MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe - Jeszcze projekt - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe - Jeszcze projekt (/temat-techno-ixipe-jeszcze-projekt)



Ixipe - Jeszcze projekt - Ixipe - 11.11.2018

Siemka. robię ten kawałek z myślą o wydaniu.. Ale chciał;bym żeby był jak najidealniejszy.. co według was mógłbym w mixie poprawić?



RE: Ixipe - Jeszcze projekt - Ixipe - 11.11.2018

tutaj jest więcej suba na stopie


RE: Ixipe - Jeszcze projekt - Ixipe - 11.11.2018




RE: Ixipe - Jeszcze projekt - PureInstinct - 11.11.2018

Świetna głębia w miksie. Podoba mi się werbel, który w stosunku do całości miksu jest zupełnie w innej przestrzeni, co nadaje świetnego klimatu (podobnie, jak w utworach Lorn'a).

Stopa miękko i ciepło nadaje 'pod subem', co także jest w moim guście. Gdybyś dodał większy transjent na nim, to zepsułoby to całość.

Jest świetnie! Podoba mi się niesamowicie ta atmosfera, którą zbudowałeś. Czasami dużo dźwięków się na siebie nakłada, co przydałoby się wyczyścić w EQ, także trochę muł po użyciu pogłosu się porobiło ~200-400khz i pole blisko suba.

Ale mimo to jest na prawdę ekstra. Świetna robota, klimat, atmosfera, groove buja.
Good job!


RE: Ixipe - Jeszcze projekt - Ixipe - 12.11.2018

a co to jest transjemnt?


RE: Ixipe - Jeszcze projekt - dejfdj - 12.11.2018

To pytanie dotyczy form formowania. (YouTube nie pomaga). Możesz określić amplitudę jak frekwencję. Stan nieustalony jako wariant-bez-znaczenia. A okruszki, powiedzmy nazwij je drogą powrotu. Jeśli tak to formowanie struktury dźwięku polega na układaniu okruszków w-nic-nie-warte-znaki w rytm frekwencji. Pozdrawiam LO nr.4 im Kamila Cypriana.. Dziękuję. Pozdrawiam.


RE: Ixipe - Jeszcze projekt - PureInstinct - 13.11.2018

Najprościej tłumacząc - transient to ten 'klik' na stopie, przez co stopa wychodzi mocno do przodu(najlepszy przykład takiej stopy z dużym transjentem to gatunek psytrance). U ciebie jest go mało, co sprawia właśnie świetne wrażenie, jakby grał miękko pod bassem.


RE: Ixipe - Jeszcze projekt - flang3r - 16.11.2018

Kawałek kojarzy mi się z taką Hybrydą Extrawelta z Gus Gus.

Szczotki fajnie zamiatają, specyficznie spóźnione. Podoba mi się ten przesterowany i przytłumiony lead.
Werbel zdecydowanie za cicho, schowany gdzieś w czeluściach padów. Mam wrażenie, że te rozmyte wokale trochę nie wchodzą w tonację, tak jak i bas.Troszkę obcięta nagle końcówka utworu.

Fajny klimat minimal (?) techno sprzed minionej epoki. Jestem za :)


RE: Ixipe - Jeszcze projekt - Shabboo Harper - 18.12.2018

Hey Mateusz. Mimo, iż miks jest z tych "ciemnych" to i tak brakuje "góry" (na całości). Sugeruję "podbicie" wszystkiego półkowo już od 2/3 aż do 15 kHz. Sound Design wyważony, trafiony. Kick, według mnie, za bardzo "zmulony"; w gruncie rzeczy sporo "wietrzne" Fx'y, "cierpkie" Synth'y i foniczne tło zdominowały Beat. Owe ingredienty utworu są bezsprzecznie zbyt głośne, wręcz nachalne. Nie jest to technicznie właściwe szczególnie w tym gatunku :\. Godnym byłoby "przebić" tenże krztynę mizerny Kick przez obecny "potok" stentorowych dźwięków. Stopa musi uderzać radykalniej w każdym odcinku projektu. Podobnie niespecjalnie czarownie prezentuje się koloryt i siła Clap'ów (deficyt dźwięczności). Track generalnie "cierpi" na skromne ujęcie dynamiki; w pewnym stopniu "snuje się" leniwie; bez pełnokrwistej emfazy (choćby chwilowej) ^^... Klimat very okey; wykreowałeś "coś" z pogranicza Industrial'u, Dark Chillout'u "splecionego nicią" Techno. Background szeroki, obfity (zacne Pad'y/"podniebne" Voice'y). Summa summarum: miks potrzebuje korekty (EQ/kompresja); mastering zaś "podclipperowania". I już... ;D