MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Cichnące instrumenty - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Cichnące instrumenty (/temat-cichnace-instrumenty)



Cichnące instrumenty - otakio - 10.11.2018

Witam wszystkich !
W moim utworze mam moment, w którym pojawiają się skrzypce, do których stopniowo dołączają bębny. Wraz z postępującymi uderzeniami bębnów niestety cichną skrzypce... Nie wiem dlaczego tak się dzieje... Czy to jest jakiś błąd FL-a, który nie radzi sobie z jakimiś częstotliwościami ?
Rozumiem, że podczas masteringu można doprecyzować głośność poszczególnych dźwięków, lecz to co się dzieje nie wydaje mi się być czymś co należy doprecyzować tylko coś w rodzaju "wady", która wychodzi w pewnym momencie utworu... no chyba, że to naturalne zachowanie, z którym nie radzi sobie program i trzeba coś wyregulować...
Jak to zmienić ?
Pozdro !


RE: Cichnące instrumenty - barthus - 10.11.2018

Witaj
Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc, że cichną skrzypce.
1. Czy chodzi o to, iż w momencie np. uderzenia stopy, skrzypce są ciszej i tylko w tych momentach?
2. Czy może jak wchodzą bębny to skrzypce stopniowo robią się cichsze w czasie?

Co do masteringu to (z tego co napisałeś), źle rozumiesz. Podczas masteringu NIE można doprecyzować głośności POSZCZEGÓLNYCH dźwięków. To jest kwestia miksu. Mastering to ingerencja w jedną już zmiksowaną ścieżkę.
To tak jakbyś na zrobionym chlebie chciał ingerować w zawartość mąki albo drożdży :P


RE: Cichnące instrumenty - OProject - 10.11.2018

Może to być wina:
Automatyzacji
Lub przesadziłeś z limiterem na kanale master ;)


RE: Cichnące instrumenty - Kaper - 10.11.2018

Założę się, że skrzypce i bębny gryzą się w eq. Może jak wspomniał Old, masz limiter albo jakąś kompresję na masterze albo kanale, do którego je wpiąłeś razem. Automatyzacja też jest prawdopodobna, jeśli zrobiłeś ja wcześniej i nie usunąłeś jej prawidłowo to ona dalej będzie pracować.
Rozwiązania:
1. zrób nową automatyzację na tym samym "czymś", na czym zrobiłeś (o ile). Pozostaw ją w całym projekcie na tym samym poziomie.
2. sprawdź czy masz limitery lub kompresory, jeśli tak spróbuj bez nich
3. sprawdź czy nie masz mega głośnego miksu (jeśli dźwięki będą grały cały czas na maksa aby uzyskać głośny kawałek, to też jedno będzie tłumić drugie)
4. sprawdź lub zrób korekcję dzwięków (czy tam EQ ) aby jedno nie wypierało drugiego.
5. usuń niepotrzebny reverb aby było więcej przestrzeni w miksie
6. zrób panoramę xD
7. soundgoodizer to ZUO :E


RE: Cichnące instrumenty - otakio - 11.11.2018

barthus - najpierw grają skrzypce (było ok), póżniej zaczynają powoli uderzać będny (nadal było ok), przyspieszają bębny (ucichły trochę skrzypce w momencie zwiększenia liczby uderzeń bębnów).

Oproject - nie miałem na tym automatyzacji i na masterze niczego nie było, ale dzięki za sugestię, będę wiedział na przyszłość, że ewentualnie takie również istnieją możliwości pogarszające :)

Kaper - panorama to słowo klucz w tym przypadku - zmieniło mi obraz rzeczywistości - dzięki serdeczne ! :) Zastanawia mnie jednak Twoja wypowiedź odnośnie korekcji dźwięków w eq - istnieje możliwość, że pewne częstotliwośći mogą się ze sobą gryźć i trzeba je regulować (góra/dół) w odpowiednich punktach (1-7) ?

Poza tym zauważyłem coś co zwróciło moją uwagę - wykres na tym pasku osiągnął czerwone wartości - co to oznacza ? Mam się tym przejmować - poprawić to jakoś ?
https://zapodaj.net/37cc60616c616.jpg.html


RE: Cichnące instrumenty - OProject - 11.11.2018

Ten pasek pokazuje zużycie CPU (procesora)
-Poprawić możesz to kupując lepszy procesor
-Zamykając inne programy itp.
-Zwiększając opóźnienie w ustawieniach ASIO (ASIO buffer size)

Następnym razem dawaj próbkę dzwięku (najlepiej na instaud.io)


RE: Cichnące instrumenty - kkokosz - 26.11.2018

Sprawdź jeszcze raz kanał master - FL Studio domyślnie umieszcza tam limiter, a opisywane objawy pasują w 100% do jego działania - skoro pojawia się i nasila dźwięk innego instrumentu, cichnie poziom tego, który grał samodzielnie do tej pory.