MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Jakub Kuźniar - Trap(?) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Jakub Kuźniar - Trap(?) (/temat-trap-jakub-kuzniar-trap)



Jakub Kuźniar - Trap(?) - Cześć - 8.11.2018

Cześć. Dawno nic nie dłubałem w DAWie, nie miałem kompletnie czasu na muzykę.
Jednak dzisiaj udało mi się na chwilę poprodukować. Zamierzałem zrobić trap, trochę zboczyłem z drogi i powstało coś trapobyćmożepodobnego.
Dawno tu nie zaglądałem.


Co sądzicie o tym?





RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - barthus - 8.11.2018

Witaj!
Fajnie, że się pojawiłeś, bo przypomniał mi się Twój utwór "Poruszająca Nazwa", który jest wg mnie genialny..
Tego nie oceniam bo totalnie nie trawię trapu. Mimo wszystko będę starał się śledzić to co wrzucasz ;)
Pozdrawiam :)


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - Cześć - 8.11.2018

@barthus
Utwór, który przytoczyłeś jest zdecydowanie moim najlepszym. Zresztą, z tego co pamiętam to mamy bardzo zbliżony gust muzyczny, a co za tym idzie - zazwyczaj jestem mocno zażenowany, gdy słyszę trap, czy w sumie generalnie muzykę popularną (cały rap, pop itd.)
Jednak czasem trzeba stanąć twarzą w twarz z wrogiem. I tak też się stało. Ten cały trap i tak zrobiłem po swojemu, czyt. tylko perkusja jest zbliżona w jakimś stopniu do trapowej. Tak to raczej nie wzorowałem się na tym gatunku, bo po prostu nie lubię.
Tak więc poległem na trapie ze względów poglądowych, jednakże spróbowałem zrobić, co przypuszczalnie da się słuchać.
Pozdrawiam również, i bardzo cenię Twoją muzykę :)


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - seba.pce - 9.11.2018

cześć cześć ! Trap lubie tylko ten dobry ! :P (chyba mam tak z kazdym gatunkiem ale tu trzeba bylo sie zaszufladkować w wypowiedzi ;) ) Pierwszy kawałek, który słucham od ciebie...sample i volume - dobrane rewelacyjnie, zajebiste reverby brrrudne ... jak się wczułem to poczułem ! Fajny klimat musiałeś mieć przy samej produkcji :) troche dramat wyszedl ale powiem Ci że nie słychać tu amatorki. Nawet w glowie przy odsłuchu pojawiło się "wOW!" osobiscie pociąłbym to i dołączył DUBowe wstawki..poloopował perke i pobawił się podbiciem na wejściach bassu, ale to tylko moje osobiste naklejki. Numer nadaje się do filmu oczywiście dramatu :) do gier też pasuje, wojennych albo coś typu Diablo ... daje 5 bo nie słychać że to było zrobione 20min w FLu :) a raczej dopieszczone to...można się dowiedzieć jaki reverb użyłeś do pianina ??? pozdr


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - Cześć - 9.11.2018

Dzięki wielkie za opinię, rzeczywiście dubowe smaczki by mogły okazać się zbawienne. W sumie to trochę żałuję, że wzięło mnie na trap, i chciałem chociaż trochę się zbliżyć do tego gatunku. Bo po prostu mogłem to lepiej zrobić, tworząc zupełnie inną sekwencję perkusyjną, być może nawet pójść w kierunku żywej.
No ale znając moje podejście i mój brak czasu - utwór raz wrzucony w sieć, już jest utworem niemodyfikowalnym :D

A być może Cię zdziwię, bo nie samplowałem tego :)
Pianino natomiast, to Una Corda (niesamowita biblioteka do kontakta), i głównie tam modulowałem brzmienie. Jednak o reverb zadbał również plugin ambience.
Pozdrawiam, i jeszcze raz dzięki!


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - flang3r - 9.11.2018

Chyba muszę częściej zaglądać do działu hip-hop bo same perełki dzisiaj wpadają do ucha.

Ja kupuję tą konwencję taka, jaka jest. Nie przeszkadza mi monotonna perkusja, Pianino jest głębokie, mroczne, takie trochę "Spooky". Skojarzenia ze soundtackiem z 3-ego Mass Effecta (Clint Mansell maczał w nim swoje elastyczne paluchy).
Mogę się przyczepić tylko do jednej drobnostki - w momencie zamiany regularnego werbla na "finger click", przydałoby się użyć jakiejś mało agresywnej półstopy. W breakdownie za bardzo przykłuwa uwagę ta podstawowa.


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - Niflheim - 12.11.2018

Witaj :) .
Zazwyczaj nie opuszczam działu "electronica" na forum, ale nadszedł czas aby to zmienić :v.
Twój utwór całkowicie "mnie kupił". Głównie to zasługa świetnego pianina; perkusji nie mam nic do zarzucenia. (W moim odczuciu) Wykreowałeś nostalgiczy, nieco tajemniczy klimat.
Dobra robota :D


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - dejfdj - 12.11.2018

Druga część oddzielnie ? Wiem, że podchodzicie do projektów jakoś zielarsko..
.. nie tłumaczcie tego brakiem weny, czy poślizgiem. Ten trap - brakuje żyłki.
Z resztą wpadłem tylko popisać się gramatyką i byciem prześmiewcą. 5++!


RE: Jakub Kuźniar - Trap(?) - Shabboo Harper - 27.11.2018

Hey Jakub. Jeśli mi wolno mój post ograniczę do trzech punktów: 1. Uwagę przykuwa "utopienie" Beat'u tudzież melodii w noise'owym Sub Pad'zie. Jest przez to dość klimatycznie; coś a'la Noir Trap. Wariacje ciemnego, smutnie dźwięcznego Piano potęgują owy feeling ^^. 2. Instrumenty perkusyjne wyważone; "zimnokrwiste" w swej statecznej prezencji (szczególnie Clap czy szorstkie Hi Hat'y). "Tu" jest ubogo; zważywszy, iż selekcja tonów jest sporo ograniczona w swym entourage'u :\. 3. Aranż wstrzemięźliwy; "czuć" deficyt rozwinięcia przewodniego wątku; "okraszenia" Background'u choćby minimalnym "splotem" atmosferycznych Fx'ów. Technicznie in plus. :)

Cytat:"No ale znając moje podejście i mój brak czasu - utwór raz wrzucony w sieć, już jest utworem niemodyfikowalnym :D"

Cóż, niechże i tak będzie... Beer