MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Sylwester Faustmann - Bad Twins - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Sylwester Faustmann - Bad Twins (/temat-techno-sylwester-faustmann-bad-twins)



Sylwester Faustmann - Bad Twins - PureInstinct - 15.11.2018

Kolejna próba zabawy w innym gatunku. Tym razem padło na łupankę.
Dajcie znać, czy buja i co o tym myślicie. ^D




RE: Sylwester Faustmann - Bad Twins - Niflheim - 15.11.2018

Witam.
Twój eksperyment jest dla mnie zaskoczeniem. Wcześniej nie byłbym w stanie ciebie wyobrazić tworzącym w takim stylu, a tu proszę taka miła niespodzianka.
Twoje utwory działają bardzo na moją wyobraźnię, ten track nie jest wyjątkiem od tego.
Bardzo podobają mi się chwilę budowania napięcia ok 20s i 1:20, mój mózg wyczekuje czegoś spektakularnego; cóż dostaję "to", a mianowicie wejście wszystkich sekcji tworzących razem "całość". Wspaniałe uczucie.
Słuchając "Bad Twins" mam przed oczami ludzi ok 20 bawiących się nocą w jakimś "alternatywnym" klubie... Budzi to we mnie skojarzenia z Chainless-"Meta" ze względu na nocny klimat. Zgaduję że podczas tworzenia miałeś w głowie inną wizję/obraz... Taki już los ludzkich dzieł, każdy interpretuje je na swój sposób.
Dobra robota :D
Pozdrawiam.


RE: Sylwester Faustmann - Bad Twins - PureInstinct - 15.11.2018

Dzięki Niflheim! :D Hahah, odpowiem ci krótko - masz totalną rację i właśnie tym się inspirowałem!

Ostatnio zacząłem chodzić na takie undergroundowe imprezki techno do bydgoskiego klubu - 'Mózg.' Dokładnie jest, jak mówisz - czarna sala, łupanka na maksa (Dark/Berlin Techno etc). Jedyne światło pada na DJa, a ty widzisz tylko ciemne sylwetki ludzi bujających się w tych ciemnościach, jak w transie. Każdy przeżywa coś tam indywidualnie, zakotwiczeni na parkiecie, jak jakieś zombie. Piękne uczucie, które to właśnie mnie zainspirowało!

Dzięki, jeszcze raz!


RE: Sylwester Faustmann - Bad Twins - Ixipe - 15.11.2018

podoba mi się, ciekawe jest, słychać tą inspiracje alternatywnymi miejscami.. szkoda tylko że trochę krótkie


RE: Sylwester Faustmann - Bad Twins - Shabboo Harper - 23.11.2018

Swoisty to track, w zdecydowanej mierze, skupiony na rozległym "pulsie" Bass'u. Tenże jest gwarantem istotnej prężności ^^. Czasem przesadne podkreślenie owego służy finalnej prezencji; czasem takowe uchwycenie niekoniecznie sprzyja kompletnej ekspresji utworu. I tak, w moim skromnym odczuciu, dzieje się "tu". Incydentalne przestery, w pewnym momencie, ciążą; przytłaczają swym ciemnym, głębokim mrokiem dolnych rejestrów (szczególnie w przypadku gdy odsłuch tyczy większych głośników) ^^... Wszelako, Bassline potraktowany nietypowo (niemalże jak efekt); nadto dość żarliwie i gruntownie "wtopiony" jest w panoramę projektu. Kick, względem Bass'u, winien być minimalnie głośniejszy (plus bardziej mięsisty); choć i tak główny trzon odnosi się do klimatycznych "pomruków" ;). Pojedyncze Fx'y trafione; rezolutnie ascetycznie "utkały" tło Twego tematu. Aranż wstrzemięźliwy... "Bad Twins" to niezgorszy fundament do rozwinięcia (skrzętnej ekspansji kolejnych dźwięków). Yep (!). ^D

PS. Sylwku, gratuluję Ci #1 w Top7 października. Beer


RE: Sylwester Faustmann - Bad Twins - PureInstinct - 27.11.2018

(15.11.2018, 21:40)Ixipe napisał(a): podoba mi się, ciekawe jest, słychać tą inspiracje alternatywnymi miejscami.. szkoda tylko że trochę krótkie

Dziękuję Ixipe za Twój odsłuch! Krótkie? Hhmmm... :D

(23.11.2018, 5:20)Shabboo Harper napisał(a): ... Incydentalne przestery, w pewnym momencie, ciążą; przytłaczają swym ciemnym, głębokim mrokiem dolnych rejestrów (szczególnie w przypadku gdy odsłuch tyczy większych głośników) ^^...

Droga Aniu, dziękuję za tak wnikliwy feedback. Akurat ta część to świetny przykład tego, że moje monitory do muzyki orkiestralnej nie schodzą tak nisko do suba. :D Sprawdziłem to dzisiaj na systemie car audio - i faktycznie, ten dół aż zbyt pręży i przytłacza. Następnym razem mocniej się na tym skupię!

(23.11.2018, 5:20)Shabboo Harper napisał(a): PS. Sylwku, gratuluję Ci #1 w Top7 października. Beer

Dziękuję! Jestem miło zaskoczony ponownie #1 miejscem, gdyż wiadomo, że nasze forum to głównie elektronika i w większości taneczny groove :) A jednak orkiestralny ambient spodobał się ^^ Dla mnie super! :D


RE: Sylwester Faustmann - Bad Twins - Mocade - 4.01.2019

Ten kawałek przeszedłby całkiem niezłą fuzję z "Night Division" ralg'a, Ten sam ton, to samo tempo, ten sam klimat, z różnicą że u ciebie całość jest znacznie bardziej skondensowana, krócej i treściwiej, dobre zakombinowanie. Jakby ktoś kolekcjonował składankę takiej muzy to z pewnością track byłby cennym nabytkiem. Piątka.

Pozdrawiam.