MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP FTW - It was a long journey - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP FTW - It was a long journey (/temat-hip-hop-ftw-it-was-a-long-journey)



FTW - It was a long journey - mateuszFTW - 12.11.2018

Cześć, dawno mnie tu nie było. :)
Zapraszam do przesłuchania kawałka, który zrobiłem ładnych kilka miesięcy temu, ale dokończyłem dopiero dzisiaj, na fali powrotu zajawki na tworzenie muzyki. Będę wdzięczny za jakikolwiek odzew. :)




RE: FTW - It was a long journey - tks21 - 15.11.2018

Powiem tak: Podobają mi się Pady które są na początku. Początek trzyma w niepewności. Ten lead który jest w 1:10 przypomina mi nieco dźwięk od Michella Jarra :) Szkoda, że słabo słyszę stopę (słucham na lapku) ale aranż całkiem ciekawy :) Ja bym to sklasyfikował jako other ale fakt trzyma mnie to w napięciu. W sumie kawałek mógłby być: tłem dla jakiegoś przyrodniczego programu (takie odniosłem wrażenie) Pozdro 4/5


RE: FTW - It was a long journey - Niflheim - 15.11.2018

Witam.
To moja druga wizyta w tym dziale, i drugi raz jestem zadowolony :D (zdecydowanie częściej muszę tutaj zaglądać).
Pady które grają w tle przypadły mi do gustu, wraz z voxem i FX(wody?) nadają ciekawego klimatu; swoją drogą efekt wody powoduje że track jest bardziej "przestrzenny". Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to nagłe wejście strings'ów wraz z perkusją ok 1:10 i 2:30, wybija to z rytmu słuchacza, można to było zrobić lepiej bardziej "subtelnie".
Dobra robota :) .
4/5 .
Pozdrawiam.


RE: FTW - It was a long journey - mateuszFTW - 16.11.2018

Dzięki za opinie. :) Co do klasyfikacji, to zdaję sobie sprawę, że kawałek znacząco odbiega od hip-hopowej stylistyki, ale jednak moje inspiracje niezmiennie pozostają w granicach tego gatunku. Jeśli chodzi o te momenty, w których wchodzi perkusja z korekcją góry i dołu, to z założenia miały być czymś nagłym, na chwilę zupełnie zmieniającym nastrój, a jednocześnie po prostu urozmaiceniem.


RE: FTW - It was a long journey - Hola Flavio - 20.11.2018

Mateuszu, mnie tym kupiłeś.
Z miejsca 5 i jak z użyciem go byłoby?


RE: FTW - It was a long journey - mateuszFTW - 20.11.2018

A to zależy, w jaki sposób chcesz go wykorzystać. :) Napisz na priv.


RE: FTW - It was a long journey - Hola Flavio - 23.11.2018

(20.11.2018, 21:09)mateuszFTW napisał(a): A to zależy, w jaki sposób chcesz go wykorzystać. :) Napisz na priv.

Non-profit


RE: FTW - It was a long journey - mateuszFTW - 23.11.2018

Możliwość pobierania jest włączona, także pobieraj śmiało. :) Ale nadal nie wiem, co chcesz z nim zrobić. :P


RE: FTW - It was a long journey - Shabboo Harper - 26.11.2018

Hey Mateusz. Utwór utrzymany w klimacie IDM, z epizodycznym rysem Hip Hop'u. Nie jest to spektrum dźwięków emocjonalnie mi bliskich, toteż odniosę się jedynie do aspektu natury technicznej ^^. Otóż, z pewnością faktorem in plus jest osobliwe "ukrycie" większości dźwięków w pogłosach; wszelako brak "wyjścia" z tegoż efektu, w pewnym momencie, przytłacza. Ewidentnie track "gnębi" nader ubogi progres, gdyż do oczekiwanego rozwinięcia "ekstraktu nut" nie dochodzi ;(. Część "pierwiastków" jest w poważnej mierze zbyt "lękliwa" w swej ekspresji (niemalże ledwo uchwytna). W tej materii korekta Gain'ów konieczna. Z kolei gdy "rzecz tyczy" perkusjonaliów, po czasie, Kick jawi się zbyt drażniący; nieśmiało sugeruję podmianę owego na cieplejszy/bardziej mięsisty ;). Wydźwięk Clap'u brzydki, beznamiętny. Ton a'la Piano (w krystalicznym kolorycie); rzewny Sample Vox'u; ascetyczny Background plus (stentorowy) Fx wody to kolejne "trybiki" Twego "It Was A Long Journey" :). Przejścia "niedopieszczone"... Jakiś trzon już istnieje; niemniej track wart jest sztafażu; śmielszych defiguracji Beat'u; bogatszej treści tła. Naturalnie the choice is Yours... ;D


RE: FTW - It was a long journey - mateuszFTW - 26.11.2018

Dzięki za opinię i wskazówki. :) Jeśli chodzi o poprawianie kawałków, to nie mam w zwyczaju, jakoś mentalnie odcinam się od pracy nad daną rzeczą tuż po wrzuceniu jej na SoundCloud, ale na pewno uwzględnię te porady w kolejnych produkcjach. :)


RE: FTW - It was a long journey - marek90 - 15.12.2018

Spoko, wszystko trzyma sie kupy. Jest klimat i w sumie taki nie konwecjonalny.
Pozdro