.
0:53 jest ok, ale tu pojawia się to o czym wspomniałem wyżej. Odczuwam brak pier***nięcia. Nie starałbym się jednak upiększać tego co jest po 0:53, tylko skupić się nad tym co jest przed.
Kompozycja jest bardzo fajna. Dobra melodia, nie wiem tylko czy nie za wysoka. Może jakiś dodatkowy layer? ;)
2:27 już jest lepiej. 2:41 też fajny zabieg; bardzo przypomina mi styl Marshmello.
Zastanowiłbym się jeszcze na Twoim miejscu czy nie przebudować aranżacji... Proponowałbym 3 dropy, nie wydłużając specjalnie utworu.
No i brakuje outra, ale pewnie je dodasz (skoro sam tak piszesz).
Co do labelu to nie mam pojęcia - próbuj!
Takie moje rady ;)


RE: ProCkers - ID(demo) - ProCkers - 24.10.2018

Dzięki za opinię :D Zamysł był taki, żeby połączyć elementy trance, z takim lajtowym trapem. I ogólnie kawałek miał być utrzymany w lajtowym klimacie, nie jakiś festiwalowy banger :D Przez to miałem odczucie że druga część utworu jest za mocna względem pierwszej :D
Ale właśnie po to wrzuciłem tutaj ten kawałek, żeby zobaczyć jak to odbierają inni ;)

Dzięki jeszcze raz! :)


RE: ProCkers - ID(demo) - sowa - 24.10.2018

Fajny utwór. Ma potencjał żeby być wybieranym przez youtuberów do swoich filmów jako tło. Może warto rozważyć właśnie tą ścieżkę niż labele, które nic nie dają.


RE: ProCkers - ID(demo) - tks21 - 28.10.2018

To nie jest podgatunek trapu, który darzę szczególną sympatią, ale ten kawałek jest.... na prawdę dobry. Więcej w nim Elektroniki niż typowego Trapu :) Nadaje się do Trap Nation :) Pozdro 5/5 za fajną podróż przez prawie 3 minuty :D


RE: ProCkers - ID(demo) - Shabboo Harper - 30.10.2018

Cytat:"Jest on praktycznie skończony jeśli chodzi o aranżację, zostaje tylko dołożyć krótkie outro i poprawić kilka drobnostek, ale mimo wszystko daję jako ID i demo, ponieważ po ukończeniu chciałbym spróbować sił i wysłać go do jakiegoś labelu, także przed tym wrzucam tutaj, żeby zasięgnąć waszej opinii co i jak, by dopieścić to na maksa (...)."

Odnośnie powyższego pozwól, iż przejdę wprost do meritum: według mnie track jest przelimiterowany/przeclipperowany. Większość ścieżek zbyt stentorowa; poszczególne dźwięki "walczą ze sobą o byt"; o "wyjście do przodu". W dłuższym odcinku czasu jest to niestety męczące ;(. Poważny feler tyczy pogłosów; te są istotnie przesadzone. Wybacz, nie brzmi to zbyt zachęcająco, np. w odcinku 1:06-1:20 możliwym jest stwierdzić, iż miks jest nieczysty. Nadto takowych momentów parę gości w Twym projekcie; wtedy "rzecz tyczy" utraty dynamiki i zmulenia :\. W Intro (0:40-0:50) źle ustawione jest wybrzmiewanie z Delay'a (pojawiają się brzydkie Clap'y i tenże artefakt jawi się jak "click'i". Zresztą podobnie uciążliwe "trzaski" słyszalne są już w 0:04/0:08/0:10... do 0:22). Irytujący jest także ton a'la "szczeknięcie" (w P kanale, np. w 1:08/1:12/1:15/1:36). Nader dziwne to jest ^^... Aranż wedle myśli Autora; toteż milczę w tym wątku; wszelako nie jestem do końca pewna czy faktycznie jest to... Trap (?) ;D. Potencjał jest; dość spory. Jednakże korekta miksu bezsprzecznie konieczna. Tyle od Lady. :D