MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Flang3r - Hestia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Flang3r - Hestia (/temat-trance-flang3r-hestia)



Flang3r - Hestia - flang3r - 31.10.2018

Kawałek ma kilka lat i przeleżał gdzieś na dnie HDD. Inspirowany klasycznymi brzmieniami sprzed dekady i więcej.





RE: Flang3r - Hestia - Daniel Sullivan - 4.11.2018

Witaj flang3r. :) Odsłuchałem dwukrotnie i mam kilka uwag.

1. Stopa jest zbyt hmm... "pusta". Brakuje mi w niej tej mięsistości i wydaje mi się, że za mocno ją podbiłeś.

2. Bassline jest za suchy. Słychać w nim delikatny sidechain, ale przede wszystkim zdjąłbym z niej to podbicie, które na ucho oscyluje mi w granicach 100 Hz i dołożył drugą linię basową, która pozbawiona by była najniższych częstotliwości i zaczynała się powiedzmy od 400 Hz. W ten sposób odseparowałbyś subbas od właściwego bassline'u uzyskując przy tym efekt "napędzania" stopy.

3. Brakuje mi aranżacji. Ten lead co sobie pogrywa w tle jest zbyt suchy. Słychać w nim reverb i delay i nic poza tym. Mam też wrażenie, że gra zbyt głośno. Melodycznie jest bardzo ubogo, a to duży minus niestety... :(

4. Ten bellowaty PAD z sidechainem, który gra sobie w tle jest za bardzo na środku. PAD-y powinny dawać przestrzeń, a jak słucham go to chciałoby się czegoś jeszcze.

5. Bardzo ładnie dobrałeś FX-y. Fajnie się szwendają po panoramie i dają efekt przestrzeni, a ten pluck w tle to uzupełnia. :) Co do tego plucka to powinieneś go poddać trochę większej equalizacji, bo słychać momentami jak przebijają się za bardzo jego harmoniczne częstotliwości.

Ogólnie jak na Trance jest to pomysł, który w znacznym stopniu można rozbudować, a to co tu udostępniłeś to tak naprawdę w moim odczuciu sama "podstawa". Powinieneś zwrócić uwagę na 2 kanały na YT: Surrounded Audio i Live Act. Znajdziesz tam masę porad po polsku odnośnie techniki miksowania i całej reszty, na którą naprawdę warto poświęcić czas, bo wiedza, którą autorzy się dzielą jest naprawdę nieoceniona. :)

Pozdrawiam. :)


RE: Flang3r - Hestia - Shabboo Harper - 5.11.2018

Hey Flang3r. Utwór cechuje zmyślny melanż ciężkich tonów Techno z lekko swobodnym House'em tudzież subtelnym rysem Trance'u. Jest to i nieokreślone i niepospolite... ;D Intro uchwycone w typowym timbre Techno finezyjnie "wkracza" w kolejny nader pogodny acz ascetyczny w swej treści klimat swoisty właśnie w House Music. Sound Design trafiony (przydymiony, mroczny krztynę "twardy" Bass; astralne Pad'y; jednakże chwilowy efekt a'la Vinyl, np. w 3:09/3:24 krztynę "brudzi" pejzaż nut) ;(. Wdzięczne Arp'y zgrabnie kreują główny motyw wobec generalnie skromnego tła track'u; wszelako tenże przewodni wątek jest sporo identyczny w swej strukturze; godny choćby automatyzacji by nie było aż tak jednorodnie. Nadto poboczne Pluck'i czy też atmosferyczne Fx'y słusznie, w jakimś stopniu, redukują homogeniczność Background'u... W obecnej długości, dość witalnego, tematu Breakdown brzmi spokojniej (quasi Tribal Mood) acz wszechobecny Bass krztynę już "tu" ciąży by w pełni odczuć miękkość/ciepło tegoż fragmentu; podobnie Lead mocniej "odcięty" przysłużyłby się większej klarowności w tym odcinku "Hestii". Pewnie również i odmienny dźwięk "wpleciony" w owe przejście przyniósłby oczekiwaną "świeżość" ;D. Technicznie jest very okey. Jedynie brakuje (mi) trochę przestrzeni w Beacie; owszem tło, w tej kwestii, jest przyzwoicie "skreślone", niemniej Beat jest zbyt monofoniczny (urodnie "wietrzne" w swym kolorycie Hi Hat'y i Clap'y "ułożyłabym" szerzej w architekturze projektu). Aranż, w moim odczuciu, potrzebuje sztafażu... ^D

PS. Adamie, witaj w MP. :)


RE: Flang3r - Hestia - flang3r - 5.11.2018

Dzięki wielkie za komentarze.
Dobrze jest posłuchać porad kogoś, kto słyszy projekt z boku.
Mogę tylko usprawiedliwić ubogość aranżu tym, że lata do tyłu słuchałem bardzo dużo Minimalowych kawałków i chyba w podświadomości trochę tak kreowałem kawałek na "minimal trance" :)


Miksu i całej reszty nie usprawiedliwiam :)