MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czy taki komputer starczy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Czy taki komputer starczy (/temat-czy-taki-komputer-starczy)



Czy taki komputer starczy - panko - 13.11.2018

Dzień dobry. Zamierzam zacząć pracę w DAW (Presonus Studio One 3) i chciałbym zapytać się, czy komputer, który zamierzam sobie kupić wystarczy mi do tego. Będę się dopiero uczył korzystania z DAW, więc na początku pewnie nie będę wykorzystywał wszystkich możliwości oprogramowania, ale zamierzam się rozwijać :)

Link:
https://www.morele.net/inventory/info/d82b21f9/

Będę wdzięczny za rady, czy coś tu trzeba dodać, a może można coś odchudzić? Przyznam, że troszkę przekroczyłem budżet, ale jak trzeba, to sięgnę głębiej do kieszeni


RE: Czy taki komputer starczy - gitarosza - 13.11.2018

Siema, moim zdaniem da radę. Ja póki co tworzę kawałki 5 - 6 ścieżkowe i nie mam problemów a jadę na:
1. Procesor AMD Phenom 4 rdzenie 3.2 GHz
2. RAM DDR2 8 GB
3. Dysk ssd adata pro 920, 128 GB (tu jest daw, samplitude pro x3 suite)
4. no i dysk na dane 1 TB

Płyta główna GA-MA770- UD3. Na tej płycie głównej wykorzystuję tylko połowę łącza z dyskiem SSD a i tak nie narzekam, wszystko zapiernicza całkiem miło.

Do tego mam interfejs audio - Quad Capture rolanda i jest spoko. Wszystko na windowsie 7.
Uważam więc, że powinno śmigać. Nie wiem, jak to jest tworzyć np 50 ścieżek, do tego jeszcze nie doszedłem i nie wiem czy dojdę hehe. Używam czasem po kilka vst na ścieżkę i nie ma problemów. Wiadomo, jak bym miał hajsu to bym rozbudowywał. Póki co pomalutku, dziś kupiłem właśnie słuchawki AKG MKII 271 studio. Zobaczymy jak hasają. To będą moje pierwsze słuchawki. Pozdro

P.S. Ja bym pomyślał nad słabszą obudową (jakoś nie przywiązuje do tego wagi) a w zamian zainwestował w mocniejszy zasilacz.


RE: Czy taki komputer starczy - Mandalar - 13.11.2018

(13.11.2018, 21:06)gitarosza napisał(a): P.S. Ja bym pomyślał nad słabszą obudową (jakoś nie przywiązuje do tego wagi) a w zamian zainwestował w mocniejszy zasilacz.

Jakość obudowy jest bardzo ważna, redukuje albo generuje hałas.


RE: Czy taki komputer starczy - RaNi/Works - 14.11.2018

Da radę. ale nie proponuję go kupować na "przyszłość", wtedy pokusiłbym się o jakiegoś Ryzena 5 (drugiej generacji) lub i7 z zablokowanym mnożnikiem.
Jeżeli chodzi o budę, to tutaj jednak zapobiegawczo wziąłbym coś ciut droższego. (Od razu odradzam Corsair 400C).
Przy full tower warto jednak zostać, nie rozglądaj się po midi towerach i innych tego typu "mniejszych" bud.


RE: Czy taki komputer starczy - panko - 14.11.2018

(14.11.2018, 11:24)RaNi/Works napisał(a): Da radę. ale nie proponuję go kupować na "przyszłość", wtedy pokusiłbym się o jakiegoś Ryzena 5 (drugiej generacji) lub i7 z zablokowanym mnożnikiem.
Jeżeli chodzi o budę, to tutaj jednak zapobiegawczo wziąłbym coś ciut droższego. (Od razu odradzam Corsair 400C).
Przy full tower warto jednak zostać, nie rozglądaj się po midi towerach i innych tego typu "mniejszych" bud.

Dzięki za odpowiedź. Trochę popatrzyłem na te AMD i złożyłem taki zestaw. Czy to będzie ze sobą współgrać? Czy potrzebne jakieś dodatkowe chłodzenie? Co bud, to się nie znam, później na to popatrzę.

AMD Ryzen 5 2600 3,9 GHz AM4 (YD2600BBAFBOX)
AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4 /AMD B450, DDR4, AM4/
G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
Samsung 860 EVO 500GB
Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm
Gigabyte GeForce GT1030 2GB DDR4 64bit (1151/2100)
Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny
SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB


RE: Czy taki komputer starczy - gitarosza - 14.11.2018

(13.11.2018, 21:17)Mandalar napisał(a):
(13.11.2018, 21:06)gitarosza napisał(a): P.S. Ja bym pomyślał nad słabszą obudową (jakoś nie przywiązuje do tego wagi) a w zamian zainwestował w mocniejszy zasilacz.

Jakość obudowy jest bardzo ważna, redukuje albo generuje hałas.

No dobra, w sumie racja, zgadzam się z tym.