MusicProducers.pl
UPLIFTING
TRANCE
Black Moon - Silent Forest (Trance Club Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Produkcje (/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (/forum-trance)
+--- Wątek:
UPLIFTING
TRANCE
Black Moon - Silent Forest (Trance Club Mix) (/temat-uplifting-trance-black-moon-silent-forest-trance-club-mix)Black Moon - Silent Forest (Trance Club Mix) - BlackMoon - 8.11.2018 12:44

Zapraszam! :)
RE: Black Moon - Silent Forest (Trance Club Mix) - flang3r - 9.11.2018 20:21

A gdzie zjadłeś Reeverb na głównym leadzie? Jego brak strasznie kłuje w uszy.

Generalnie twój kawałek przypomina mi lata 90te. Prosty beat, naprzemiennie grająca stopa z basem. Klasyczny werbel. Był kiedyś taki program na niemieckiej Vivie - Club Rotation, tam tego można było usłyszeć pełno.
Niestety z tworzeniem muzyki z poprzednich epok w czasach współczesnych jest jeden problem - wyznacznikiem udanego kawałka jest sentyment. A ten u każdego jest inny. W dodatku w takich kawałkach powinieneś skoncentrować najlepsze cechy tamtych utworów. Posłuchaj sobie klasyka z tamtych lat: Paul Van Dyk - For an angel z 1998r. i będziesz wiedział, co mam na mysli (a może i znasz ten kawałek bardzo dobrze ).

Z technicznych rzeczy.
Fx na samym początku zbyt mocno w panoramie. Powinno się unikać 100% left i 100% right bo to jest nienaturalne. Zawsze słyszymy coś z lewej i prawej strony przy pomocy dwojga uszu.
Lead dominujący kompletnie bez reverbu lub jest niesłyszalny (nawet na słuchawkach). Nie bój się używać pogłosów, rozmywać barwy dźwięków. To dodaje głębii, atmosfery. Tutaj tylko pady i wysoki lead mają jakieś "głębiowe" dodatki a tak po za tym to bida Paniee.

Pady z "Forever Young" ;>?

Podsumowując, przyjmij do swojej wiadomości przede wszystkim porady techniczne. Moja osobista kwestia odbioru jest tutaj mniej istotna :)


RE: Black Moon - Silent Forest (Trance Club Mix) - agro - 10.11.2018 4:11

Hej, Lead zbyt jałowy, po za melodią świadomość tego że ten motyw przebiegnie w "tej samej odsłonie" boli :/ tym bardziej że melodyjka jest całkiem ok, faktycznie brakuje tutaj elementu który ujarzmił by nachalność :D melodii, tak jak wcześniej wspomniał flang3r umieszczenie gdzieś w przestrzeni to raczej standard.

ale melodyjka fajna, papa!


RE: Black Moon - Silent Forest (Trance Club Mix) - OProject - 2.12.2018 14:41

Brakuje reverbu i delay na głównym synthcie, przez co słabo się klei z całym utworem.
Reszta wg. mnie brzmi poprawnie, tylko pogłosiłbym lekko kick.